Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, mennyire vagytok...

Anyukák, mennyire vagytok szégyenlősek szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Például ha buszon vagy villamoson, parkban, plázában jön el az idő vagy akarja a baba, akkor szoptattok? Ha valaki oda-oda pillant(korra nemre való tekintet van,vagy mindegy?), azt rossz néven veszitek?


Egy kíváncsi,de látszólag szemérmes szempár alatti óvatos mosolyt pozitív megerősítésnek tartotok, vagy ellenszenvesnek?


Kérem kört is írjatok, és hogy hány gyermeketek van. Köszönöm



2016. máj. 11. 19:29
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

" megszoptattuk indulas elott, de a parkban is meg kellett. Mindketten elbujtunk amennyire lehet "


Maximálisan egyetértek a véleményeddel! KIVÉVE azt, hogy elbújtatok. Miért kéne elbújni. Jó dolgot teszel a babuciért,önzetlenül!


Had kérdezzeem meg, hogy ha akkor odament volna valaki, és megkérdezte volna zavar-e titeket ha leül a közeletekbe,mit mondtál volna neki?

2016. máj. 12. 11:32
 32/50 anonim ***** válasza:
74%
Attól függetlenül, hogy a világ legtermészetesebb dolga, nem biztos, hogy mást is érdekel.
2016. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
47%

Mármint mi az, ami mást esetleg nem érdekel?

Arra gondolsz, hogy ülök valahol, a babám az ölemben, és mindkettőnket takar a kendő, vagy textilpelus? Mert látni nem fogod, hogy szoptatok éppen, csak tudni.

Nagyon kényes ízlésed lehet:-)

És akkor mi van, ha én nem vagyok rá kíváncsi, hogy valaki a párjával kézen fogva sétál. Nem, nem szólok rájuk, egyszerűen másfelé nézek.

2016. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
52%

"De kérlek, ne magyarázd meg nekem, hogy a gyerekkel tolok ki, ha házon kívül is megszoptatom! "


Ha nem bírsz alkalmazkodni az ő étkezéseihez, akkor kitolsz vele...bárhogy is hívod, mondod, NEKI nem az a jó hogy a Meki közepén szopizhat hanem ha otthon nyugodt körülmények között szopizhat. és én mindig meg is oldottam bárhová kellett menni, hogy etetésre hazaérjek. ha nem tudtam volna megoldani, keresek egy padot a parkban, vagy egy baba mama sarkot, de az hót ziher hogy nem a pláza kirakatában és nem a buszon fogom megetetni.

2016. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Én magamról beszélek alapvetően. Én így éltem meg. Évekig szoptattam, de soha nem volt rá szükség, hogy mások előtt tegyem.

Hogy mások mit tesznek, nem érdekel. De mint írtam, egyszer a szemem láttára úgy szállt fel egy nő a buszra, hogy épp szoptatott. Akkor is visszatetsző volt, ha nagyon is tudtam, milyen az, amikor a baba ragaszkodik a szoptatáshoz. Mert mindhárom ragaszkodott, nem is kicsit.

2016. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Kedves 30-as válaszoló, ezt költői túlzással mondod, vagy egy tanult reflex miatt tényleg szó szerint így volt? Esetleg az idő telése miatt kizárólag?


" Elég volt, ha éhesen sírt a baba, már ömlött a tejem. "

2016. máj. 12. 11:55
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem költői túlzás. Nekem is így volt.

Áruld már el, miért érdekel ez a téma ennyire.

2016. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy genetikailag kódolt feltétlen reflex, vagy inkább feltételes, amit az váltott ki, hogy a testem megtanulta, hogy sírás után szopi jön. Tudod, mint Pavlov kutyájánál a nyálzás.
2016. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 34-es!

Most komolyan, te honnan tudod, hogy az én babámnak rossz, ha nem otthon szopizik? Ugyanis az én ölemben volt, én láttam, én éreztem a reakcióit. Biztosíthatlak, mindegyikük boldogan kajált bárhol.


Sokan azt mondják, ha nem érsz haza szoptatásra, vigyél lefejt tejet. Azt most hagyjuk, hogy nyáron mi lesz belőle, de ha már az is "rossz" neki, hogy nem otthon szophat, akkor mennyivel rosszabb szintén távol, ráadásul cici nélkül ennie? Ez a verzió sokak számára mégis elfogadhatóbb.


Én azt gondolom, hogy egy feszengős anyuka babája érezni fogja, hogy valami nem stimmel, és nem fog nyugodtan szopizni. Tehát ha valaki számára kellemetlen házon kívül szoptatni, ne is próbálkozzon. De aki természetesnek kezeli, annak a babájának nem lesz rossz. Ugyanis minden ott van, ami kell: éhes baba, anya, a kettő között meg a cici. Bár az is lehet, hogy az én gyerekeim ufók:-)


Azt meg továbbra is hagyjuk, hogy ért haza mindig etetési időben, ahogyan legtöbb helyen a meghitt zug, meg a szobtatós szoba sem opció sajnos, merthogy nincs.

2016. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
73%
Azert bujtunk el a parkban, amennyire lehetett, mert sajnos sokan vannak rossz velemennyel a szoptatasrol, ahogy itt olvasom szoptato anyukak is :( szoval azert kerultuk a nyilvanossagot amennyire lehetett, viszont 1,5-2 eves kislanyok futkostak korulottunk, oket sem zavarta, a szuleiket sem, kergettek a kacsakat (volt ott egy kis folyo:)), sot meg is neztek a babakat (!) mikozben ettek, es mondtak a szuleiknek, hogy milyen aranyos babak, a szuleik meg csak mosolyogtak. Tehat nem bokorba bujtunk el, csak nem ultunk be a park kozepere, hogy mindenki lassa, csak diszkreten csinaltuk :) ha valaki le akart volna ulni a kozelunkbe, akkor uljon, egeszen addig, ameddig nem bamulja a mellem :D hogyha csak ucsorog, akkor nyugodtan, engem nem zavar:)
2016. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!