Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, mennyire vagytok...

Anyukák, mennyire vagytok szégyenlősek szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Például ha buszon vagy villamoson, parkban, plázában jön el az idő vagy akarja a baba, akkor szoptattok? Ha valaki oda-oda pillant(korra nemre való tekintet van,vagy mindegy?), azt rossz néven veszitek?


Egy kíváncsi,de látszólag szemérmes szempár alatti óvatos mosolyt pozitív megerősítésnek tartotok, vagy ellenszenvesnek?


Kérem kört is írjatok, és hogy hány gyermeketek van. Köszönöm



2016. máj. 11. 19:29
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
24%
en ugyan minden masban ruhellem a cigokat de ebben a kerdesben baromira nincs igazad kedves 57%os mert pont nem ok szoptatnak az utcan. oket mnem erdekli ha ehes.a.gyerek vagy adnak neki bekevert tapszertvagy egyszeruen lesz..jak ha ordit fuggetlen attol miert ordit es mennyi idos a baba. a nagyon is feher, ertelmisegi, trendi kotodo anyukak maniaja ez a 3-4 evesek utcai ciciztetese es szerintem az atlg embernek ebbol van elege es emiatt nezik ki a nyilvanosan szoptato anyukakat, mert sok anya nem tud nemet mondani egy 2-3 evesnek es egyszerubb az igeny szerinti kifejezes moge bujni mint megbeszelni a gyerekkel hogy mar idos a cicieshez. raadasul igy lesz lejaratva a nyilvanos szoptatasnak az egyebkent altalam is elfogadott formaja: amikor valoban 6 honap alatti csecsemot kendovel letakarva elvonulva parkban (de nem buszon) megszoptat valaki aki mondjuk tapszert es mas elelmiszert nem akar még adni vagy nem vezette még be és valoban nem tudja megoldani mashogy az etetest
2016. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
74%
Volt mar olyan, hogy 3 honapos kislanyommal es a baratnommel (neki egy honapos babaja van) elmentunk valahova, megszoptattuk indulas elott, de a parkban is meg kellett. Mindketten elbujtunk amennyire lehet, de igazabol nem erdekelt minket semmi azon kivul, hogy a babank ehes, es cuppog a ciciert. Szerintem ez a normalis. A szoptatas a vilagon az egyik legtermeszetesebb dolog, es szerintem nem intim. A noi mell nem szexualis szimbolum kene, hogy legyen (foleg ha egy szoptato anyukarol beszelunk), hanem egy taplalekforrasnak a baba szamara. Akinek meg nem tetszik, hogy nem eheztetem/szomjaztatom a 3 honapos babamat, az alljon fejre.
2016. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
73%

Jól írta valaki, hogy ha több gyereked van, időnként meg kell oldanod a szoptatást házon kívül is. Egyszerűen mert muszáj menned.

Az enyémek nem fogadták el a cumisüveget, így amíg az egyetlen táplálékuk az anyatej volt, bárhol szoptattam, ha éhesek voltak. (Nem csak nyügiztek, hanem valóban megéheztek). Sokat tömegközlekedtünk, mert 60-80 km-es távra nem szerettem kicsivel, autóval elindulni. Nem lehet egyszerre a babát és a vezetést is jól kezelni, vagy az autópályán bajt elhárítani a kicsi körül.

Így szoptattam távolsági buszon, vonaton, orvosi váróban, hivatalban, parkban, a nagyobbak uszodájában, meg a fene tudja még, hogy hol.

Sem a legkisebbet nem akartam éhezni hagyni, sem a nagyobbakat kihagyni valamiből a kicsi miatt.

Nem is emlékszem olyanra, hogy valaki észre vette volna, hogy mit csinálok éppen, vagy ha véletlenül igen, akkor jól leplezte. Lehet ezt diszkréten is.

Amógy 5 gyerekem van.

2016. máj. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok szégyenlős, bárki bejöhetett, amikor szoptattam. Nyilvános helyen is megtettem nem egyszer, nyilván kendőt, sálat használva.

Nem is értem, valakit miért akaszt ki egy szoptató nő látványa, amikor valójában nem is lát semmit, csak esetleg tudja, mi történik a kendő alatt. Közben meg a tv-ben, újságokban, óriásplakátokon, strandon sokkal fedetlenebbek a női keblek. Olyan álszent dolognak érzem ezt.

Nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne elítélni egy anyát azért, mert nem akar cumisüveget adni a babának, vagy mert nem akarja időben, térben korlátozni magát, hogy hazaérjen szoptatásra.

A kedvenc esetem az volt, amikor a kórházban (na ezt oldd meg 3 órán belül utazással együtt) megkérdeztem, van-e szoptatós szoba. A pultos csodálkozva annyit kérdezett, hogy "Itt?", aztán mondta, hogy nincs, menjek be a mosdóba. Nem szóltam vissza neki, de azért kíváncsi lettem volna, mit szól, ha javaslom neki, ugyan tízóraizzon már meg az általa javasolt helyen.

