Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejéssel és lefejt tej tárolás...

Fejéssel és lefejt tej tárolásával, etetésével kapcsolatban vannak kérdéseim, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ma 7 hetes a kislányom,csak anyatejet kap és jelenleg még eléggé össze vissza eszik. Van hogy egy nap 2-3 óránként kér enni, de van hogy kb fèlóránként! Igény szerint szoptatok,de így még sétálni is félek vele elindulni, mert ha éhes nagyon sír és sehogy nem tudom megnyugtatni amíg nem rakom mellre :( Tegnap közvetlen evés után mentem le vele,de 20 perc után felébredt és végig üvöltött míg haza nem értünk. :( Nem tudom más hogy oldja meg de pl a bkv-n vagy az utcán nem tudnám megszoptatni és hát néha muszáj elmenni itthonról. Vettünk egy kèzi aventes mellszívót és gondoltam ezzel fejek amikor tudok és elrakom az ilyen helyzetekre. Ma kb összesen fél órát fejtem a két mellemből és 65ml jött le,ez kb jó vagy kevés? Ha egy nap mondjuk 3* fejek minden fejés előtt ki kell főznöm a mellszívót? Ha elmegyünk valahova meddig áll el a tej a cumisüvegben? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.
2016. máj. 24. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Anyatejes babát nem jó cumiból is szoptatni...akkor inkább fecskendő, de ugye azt meg nem lehet az utcán...
2016. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

igen, minden fejes elott el kell fertotleniteni. az anyatejet max 1 orat tartsd szobahonersekleten, felmelegiteni nem szabad.

ha jol ertem minden nap fejnel hogy setahoz elvidd magaddal? nem hulyeseg vegul is, en is minden nap fejtem (nekem is kb ennyi jott le, reggeli etetes utan a legerdemesebb). en azert fejtem minden nap mert estere mar keves volt a tej igy ezt adtam az utolso szopi melle potlasnak. nalunk SEMMI gondot nem okozott hogy neha cumisuvegbol evett (sot nem ismerek senkit ahol okozott volna) de persze biztos van aki cumizavaros lesz de szerintem egy probat meger. en megertem h nem akarsz a bkvn szoptatni, vagy az utcan, feszult lennek tole azt meg erzi a baba. akkor inkabb az uveg...setalas elott forro viz ala rakod es akkor egy oraig oda tudod adni..vagy vigyel uvegben egy kis vizet, esetleg cumit.

2016. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

En kb 3 napos kora ota adtam neki cumisuvegbol anyatejet, mivel a szoptatas annyira kikeszitette a mellemet, hogy gennyes es veres volt, ugyhogy neha igy pihentettem, hogy egy nap egy etetest cunisuvegbol kapott, ameddig hozza nem szokott a mellem. Sajnos maskepp nem birtam fel percnel tovabb a szoptatast.

Hala istennek nekem soha nem utasitotta el a cicit, pedig azota is van nehany alkalom, h uvegbol kap. Aventos uveget hasznalunk, bar ez nem hiszem, h sokat szamit. Viszont tudom, h sokaknal fennall ez a problema, h uveg utan nem ker tobbet cicit.

Olvastam, h szobahomersekleten 8 orat bir a tej. Ezzel sokan vitatkoznak, van aki szerint egybol huteni kell fejes utan.

2016. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

evés után 20 perccel nem biztos hogy az éhség miatt sír, lehet bennrekedt levegő, hascsikarás is. Evés után közvetlenül ne tedd le rögtön aludni, mert ilyenkor indulhat az emésztőrendszere és az felébreszti. Nekem két hasfájós babám is volt, van tapasztalatom...egyébként vessetek a mókusok elé, de én ezért mértem a babát, mert ha tudtam, hogy megette az adagját, akkor nem azért üvölt fél óra múlva hogy éhes, hanem mert fáj a hasa, vagy nyűglődik (sokszor azért is sírnak, ha nem tudnak elaludni és a fáradság "beszél" belőlük). De ha neked megfelel hogy cicire teszed, nyugodtan, a te életed. Egyébként a fejéssel kapcsolatban: ha fejsz, csak több lesz a tejed és aztán meg az lesz a bajod, hogy túl sok van és begyulladhat, stb. Fél óra alatt 65 ml az nagyon jó

Viszont a tárolás, meg az üvegezés nem igazán jó ötlet, jön a nyár, megbuggyan a tejed a melegben. Melegíteni nemigen tudod majd, hidegen meg nem hiszem hogy megissza a baba..

Én nem sterilizáltam folyton a mellszívót, csak napi 1x

Ráadásul ott van még a cumizavar probléma, mert könnyen lehet hogy a baba rákap a cumira és utána nem akar szopizni

Szerintem, próbáld ki, ha nem gond, pár napig mérd a babát, mennyit eszik (az enyém képes volt 120 ml-t enni ilyentájt). Illetve mielőtt mentek valahova, ne közvetlenül előtte tesd, hanem várj egy kicsit (nekem jót tett a pihiszék, amit kakiszéknek is hívtunk, mert ott kakilt kaja után), ott ébren is tud lenni, és ha elfárad, már lehet tenni a kocsiba / kendőbe és alszik szépen

2016. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, amit közvetlenül előttem írtak. Szerintem sem biztos, hogy éhes.

Játszós cumija van egyébként? Az elején nálunk bevált. Nem szokott rá nagyon, csak a kiságyban/babakocsiban használjuk alvásoz. Ha nincs ellenedre, hogy cumizzon, esetleg kipróbálhatod.

