Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi jobb a szoptatás v a...

Mi jobb a szoptatás v a tápszer? Tapasztalatok

Figyelt kérdés
Első baba lesz és nagyon hirtelen híztam betegség miatt de ha szoptatni fogom a babámat nem tudok lefogyni 65 kgről 90 re híztam az orvosom szigorú diétára fogott.És diéta alatt nem lehet szoptatni és szeretnék sportolni is mint terhesség előtt. Én sem érzem így jól magam és a férjemnek sem tetszem látom rajta persze nem mondja .Ezért erősen azon gondolkozom,hogy nem szoptatom majd a picit . Rosszat okozok ezzel neki ? 39 hkm.
2016. márc. 20. 10:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy a magnéziumot és vasat lehet de én 2 szer nagyobb adagba veszem be mint egy átlag ember .
2016. márc. 20. 11:38
 12/26 anonim ***** válasza:
orvossal konzultáltál már róla,hogy mi a véleménye a szoptatásról?Vagy te csak eldöntötted?
2016. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem most se döntöttem le ezért is raktam fel ezt a kérdést .Nem értem ezen az oldalon mindenki olyan támadó :) Mint írtam erősen gondolkodom .Kérdeztem ,azt mondta első az egészség és diéta meg vissza gyógyszereket és a krómot duplázni mint az előtt 65 kilóval am 168 cm vagyok .
2016. márc. 20. 11:53
 14/26 anonim ***** válasza:
56%
Nézd.A babának a természetes táplálék az anyatej.A tápszert vészhelyzet esetére találták fel.Ha az orvos azt mondja lehet szoptatni,akkor biztos nem lesz akadálya.Bár én úgy érzem,te alapból nem iagzán akarod a szoptatást.
2016. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Vasból, magnéziumból nincs olyan, hogy átlag adag. Mindig az adott helyzettől függ, hogy mennyit kell szedni, így ezt nem lehet kijelenteni, hogy a te adagod az átlag kétszerese. Az RDA ugyan mutat egy általános átlag ajánlott bevitelt, de az egészséges, nem terhes/szoptató nőkre van belőve. A pajzsmirigy alulműködés meg végképp nem lehet gátja a szoptatásnak. Beszéltél erről hozzáértő orvossal, szoptatási tanácsadóval vagy csak a hasadra ütöttél?
2016. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
De milyen gyógyszereket kell újra szedned? A PM alulműködésre való gyógyszert terhesen is szedni kell. Milyen plusz gyógyszered van még?
2016. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt is lehet 'diétázni' és sportolni, természetesen nem a szigorú, 1400 kalóriás, 80 g szénhidrátos étrendekre kell gondolni, de bőven össze lehet olyan étrendet állítani, ami a tej megfelelő minőségéhez szükséges, főként szénhidrátmennyiséget, tartalmazza. A hozzáadott cukrot például tudomásom szerint teljesen el lehet hagyni, az nem befolyásolja a tejtermelést. Ha diétázol és a szervezeted nem bírja, apad a tejed, az sem egyik pillanatról a másikra következik be, még mindig lehet változtatni, abbahagyni.


Ha szoptatni szeretnél, a helyedben elmennék egy szakemberhez, aki összeállít neked egy étrendet. Sok zöldség, gyümölcs van ugyanis, ami szoptatás alatt nem javallott, miközben a diéták nagy része a sok zöldségen alapul.

2016. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nézd itt mindenki nagyon okos :D feleslegesen tetted fel a kérdést erre az oldalra . A pajzsmirigy betegségei azonban igen szerteágazó tüneteket produkálhatnak, így a krónikus fáradtságtól kezdve a refluxon át vashiány, hízás, idegesség is jelentkezhet, hogy csak a leggyakoribb panaszokat említsük. Ezért aztán a betegek gyakran több gyógyszert is szednek egy időben; az alapbetegség, a pajzsmirigy probléma, illetve az általa okozott egyéb tünetek kezelésére is. Ilyen esetekben azonban fokozottan kell ügyelni a készítmények bevételének módjára.

Nem lesz semmi baja ,ha nem szopatod nem te vagy az egyedüli tápszeres baba majd úgy is alakul magától az egész .Fontos a mama egészsége és ,hogy kiegyensúlyozott legyen a baba is érezni fogja

2016. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%

Kérdezted az orvos, azt mondta, első az egészség.

Kérdezd meg magadat a babával kapcsolatban... neki mi az első? vékony anyu tápszerrel, vagy kövér anyu anyatejjel, aminél jobbat és többet nem adhatsz a gyerekednek.

persze, jó a tápszer is, ha kell... de esetedben NEM KELL.


IR-em van, pcos-es vagyok, PM-alulműködésem van, és még egyéb autoimmun betegség. Gyógyszereket szedek. Soha egy pillanatig nem merült fel, hogy ne szoptassam a kisfiamat.

Milyen diéta az, ami mellett nem lehet szoptatni???

2016. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%

Van aki fogy a szoptatassal.

En havi 1 kg ot fogyok, 63 kg voltam szules utan, es most 56, oefig rengeteget eszek, a szoptatas fogyaszt igy.


Amugy miert hizlaltad fel magad ennyire ?

2016. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!