Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lehet beiktatni a...

Mikor lehet beiktatni a mellfejést?

Figyelt kérdés

Szoptatás után én büfiztetni szoktam, hogy nehogy bukjon, meg ugye a bennrekedt büfiktől nem tudna aludni. Közben peluscsere, van, hogy többször is, megint egy kis büfi, vagy ehelyett már jöhet a játék, beszélgetés vagy mondókázás, majd elalszik kb. fél-egy órára, de néha el sem alszik. Közben nem ártana egy kis rendet is tenni a házban, meg javasolják a szoptatós anyáknak a pihenőt vagy alvást is, hogy legyen elég tejük.


De akkor mikor van idő fejni? Hiszen mire mindezzel végzek, kb. újra szoptatási idő van.



2016. jan. 24. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van tejed, nem kell fejned semmikor.


Ha nincs elég, akkor akkor fejsz, amikor játszhatnál a gyerekkel vagy amikor alszik, és fejés helyett legszívesebben te is pihennél. Szar dolog, és nem is hozza meg minden esetben a kívánt hatást, hogy megérné.

2016. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Most akkor vagy fejek, vagy a gyermekkel próbálok eltölteni minőségi időt.


Miközben hallom, hogy legalább hat hónapig szoptatás javasolt, plusz persze fejjem le minden egyes szopi után is a mellemet, de hogy fejlődjön is az a szerencsétlen baba, nem ártana játszani sem vele.


Komolyan nem tudom, mások (akik szintén fejni kényszerülnek) hogyan csinálják.

2016. jan. 24. 10:10
 3/6 anonim ***** válasza:

nem kell fejni minden szoptatás után,mert akkor a tested ugy érzi h többet kéne termelnie,és egy idő után hatalmas mennyiséget fog termelni,és ugye azt nem eszi meg a baba,tehát fejned kell h ne gyulladjon be....ez egy ördögi kör lenne.

Én akkor fejek csak ha el kell mennem itthonrol,és kell hagynom itthon tejet.

2016. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bella169 ***** válasza:

Én sokáig fejtem. (4 hónapig)

Etettem, büfiztettem, majd fejtem. Elektromos mellszívóval 5-10 perc közötti idő alatt végezni lehet mivel váltott mellből evett így csak az egyiket fejtem amiből evett éppen. Ha nem volt otthon a férjem büfiztetés után ha bealudt letettem és úgy fejtem, ha nem akkor magam mellé tettem a pihenőszékbe arra az 5-10 percre. Fejtem, majd a tej be a hűtőbe mellszívó elöblít be a sterilizálóba,és már mentem is játszani a lányommal. Mikor elaludt pedig vagy pihentem vagy rendet raktam, éppen mihez volt kedvem.

Ha itthon volt férjem akkor még egyszerűbb volt amíg ő megbüfiztetett én végeztem is a fejéssel. Sokszor éjszaka is besegített így. Büfiztetett amíg én fejtem hogy mielöbb mehessek vissza aludni.

2016. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem az fogja ezt megkérdezni, akinek

- a baba igény szerinti mellre helyezésével beáll a kereslet-kínálat,

- és nem is az, akinek 5-10 perc fejés elegendő.


Én 40 perceket fejtem elektromossal, s a vége felé ezzel is csak max. 15 milli jött le két mellből. Na akkor adtam fel. Utólag visszagondolva, sokkal korábban kellett volna, mert lemaradtam egy csomó időről, amit a gyerekkel tölthettem volna, a tejem pedig így se, úgy se szaporodott, hiába tartottam be az ibclc-s tanácsadók összes javaslatát. 3,5 hónapig kínlódtunk.

2016. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 diana111 ***** válasza:

Én is büfiztetés utàn fejek egy régebbi típusú, Csöpi mellszívóval. Ezzel a szám is foglalt, így beszélni sem tudok a gyerekemnek, de grimaszokat tudok vágni, ez egyenlőre még leköti erre a kis időre :)

Nekem is egy 5-10 perc a fejés, és éjszaka is kelek fejni etetésen felül is. Egyrészt nem szeretném megkockáztatni, hogy idő előtt elmenjen a tejem, de ha ez mégis megesne, akkor ott van a fagyóban a sok tej, amiből főzni is tudok majd, ha eljön a hozzátáplálás ideje.

Én bevallom őszintén, inkább elhalasztom késöbbre a kisebb házimunkát.

2016. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!