2016. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
70%

21-es, dehogynem szoptatnak utcán a cigányok. Sőt, a minap úgy szállt fel egy nő a buszra, hogy épp szoptatott! Amit a sofőrtől kapott, nem tette zsebre...Léptem-nyomon ez van.


Én mint írtam, nem szoptattam nyilvánosan, holott évekig szoptattam a három gyereket.

2016. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
13%
hát nem tudom hol élsz, melyik kerületben, gondolom ha olyan területen élsz ahol a lakosság 90%-a cigány, a nagyszámok törvénye alapján, statisztikai alapon is több szoptató cigány anyukát látsz, mint mondjuk én, aki olyan településen lakok ahol "csak" az anyukák 40%-a cigány. Viszont szerintem körülbelül 30 embert láttam eddig életemben nyilvánosan szoptatni, és abból egy sem volt cigány. Ez tény. Plázában szoktam főként látni, sosem cigányokról van szó. Nem tudom ez miért van, nem is foglalkoztat annyira, más a nevelési kultúra szerintem azért.
2016. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
17%

egyébként nem szoptattál, mert megoldottad másként. szerintem meg lehet oldani másként is, aki azt mondja hogy NEM tudja hosszútávon megoldani, annak egyszerűen kényelmesebb elő kapni a cicit, és ezt mindenki érdeke - még a gyermeke érdeke elé is helyezi, hiszen a gyereknek az volna az érdeke hogy otthon nyugodtan vagy legalább is egy baba mama szobába szopizzon. aki ezt rendszeresen nem tudja megoldani, az pont nem igény szerint hanem a saját önző érdekei szerint szoptat. Hangsúlyozom nem arról beszélek mikor valakinek felborul a napja és életében egyszer keres egy padot mert tényleg nem tudja máshogy megoldani.

Hanem arról az anyáról (fehér bőrű volt szintén) aki pl kiült pár napja a plázában a kirakat elé a padra a 3 éves gyerekét szoptatni.

2016. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
78%

Nem kerületben lakom, hanem Somogyban. Tudod, nem mindenki fővárosi.


Pl.: az óvodai anyák napján is kitette az anyuka a cicijét. Ez inkább intelligencia kérdése lenne. Én úgy voltam vele, hogy magánügy, nem fogok senki előtt szoptatni.

2016. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

" Magam is szoptattam, amikor egy vásáron láttam egy kismamát,aki csak úgy kicsapta a cicit, (ekkor 2 hónapos volt a lányom) engem eléggé taszított... "


Elég furcsa, hogy taszított. A világ egyik legszebb, legkedvesebb dolga a szoptatás. Szerintem természetellenes,ha valaki viszojog tőle. Akit zavar a látvány/tény/tudat, azzal valami lelki zűr van! És ez nem bántás.

2016. máj. 12. 11:21
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 27-es! Ezt tőled idézem: "kényelmesebb elő kapni a cicit, és ezt mindenki érdeke - még a gyermeke érdeke elé is helyezi"

Figyelj, nekem tök mindegy, ki hogyan csinálja. De kérlek, ne magyarázd meg nekem, hogy a gyerekkel tolok ki, ha házon kívül is megszoptatom!

Gondolj csak egy kicsit bele. Nem kell nagycsaládosnak lenni, elég egy tesó is, aki miatt vagy kimozdulsz akár úgy is, hogy beleesik az etetési idő, vagy vele tolsz ki. Nálunk pl. hetente 3-szor volt gyógyúszás az oviban. Nekünk kellett átöltöztetni a gyereket, lekísérni a medencéhez, kivárni a foglalkozást, majd felöltöztetni. Az időpontok különböztek, nem lehetett hozzá igazítani a szoptatást, mert ennyiszer nem tud átállni egy baba. De gyakran megesett az is, hogy valamelyik gyereket orvoshoz, szakrendelésre, fogszabályozóra, táncra kellett vinni, nálunk meg napközben nem volt kire hagyni a kicsit. Egyik babám sem tiltakozott ellene, hogy éppen nem otthon kap cicit. Örömmel szopiztak a textilpelus alatt is, szóval nem kellett őket sajnálni. És igen, az én kényelmemről is szó van, mert szerencsémre, vagy szerencsétlenségemre nálam a tejtermelés úgy működött, hogy komoly ázás nélkül vagy fél évig nem tudtam kihagyni szoptatást. Elég volt, ha éhesen sírt a baba, már ömlött a tejem. De persze megoldhattam volna, hogy hetente többször szabit vesz ki a férjem, vagy utaztatom a mamit 60 km-t, de úgy voltam vele, így egyszerűbb, jobb mindenkinek.

Ja, és nem előkapom a cicit, ezt azért tisztázzuk.

2016. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!