2016. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát az igazat megvalva ő màr 3hetes kora óta nem nagyon alszik napközben :( 1*..nagyritkán 2* alszik egy nap,pedig próbálom altatni,de ha el is alszik az ölemben,ha lerakom max 15 perc és felébred. Úgy szoktam amúgy hogy peluscsere,szopi (kb 20-30 perc amíg úgy rendesen szopizik),aztán büfi. Utána "játék"..van egy játszószőnyege egy zenélő plüsse és egy babahintája.ezeket szereti,de csak fél órára tudom lekötni,utána már nem figyel,elkezdi tömni a kezèt a szàjába..cuppog..aztán kitör a sírás.. Na innentől már próbáltam mindent, altatni,nyugtatgatni,pihenőszék. .de csak akkor nyugszik meg ha újra szopizhat:( van,hogy szopizik 3 percet,làtszólag bealszik közben..várok vele,de mindegy hogy 5perc vagy fél óra után próbálom meg lerakni az ölemböl,ahogy csak megmozdítom felébred és kezdődik az egész előről:( Késő délután és este a legrosszabb, akkor szinte csak cicin van különben sír. Hasznàlunk infacolt meg biogaia-t mert eleinte sokat volt felpuffadva, de az elmúlt hetekben nem tapasztaltam nàla, hogy fel lenne puffadva vagy fájna a hasa. Én már gondoltam arra is, hogy nem elég a tejem vagy ő nem tudja rendesen kiszívni,mert van hogy ilyenkor már felhergeli magát és csapkodja a cicimet,kiköpi aztán újra kéri..Az is fura hogy tegnap a 65ml azt mondjàtok jó, pedig ezt azután fejtem hogy már órák óta ez ment megint. Lehet nem tudja kiszívni? Az orvost és védőnőt kérdeztem màr erről, mert igy gyakorlatilag van hogy egy fél nap csak a szopizással megy el,ők csak annyit mondanak,hogy biztosan elég a tejem és eleget eszik,mert jól hízik. Nap végére egyébként van hogy már be van dagadva a szeme az álmosságtól,de akkor se alszik. Az éjszakaval szerencsére nincs gond,kb éjféltől reggel 8ig alszik.
2016. máj. 25. 10:09
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap lemértem az első 3 szopinàl,120-100-120 gramm volt. A 3. evés után már nem mértem,onnantól kezdve már össze vissza szopizott:szopi,15 perc pihi és ujra szopi. .ez órákon át,így ez már mérhetetlen :(
2016. máj. 25. 10:16
 8/18 A kérdező kommentje:
Cumit nem fogadja el,van neki többféle, de egyik se kell neki.
2016. máj. 25. 10:25
 9/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: Hmm, akkor szerintem itt az alvással van az igazi gond, nem a szopival. Ahogy leírod, az alapján a nappali alvása rettentően kevés, és az éjszakai sem egy húdenagy (8 óra, és igaz, hogy egyben, de gondolom az már amiatt mert hullafáradt). Éjfélkor tudod csak letenni? Előbb nem megy?

Szóval, szerintem a gond az az, hogy szegénykém nem tud, csak cicivel elaludni. Nem azt mondom, hogy ez baj, de úgy látszik itt nem megoldás sajnos. az alvásciklusa olyan, hogy 20 perc felszínes alvás, utána mélyalvás. Mivel a 20 percben cicizik, azért ébred, mert még nem került mélyalvásba és automatikusan a cicit keresi rögtön. Valahogy meg kellene "tanítani" neki az alváshoz vezető utat. Ez elég nehéz, mert nincs rá tuti recept, és nem is úgy működik, hogy lerakom az ágyába oszt csá, aluggyá. Az enyémek sem ilyenek voltak.

A lényeg, hogy te döntsd el fejben, mit szeretnél, és ami mellett ki is tudsz tartani és sokáig el is tudod fogadni. Pl ha ringatod és úgy alszik el, akkor lehet hogy 10 kg-osan is ringatnod kell. Vagy ha cicivel, akkor (nem biztos) de lehet hogy még 9 hónaposan is azzal alszik reggel-éjszaka, éjszaka félóránként ébred és csak azzal alszik vissza...satöbbi.

Amikor játszik, figyeld meg, hogy mikor kezd el "révülni" amikor elkezd maga elé bámulni, ez már a fáradság jele. Itt el lehet kezdeni valamilyen altatásos módszert. Azt is mondanám, rakd kendőbe, mert ott szerintem tuti elalszik ilyenkor. Ha nem, akkor mondjuk babakocsi...vagy ringatod, ölelgeted. Esetleg ahogy előttem is írták, játszócumit ki lehet próbálni (csak alváshoz). Az a lényeg, hogy megmutatni neki az alváshoz vezető utat. Olvasd el Vida Ági tanácsait, nem mondom hogy szentírás, de ilyesmi trükkök vannak ott is, nekem sokat segített. De nyilván minden gyerek és anya más és más, sajnos neked kell megtalálnod az utat ami mindkettőtöknek jó

2016. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én játszócumit próbálnék, ha még nem tetted. Valahogyan aludnia kéne nap közben. Esetleg hordozókendőt próbálhatnátok. Babakocsiban sem alszik be, ha sétáltatod? Enyém ott mindig elaludt, ha nagy gond volt itthon, akkor levittem sétálni.
2016. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!