Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 ciciből szoptatott valaki...

2 ciciből szoptatott valaki hosszútávon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam holnap lesz 5 hetes. Minden étkezésnél mérem, hogy mennyit evett. Ennek az oka, hogy eléggé lusta babó volt, mostanra kezdi ősszeszedni magát, másrészt pedig az egyik mellemből nagyon nehezen szopizik, fejni is nehéz, befelé forduló mellbimbóval szenvedtünk. Ebből a ciciből való szopizásnál mindig pótlást kell adnom, mert kevés neki, amit kiszopizik. Szerencsére a másik ciciben bőséges a tejcsi, így azt adom pótlásnak. Viszont áttérnék a két ciciből való szopiztatásra. Szeretném elhagyni a mérleget, és a pótlàst is. Inkább etetném 2 ciciből. Egész napunk a cici körül forog, eszik, pótlok ha kell, fejek. Viszont van egy nagyobb gyerkőcöm, és vele többet szeretnèk lenni, de egy etetés egy óra. Nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve, 2.5-3.5 óránként szoptatok. Ezen nem szeretnék vàltoztatni. A tejcim tápláló, több mint 1.5 kg-ot hízott születése óta, úgy, hogy a korának megfelelő mennyiséget eszi, és végeu is 20 perc alatt. Úgyhogy a kérdés, hogy van, aki hosszú távon 2 ciciből szoptatott, mert az egyik nem volt elég? Szeretném élvezni a szoptatást, és nem rágörcsölni, mert már bele vagyok teljesen zizzenve. Mit gondoltok? Természetesen azt a cicit, amiből először etetek leszívnám. Köszi a válaszokat.

2016. máj. 10. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem is értem...

Az igény szerinti szoptatàs az amikor megeteted a babàt,HA ÉHES. Nem amikor csörög a vekker,de nem is akkor ha nyekken egyet egy puki miatt.


Én össze- vissa szoptattam a fiamat és most a lànyomat is. Van,hogy egy cici kell van,hogy mindkettő. És akkor amikor éhes, kb 2,5-4 órànként. Ezt jelenti az igény szerint.


Fiammal szenvedtem az elején,hogy legyen tejem, csinàltam amit te is. Aztàn meguntam és nem törődtem senkivel csinàltam,ahogy jónak làttam, ha éhes volt cicizett és kész. Volt hogy napokig egy cici elég volt,aztàn kellett mindkettő hetekig, hónapokig.Aztàn a hozzàtàplàlàstól beàllt az egycicis üzemmód a végéig.

2016. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kissé benne lehetsz a baby bluesban... egyik helyen azt írod hogy 1 óra egy etetes majd azt írod hogy 20 perc alatt végülis jol lakik. Nem igazan értem bár szerintem lenyegtelen is a kérdés szempontjàból. Az igény szerinti szoptatas az azt jelenti hogy nem az órát nézed, hogy 3 óránként adsz neki cicit hanem azt jelenti higy HA ÉHES MEGETETED! Nem azt jelenti az igény szerinti szoptatas hogy egész nap a cicin lóg a gyerek! Én két mellből szoptattam az elejétől kezdve, és nekem a bal mellemből mindig nehezebben jött mint a jobból. Így mindig azzal kezdtem az etetést. Fejni szerintem sosem fejtem, max mikor túl sokaíg aludt és beindult a tejleadó reflex és ha már úgxis elindult ne vesszen kárba kifejtem. De ehhez azért azt is tudni kell hogy a tej termelődése a szoptatás alatt fokozódik, ha sok tejet akarsz, szoptass sűrün AHOGY A BABA IGÉNYLI.
2016. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy én értem rosszul, de a 2,5-3,5 óránként az simán igény szerintinek tűnik. Az én gyerekem pl. +-10 perc pontossággal szabályosan 3 óránként kért enni, éjjel is így ébredt magától kéthónapos koráig. Nála az igény szerinti szoptatás így nézett ki. Nem tartom korrektnek ítélkezni a kérdező felett, csak mert a ti gyereketeknek mások voltak az igényei...


