Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi jobb a szoptatás v a...

Mi jobb a szoptatás v a tápszer? Tapasztalatok

Figyelt kérdés
Első baba lesz és nagyon hirtelen híztam betegség miatt de ha szoptatni fogom a babámat nem tudok lefogyni 65 kgről 90 re híztam az orvosom szigorú diétára fogott.És diéta alatt nem lehet szoptatni és szeretnék sportolni is mint terhesség előtt. Én sem érzem így jól magam és a férjemnek sem tetszem látom rajta persze nem mondja .Ezért erősen azon gondolkozom,hogy nem szoptatom majd a picit . Rosszat okozok ezzel neki ? 39 hkm.
2016. márc. 20. 10:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Bocsi latom betegsegtol hiztal.
2016. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj kérdező, hogy ködösítesz, nem írsz konkrétumot, így nem lehet tanácsot adni. Írod a diétát. Milyen diéta az, ami mellett nem lehetne szoptatni? Olyan diétát nem is szabad csinálni, maximum kórházi felügyelet mellett. Amúgy normálisan kell étkezni. Írod a pajzsmirigy alulműködést meg gyulladást. A pajzsmirigy alulműködést már a teherbeesés előtt be kellett állítani gyógyszerrel, ha ez nem történt meg, akkor felelőtlen voltál, hogy teherbeestél, mert egyrészt vetélést okozhat, másrészt a szellemi fejlődésében okozhat bajokat a babánál. Ha a pajzsmirigyed be lett állítva és a terhesség alatt is figyelték, szükség esetén emeltek a gyógyszeren, akkor az nem ok a hízásra. A mozgásszegény életmód már lehet rá ok, de talán kevesebbet kellett volna enni, ha kevesebb energiát használtál fel, mert nem mozogtál annyit min terhesség előtt. Nem írod le, hogy milyen gyógyszereket szedsz (letrox, l-thyroxin?), mert ezek pl semmilyen összefüggésben nincsenek a szoptatással, ahogy a vas, magnézium és társai sem, sőt a legtöbb újdonsült anyukának ajánlják is a vasat vagy a terhesvitamint, hogy ne alakuljon ki hiányállapot.
2016. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek. Én is sajnos sokat híztam a terhesség alatt, hasonló okokból, és 100 kg voltam amikor elkezdtem szoptatni. A szoptatás alatt semmi nem ment le rólam, hiába próbáltam meg mindent amit orvos engedélyével lehetett (CH diétát tartottam orvosi felügyelettel). Próbáltam diétázni is, a végén már tornázni is, és semmi. Illetve egész pontosan 3 kig-t fogytam kínkeservvel. Tudom, sokmindenki más fogy a szoptatás alatt magától a szoptatástól, hát én nem.

Akkor kezdtem el fogyni amikor abbahagytam a szoptatást a fiam 1 hónapos korában. Akkor egy hónap alatt az addig tartott diétával lefogytam 9 kilót. Utána kicsit lelassult a fogyás, de visszafogytam a szülés előtti súlyomra.

Most tervezzük a kistesót. És őszintén nekem is megfordult a fejemben, hogy ha ugyan így lesz mint a fiammal volt, akkor nem biztos, hogy foggal körömmel fogok ragaszkodni a szoptatáshoz, ami nagyon fontos, de még fontosabb, hogy fel tudjam nevelni a gyerekeimet. Nálam már egészségügyi gondokat okozott ez a túlsúly, nem az alakomat féltem.

2016. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23-as vagyok, nem 1 hónapos korában hagytam abba a szoptatást, elírtam :). Hanem 11. Nem mindegy :D.
2016. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Haha! Szoptatás alatt egészségesen enni? Az elején örültem, ha volt egy kis időm enni! Azt meg néha meg sem tudtam válogatni,,hogy mit! Egyébként honnan tudod,,hogy hogy fog rád hatni a szoptatás? Én pl. kevesebb lettem, mint teherbeesés előtt (igaz csak 3 kilóval), pedig nem vagyok az a könnyen fogyós típus! És persze ahogy több idő jutott magamra, rendesen, normálisan ettem. Van aki meg csak hízik, hízik szoptatás alatt. Milyen diétát kell csinálnod? Az orvos mit mond, ez alatt a diéta alatt megkapna a babád minden értékes dolgot, amit kell?
2016. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A betegséghez/gyógyszerekhez nem tudok hozzászólni, orvos tudja megmondani, hogy lehet-e melletük szoptatni. Ha nem tiltja, én tuti megpróbálnám, azt gondolom ilyenkor a külalak másodlagos.

Ha szeretnél szoptatni (sikeresen), akkor azért a kiegyensúlyozott táplálkozásra, sok folyadékra oda kell figyelni. Illetve elég hamar el lehet kezdeni jó nagyokat sétálni a picivel. Én mondjuk nem híztam eszeveszett sokat, de a gyerek féléves korára már semmi nem látszott, olyan voltam mint előtte. A nasikat száműztem, egyébként nem diétáztam, viszont egy rövid levegőre szoktatás után, kb. 3 hetes korától napi 1-másfél órát sétáltam (normál tempóban) vele, így a "sport" sem maradt ki.

2016. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!