Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjjeli fejés, mit csináljak?

Éjjeli fejés, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám, kb 1 hete átalussza az éjszakákat. Minden éjjel arra ébredek hogy el van ázva a felsőm és ki kell mennem fejni annyira tele vannak a melleim. Ezzel nem is lenne baj, jól jön a tartalék, viszont hiába vannak tele kb 1,5 óràt kell szenvednem 1 deciért úgy, hogy még érezhetően sok van benne de már csak iszonyat lassan jön! Így csak addig fejek amíg màr nem feszítenek és megyek vissza aludni. A babàm 10p alatt jól szokott lakni, de nem fogom felébreszteni csak azért hogy nekem jobb legyen. Avent kézi mellszívóm van, lehet egy elektromossal többre mennék?
2016. ápr. 30. 03:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nehezen jon nem jo a technika,

En tejszaporitas miatt fejtem az elejen , es 50 ml korul lett 10 perc utan es nekem nem volt sok.

Probald ki esetleg kezzel , a neten talalsz hogy vagy elektromossal

2016. ápr. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bella169 ***** válasza:

A kézi csak arra jó hogy néha ha túlfeszit picit emyhited. A mindennapos használattal csak egy jó kis inhüvelygyulladást hozol össze.

Az elektromossal sokkal gyorsabb. Én os fejtem sokáig éjszaka. 10 perc alatt megvoltam.

Nekem pesztonka 2in1 van. Mellszívó nekem orrszivó a kicsinek. Nagyon szeretem. Árban is az egyik legolcsóbb

Újonnan 12 körül van.

2016. ápr. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

en mondjuk kezit hasznalazam (Avent) es mindennaposan, semmi gondot nem okozott szerintem a kezi is jo, ha lassan jon, azon segithet egy kis meleg vizes borogatas vagy lehet h nayon faradt vagy mikor felkelsz es biztos h ez is neheziti.

elektromost en tuti nem vennek emiatt, probald kezzel esetleg, vagy vegyel ha ugy gondolod elektromost, de igazabol a hutobe szerintem ha van mar egy 5-6 zacsival az boven elegendo veszhelyzetre es felesleges ipari mennyisegeket lefejned hiszen epp errol szol a kereslet kinalat hogy ha nem szopizik ejjel akkor beall egy par nap esetleg 1-2 het alatt, es nem fog full atazni a polod.

szerintem csak.annyit fejj hogy ne gyulladjon be es plane ne ebreszd fel. kesobb valoszinu ujra kelni fog ejjel (sok babanak elromlik az alvokaja a fogzassal, mozgasfejlodessel) de akkor se biztos hogy jol jarsz ha elkezded ejjel szoptatni mert az megint csak egy kesobbi rossz szokas kialakitasa alvasi szempontbol (marmint megszoptatni ejjel ha egyebkent nem feltetlen amiatt kel)

2016. ápr. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mellszívó fajtájától függetlenül az a gond, hogy nem indul be a fejére a tejleadó reflexed, és ezért jön lassan.

Figyeld meg, hogy amikor a baba szopik van egy összehúzódós érzés, amikor elkezd ömleni a tej.

Azt kellene elérni fejéskor is. Érezned, és látnod is kéne, hogy a tejleadó reflex hatására beindul, mintha kinyitnád a csapot. Sok pici lyukon folyik egyszerre.

2016. ápr. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, ha úgy döntessz, hogy mégis inkább aludnál, akkor pár napig vegyél fel egy lazább spagettipántos topot, abba ragassz bele melltartó betétet. Pár nap alatt rendeződik a helyzet, már nem fog annyira feszülni. Nekem nem csökkentette a tejmennyiséget és annak ellenére, hogy már nem akart szétdurranni, ha babóm mégis korábban kelt, akkor is volt benne elég.
2016. ápr. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbàlj ki egy Medela Swinget, beindìtja a tejleadó reflexet. Vagy egy màsik olyan mellszìvót, amin van stimulàló fàzis. Ha sok a tejed, hasznos és megtérülő befektetés lesz.
2016. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én fél éves koráig fejtem éjszaka (kemény volt de basszus nagyon megérte mert rengeteg lett így!) neked szerintem a mellszívó nem jó,nekem se vált be a kézi valamiért csak erős vákuumal jött tej. a legeslegjobb a dupla szívófejes lactina kölcsönözhető) az örök élet,gyors 10perc alatt lejött 150-200 vele (nem mellesleg nagyon halk) ha elektromosban gondolkozol swinget vagy aventet tudom ajánlani, swingnél vigyázz,hogy egyenesen ülve tarsd a palackot mert befolyhat a szilikoncsőbe abból pedig a motorba ami tönkreteheti,aventnél pedig a mellpárna picit csökkenti a vákuum erősséget én azt kivéve használtam de úgy nem olyan kényelmes
2016. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!