A szöveg alapján én úgy értem, hogy az a gond, hogy a fejéssel és pótlással (ami gondolom, magában foglalja a cumi mosását, fertőtlenítését, etetést, mindent) egyórás egy étkezés, míg ha két mellből etet, az meglenne 20 perc alatt, de fél az apadástól. Annyira bírom, hogy fel se fogják a kérdést, de mindenki szidja szerencsétlent. :(

2016. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az eddigi kommenteket figyelmen kívül hagyva, a kérdéssel kapcsolatban azt gondolom, hogy nem is értem, miért nem szoptattál már eddig is két mellből. Mivel fejsz és azzal pótolsz, ezért ugye teljes egészében te fedezed a baba anyatejszükségletét, aki jól gyarapodik, tehát a tej mennyisége elég. Az "csak" egy technikai részletkérdés, hogy azt a tejet kifejed vagy ő szívja ki. Csak nyerhetsz a két melles szoptatással, mert nem kell fejni, mosogatni, és az esetleges cumizavar is kizárható lesz. Az mindegy, hogy egy adott mell 6 óránként ad le x mennyiséget, vagy 3 óránként annak a felét.

Én két mellből szoptattam 7 hetes korától 11 hónapos koráig minden alkalommal, nagyon jó volt így. Nekem tanácsadó javasolta. Volt tejem bőven, a babám meg hosszan aludt éjszaka, szenvedtem a túltelítődéstől, a fejéshez meg béna voltam. A két melles szoptatással pedig nem volt olyan, hogy valamelyik mell éjszaka 12 órára kiesik a forgalomból, egyébként meg ez lett volna. Én az elején figyeltem, hogy minden alkalommal másik mellel kezdjük, aztán amikor nagyobb lett, és már nem volt túltermelés, akkor ez nem volt fontos. A te esetedben talán a problémás oldallal kezdenék mindig, vagy legalábbis gyakrabban, de majd te kitapasztalod.


Nekünk ez nagyon kényelmes volt, nem is értem, miért nem eleve a két melles módszert javasolják mindenkinek.

2016. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

13#

"...Nem tartom korrektnek ítélkezni a kérdező felett, csak mert a ti gyereketeknek mások voltak az igényei...

... Annyira bírom, hogy fel se fogják a kérdést, de mindenki szidja szerencsétlent. :("


Oké kérlek magyaràzd még el amit nem értünk,ha ezt ìrja a kérdező:

"Nem vagyok az igény szerinti szoptatás híve, 2.5-3.5 óránként szoptatok. Ezen nem szeretnék vàltoztatni."

Mert ezen nem nagyon van mit magyaràzni, és senki nem esett emiatt a kérdezőnek csak többen leìrtuk,hogy màrpedig ez az igény szerinti szoptatàs,főleg miutàn kifejtette bővebben a kommentben,hogy miként cicizik a baba.


És bocs de téged tudlak csak idézni:

"Annyira bírom, hogy fel se fogják a kérdést..."


Szövegértés,szövegértés!!! Kicsit rà kellene gyúrni,hogy menjen!

2016. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
persze, első kislányom lusta szopis volt, de két ciciből etettem (eleinte ez 40 perc volt), aztán ahogy erősödött, úgy rövidült ez az idő, de a két cici maradt. 8 hónaposan hagytuk abba, mivel a hozzátáplálás miatt már csak reggel cicizett, illetve elapadt a tejem, de nekünk így volt jó. A kisebbik 4 hónapos, két ciciből eszik, semmi gond :) Sőt, szerintem így hamarosan elhagyhatod a pótlást is, figyelj oda a hathetes növekedési ugrásra (akkor biztosan kelleni fog a két cici), és utána szépen beáll majd. Jó babázást! Nagyobb gyerkőcnek addig mesét olvastam pl. amíg a kicsi szopizott, vagy építőztünk, rajzolt, ilyesmi
2016. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Későbbiekben viszont ezt írta: "Azért eszik így a babám, mert így igényli. Azért, mert nyekken egyet, mert mondjuk pukiznia kell, nem fogom cicire tenni. De ez nem jelenti azt, hogy ha látom hogy éhes, nem adok neki."


Ha látja, hogy éhes, mellre teszi. Ez az igény szerint, nem?

2016. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, utolso egyetertek veled. A kerdező nincs tisztában az igény szerinti szoptatás fogalmával. De szerintem érkeztek építő jellegű hozzászólások.
2016. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, ebben igazad van ezért ìrtàk le többen is,hogy mi az igény szerinti szoptatàs. Ìgy a kérdező is el tudja dönteni. És sok jó vàlaszt is kapott.
2016. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!