Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S Idegbecsípődésre...

Tittiritty kérdése:

S. O. S Idegbecsípődésre gyors gyógymódot tudtok, amit szoptatás alatt is lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámmal vagyok itthon és tegnap este egy rossz mozdulat következtében becsípődött egy ideg a derekamban. Bajban vagyok, mert holnaptól egyedül leszek a kicsivel és nemigen tudok emelgetni, hajolgatni. Olyan csodakrém kellene, ami szoptatás alatt is alkalmazható.
2010. márc. 28. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szió! Hát több mint 1 hete velem is dettó ez történt, idegbecsípődés a derekamban, irány a kórház, sűrgősségi, és hát a diagnózis: lumbágó. Az orvos azt mondta, hogy az idegbecsipődésre semmilyen krém nem hatásos, csak pénzkidobás. Ja, én is szoptatom még a babám. Hát fizikoterápiát javasolt, vagyis, hogy járjak el gyógytornára. Hát ez nem megoldható. Egyébként Xefo és Mydeton gyógyszert javasolt, ha a panaszaim fokozódna, és hogy ebben az esetben abba kéne hagynom a szoptatást, és gyógyszert szedni. Igazából az történt, hogy kb 4 napig a kisfiammal egyszíntben voltam :) csak négykézláb tudtam én is mászni a földön. És folyamatosan gyógytorna gyakorlatokat csináltam itthon, régen a gerincem miatt sokat jártam gyógytornára, onnan vettem a gyakorlatokat, de néztem, hogy a neten vannak kifejezetten lumbágóra tornagyakorlatok. Pl. négykézláb állsz, domborít, homorít. És szépen lassan elmúlt. De persze a lumbágó bármikor előjöhet, úgyhogy azért óvatos vagyok.

Itt a GYAK-ben olvastam, hogy valaki a fekete nadálytő krémet dícsérte a derékfájásra kb. 1000 ft. Én rákérdeztem a neurológián az orvos mondta, hogy hatástalan. Szóval vagy torna, vagy gyógyszer. Nagyon sajnállak, és átérzem, tényleg kegyetlen állapot, főleg azért, mert a baba ugye ott van az ember mellett, muszáj emelgetni, nincs olyan, hogy jaj, most kímélem magam teljesen.

2010. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy írtál. Te akkor tényleg megérted a helyzetem :-(

Óvatosan próbálok mozogni, mert még így is ha rosszul mozdulok, akkor csillagokat látok és félek, hogy elejtem a kicsit. Pihenni persze ki tud egy baba mellett, el kell látni, nincs mese.

Venorutonnal kenegetem, de nem látok sok esélyt arra, hogy az ki fog húzni a pácból. Megpróbálom a tornát, amit javasoltál, hátha...

Gyógyszert nem szeretnék szedni a szteroid miatt. Abba kellene hagyni a szoptatást, ami valószínüleg a szopi végét is jelentené. Ezt meg még korainak tartom 4 hónapos kis manónál.

Mégegyszer köszi, hogy válaszoltál. Márcsak azért is, mert nem érzem magam annyira egyedül ezzel a problémával:-)

2010. márc. 28. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! A feketenadálytő krém lehet hogy használ, próbáld meg, azon kívül egy APISARTHRON nevű krém tutira jó lesz. A gyakorlatokkal óvatosan, tudnom kéne pontosan hol és mikor fáj, és hová sugárzik a fájdalom. Jobbulást!

Gyógytornász anyuka

2010. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia Gyógytornász Anyuka!

De örülök Neked!:-)

Közvetlenül a fenekem fölött kb. 5 cm-re a gerincemtől fáj. A medencecsontomba és mostmár a másik oldalra a derekamba is sugárzik a fájdalom (bár ez utóbbi szerintem azért, mert próbálom tehermentesíteni a bal oldalamat. Járás közben csak bizonyos mozdulatokkor nyilall a fájdalom. Amikor ülésből igyekszem felállni, akkor "félúton" a legrosszabb. Hajolni egyik irányba sem tudok fájdalom nélkül.

A két krémet lehet egyszerre is használni? Az Apisathront vény nélkül is kapható? Ugye nincs benne semmi olyan, ami szoptatás alatt gondot okozhatna?

2010. márc. 28. 14:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos most látom csak, hogy szoptatás alatt nem használható az apisarthron krém. [link]

Ezt sajnos én sem tudtam. Minden olyan mozdulatot kerülj ami fáj, pihenj sokat, ha van esetleg az a nagy gimnasztikai labdád, akkor azon kényelmes lehet hason fekve hintázni. Egy meleg fürdő is jó lehet, de vigyázz ne túl meleg, mert fokozza a gyulladást! Egy pár nap és remélhetőleg elmúlik, ha nem azért menj orvoshoz. Esetleg nézz körül a neten különböző izomlazító illóolajok terén. Jobbulást.

Gyógytornász anyuka

2010. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod és a jó tanácsaidat! Remélem én is, hogy gyorsan elmúlik. Az izomlazítóknak meg utána fogok nézni.

2010. márc. 28. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Szió! Első vagyok! Hogy vagy? Használtál valami krémet végülis? Annyit elfelejtettem mondani, pedig nagyon fontos szerintem, hogy jó lenne ha tudnál keményen aludni. Vagy a földön, vagy pedig ahogy én oldottam meg kemény fadeszkán. Iszonyat furcsa és bevallom rossz is volt, de el kell ismernem hatott ez is. Ja egyébként orvos javasolta, kb 5 napig feküdtem rajta. Napközben pedig a földön voltam, ha tudtam persze. Jobbulást!!!
2010. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon aranyos vagy és jólesik, hogy érdeklődsz. Valamivel jobb a helyzet, de még mindig szarul vagyok. Orvosok szerint vagy szoptatok vagy kezelem az idegbecsípődésemet. Szoptatás alatt még a nem szteroid tartalmú krémekkel sem kezelhetem a derekam. Amíg még fel tudok kelni (még nagy fájdalmak árán is), addig nem akarom feladni a szoptatást. Te azért el tudod képzelni, hogy hogy mozgok a kicsivel:-)) Ő persze nem érti, hogy mi van?!:-)

Vasárnap este feküdtem a földön fél órát, de utána annyival rosszabb volt, hogy azóta nem merem próbálni. Konkrétan másik fél órába telt, mire feltápászkodtam onnan.

2010. márc. 30. 08:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónapos, márciusban voltam az ügyeleten idegbecsípődéssel. A doki adott egy injekciót. Elolvastam a papírt, nagyon megijedtem, mert szoptatás alatt nem adható. A háziorvosom azt mondta, hogy egy szuritól nem lesz semmi baj. Ha végképp nem használnak az előttem szólók tanácsai, akkor kérj injekciót. Egy elég, s rendbejössz. Utána nagyon lassan nyújtottam a derekam, úgy, hogy a dohányzó asztalra ráfeküdtem. Aztán lassan felkeltem. Ez is segített. De a nagyon sok pihenés, fekvés a legjobb megoldás.
2010. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!