Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kéne etetnem a 4 napos...

Hogyan kéne etetnem a 4 napos babám?

Figyelt kérdés

Tejem van, de nem akar szopizni a pici, koraszülött, nehezen megy neki.

Nem tudom melyik jó, itt a kórházban mindenki mást mond:

1. Etessem 2 óránként. Ébresszem fel, pelenkacsere, utána cicire próbálom tenni, 40 percig, ha nem megy, 10-20 perc fejés, azt adjam neki pohárból, ha nincs meg 20-25 ml, kérjek hozzá tápszert és azt is adjam neki.

2. 3 óránként keltsem, egyen 25 ml tápszert, utána pelenkázzam és próbáljam ciciztetni.

3. Ugyanaz mint a 2-es, de ne keltsem, hanem magától ébredjen.


2016. ápr. 1. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyire koraszulott\pici? Nincs ott a kh-ban egy kepzett szoptatasi tanacsado aki tudna segiteni? Ahol en szultem tobb is volt, minden nap jottek, mondjuk nekem 3.baba, plusz megvolt a rutinom, de tudtak volna segiteni ha nem megy. Az elso par napban meg amugy is nagyon aluszekonyak a babak, en a kh-ban is 3 orankent ebresztettem az enyemet (sot tulajdonkeppen a mai napig napkozben, pedig mar 2 hetes). En ezt csinalnam: mivel koraszulott a babad, tuti nem varnek 3 orat se, 2 orankent ebresztenem, eloszor pelenkacsere, plusz koldokapolas, en is igy csinaltam\csinalom, ha mastol nem ettol tuti felenred. Utana cicire rakod. Ha megvan a helyes technika akkor tuti ugyesen fog tudni cicizni, esetleg rasegithetsz ugy, hogy elotte mellszivoval stimulalod, hogy hamarabb elinduljon a tej a picinek, ne kelljen az elejen kuzdenie! Tapszert semmikepp ne adj neki, ha van tejed, akkor inkabb fejd le es poharazz, vagy cumisuvegbol kapja, aztan raer meg megtanulni cicizni, ha megerosodik! Kitartas!
2016. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
37+4 napra szültem (menstruáció szerint) de a babát minden ultrahangon 10-14 nappal mérték kisebbnek. 2900 grammal született.
2016. ápr. 1. 14:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy 3 tanácsadó is van, mindegyik mást mond. Ezért vagyok elkeseredve. Csak kiabálnak, hogy nem engedik haza velem a babát. A lefejt tejet etetőpohárból szépen megissza.
2016. ápr. 1. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Erdekes, de a babod nem szamit koraszlottnek, en 2 hete a 37+5 heten szultem, nem volt sokkal nagyobb 3150 gr, igaz neki jol ment a szopi, rendes idoben haza is mehettunk, mert osszesen csak 90gr-ot vesztett a szuletesi sulyabol, es mar a harmadik naptol hizott. A tied se olyan nagyon kicsi, lehet rossz a technika amivel szopizik nem? Ne hagyd magad, ha van tej, probalkozni kell, fejj akkor, de probalkozni kell!!
2016. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol tart most a sulya?
2016. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
200 grammot esett vissza a súlya. A legtöbb baba túlhordott, indított szülésből van itt, 3,5-4 kg körüliek.
2016. ápr. 1. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel nem vészesen alacsony a babád súlya, én mindenképpen a tápszert hagynám szoptatás utánra, amennyiben egyáltalán szükséges, ezt nyilván a gyerekorvos dönti el. És kétóránként ébreszteném, már előtte figyelve a REM fázist, amikor könnyebb: szemhéj alatt mozgó szemgolyók, és a felemelt karjában van pici ellenállás, nem úgy esik vissza, mint egy rongybabáé. Ha egyébként van lefejt tejed, Szoptanít készülékkel is adhatod neki, azzal egyben stimuláljátok a melledet is, és apránként meg is tanul vele szopizni.
2016. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem koraszülött a babád...

2 és 3 nem jó, nem hiszem, hogy kórházban olyat mondana bárki, hogy toljad tele tápszerrel a babádat miközben van tejed. próbálkozzatok a szopival, meg fogja tanulni. két etetés között fejjél és ha nem lakik jól akkor pótold pohárból.

2016. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet.

Ha megtömöd tápszerrel, akkor semmiképp nem fog jobban cicizni és cumizavaros is lehet.


Minél gyakrabban tedd cicire, amikor csak mozgolódik.

NEkem egy trükköt mondtak amikor nem akart szopizni a lányom:


Amikor elkezd szopizni, a szabad kezeddel nyúlj be az ujjaddal a tarkójához és a nyelés ütemében mozgasd az ujjad. Természetesen nem erővel kell "nyomni", de határozott mozdulat legyen, ezzel stimulálod a nyelést.

Nekünk bejött.

2016. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először is nem koraszülött, a súlya is teljesen oké, a szoptatást csináld, megtanulja majd, de nem úgy, hogy x óránként, hanem igény szerint, főleg éjszaka. Szóval szerintem egyik módszer sem jó.
2016. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!