Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vérző mellbmbó? Befelé forduló...

Vérző mellbmbó? Befelé forduló mellbimbóból csak mellbimbóvédővel tudtam eddig szoptatni, de mostanra mindkét mellem sebes, vérzik. A gyerek véres tejet hányt vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindennel kentem, de természetesen semmi nem használ. Csak a fejés marad, de nem tudok annyit kifeni, mint amennyit ő ki tud szopni.
2016. febr. 6. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki nyugodtan tápszert. Én már nem kísérleteznék tovább, mert már a véres tej is visszajön.
2016. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a pont,amikor már nem erőltetném tovább a szoptatást!
2016. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a vér miatt hányta vissza.

Nekem az egyik babám amikor megszületett, és beindult a tejem, véres tej jött, mert elpattant a mellemben egy ér. (Amit fejtem, az is barna színű volt), a lányomat nem zavarta. Igaz, visszabukott, de később is bukott, amikor már rendben volt a tej, szóval nem biztos, hogy van ilyen összefüggés.


Én felkeresnék egy tanácsadót, mert valószínűleg meg kellene tanulni védő nélkül szopiznia, nem egy befelé forduló bimbós anyának sikerült már, csak megfelelő segítség és támogatás kell.


Mennyi idős a babád, mert ettől is sok minden függ.


Az meg nem mindegy, hogy hányt-e vagy csak bukott.


Nekem az egyik babám extrém bukós volt, pedig ott nem volt véres a tej, szóval ide kell egy szakértő segítség, aki megnézi, és tényleg megmondja, hogy tudna a melled is a leggyorsabban meggyógyulni.


Amit én tudok, hogy az anyatej a legjobb a mellnek, ha nem törlöd le róla, mert az gyógyítja a sebet és nem engedi kiszáradni a bőrt.


Biztos piszkosul fáj, de ha szeretnél még szoptatni, akkor van segítség.


www.ibclc.hu

Itt kérj segítséget

2016. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, inkább helyesebb azt mondani, hogy visszabukta. Tanácsadót nem tudok megkeresni, mert külföldön élek (max gyerekorvost), de a kórházban azt mondták bimbóvédő nélkül nem fogok tudni szoptatni, mivel a bimbóudvar is hatalmas és nagyon ödémás.

Négy hetes a babám és az első perctől sebes a mellem.

Próbáltam a tejet rákenni, szabadon hagyni, de az sem és más sem vált be.

Közben utánnaolvastam, s azt mondják ilyen esetben is folytatni kell a szoptatást és a babára semmilyen hatással nincs a vér, mert nem tudja megemészteni...Vajon igaz lehet? Itt dilemmázom...

2016. febr. 6. 13:56
 5/16 anonim ***** válasza:

Az enyém nyakalta a "véres tejet" néhány napig, és semmi baja nem lett tőle.


[link]

Itt van, akit Skyp-on is elérhetsz, illetve van, aki Németországban van (nem írtad, hol vagy), szóval próbáld meg, vagy e-mailt írni, akár többeknek is.


Az ibclc.hu oldalon is megnézheted a tanácsadókat, ott nem látszik annyira egyben, hogy melyiket milyen módon lehet elérni, de lehet hogy ott is van, akit kereshetsz skypon.

Akik ott vannak, azok mind magasan képzettek.


Én nem adnám fel, még nagyon pici!

Szurkolok, hogy sikerüljön!

2016. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Épp most cseréltem a pelust, sötétbarna csíkok vannak benne, ami nyilvánvalóan vér. Azt nem tudom, hogy ez megemésztett vagy sem, de rémísztő...Megnézem az elérhetőségeket.
2016. febr. 6. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha benn van a pelusban, az pont azt jelenti, hogy azt nem emészti meg, tehát szerintem ez jó jel.
2016. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is vérzett a mellem. Iszonyúan sebes volt, nagyon fàjt a szoptatás. A vedőnő mondta, hogy ne lepődjek meg ha véres lesz a pici széklete, mert nem baj. Szoptassak tovább. Eröltettem bármennyire fájt.
2016. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az megnyugtat, hogy ez nem megemésztet vér...de akkor is elég szörnyű a véres tej gondolata is. Mindenképp a szoptatni akarok, folytatom abból a mellemből, ami kevésbé sebes, míg a másikat fejem 1-2 alkalommal. Hátha begyógyul.

Eddig is nagyon fájt a szoptatás, de legalább nem ment vér a tejbe, illetve észrevettem, amikor vérzett.

2016. febr. 6. 16:26
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem fog magától begyógyulni attól, hogy egy picit pihenteted. Ne kínozd magad, ne hősködj, ez az állapot nem normális, és magától csak romlani fog. Én is azt javaslom, keress meg valamilyen módon egy ibclc tanácsadót. Külföldön nincsenek?
2016. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!