Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok kismama írja, hogy szoptat...

Sok kismama írja, hogy szoptatás alatt sok édességet eszik. Ez is egyfajta kívánósság, vagy amúgy is szeretitek? Netán szénhidrát-pótlás, mert nem tudtok időben, normálisan étkezni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 18. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy mert amit esznek, olyan íze lesz a tejcsinek?

Igen, ez jó kérdés!

16,2 hetes kismamó

2008. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem kívántam jobban az édességeket szopi alatt, inkább húst ettem volna hússal. Mondjuk amúgy is nagy húsevő vagyok. De elképzelhető, hogy a kevés idő miatt kapnak be sokan egy kis édességet, mert az kéznél van, fincsi, és hamar elűzi a farkaséhséget. :) Az viszont igaz, hogy amit eszünk, annak a "zamata" átmegy az anyatejbe is, tehát az sohasem egyízű. A házi tehéntej is ilyen. Télen elég ramaty íze van, mert a tehenek nem kapnak zöldet. :D
2008. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kívántam jobban a csokit. Inkább a gyümölcsöket, ami elég necces volt novemberben.
2008. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szóval ezért eszem most ennyi csokit? Nem is gondoltam volna.

Azt mondják a csokiban van valami boldogsághormon, úgyhogy akinek szeretethiánya van, az szokta kívánni. Én azt hittem az uncsi hétköznapok miatt eszem annyi csokit.

2008. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én rengeteget eszem, de én annak tudom be, hogy nagyon sok energiát elvisz a babám. Ő nem iszik semmit, így 7 hónapja akkor is cicizik, ha szomjas, így nagyon lemerítő..

Bár lehet az időhiány miatt is, mert tényleg egyszerűbb..

2008. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a terhességem utolsó pár hete óta eszem sokkal több édességet, mint előtte. A babám már 5 hónapos múlt, de ez még mindig így van. Néha úgy érzem, hogy most azonnal ennem kell és ha nincs otthon lemegyek a boltba vásárolni. Ráadásul hetekig képes vagyok ugyanazt a típusú édességet enni. Pl.: citromos nápolyi ez már 3-4 hónapja megy.
2008. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én rengeteg édességet kívánok, sajnos,és valóban szoptatás óta.Előtte nem voltam nagy csokifaló,most meg szabályosan megőrülök érte.
2008. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokáig azt hittem, hogy a csokiban van valami amitől több lesz a tejem. Mert tényleg amikor csokit ettem 1-2 nap múlva beindult a tejtermelés. Most, második gyerek után arra a megállapodásra jutottam, hogy a csoki édes ízét szeretik a babák, ezért többet szopiznak és ezáltal több tej termelődik. Tehát most rá vagyok "kényszerülve" a sok csoki evésére.
2008. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!