Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha anyatejes baba vizet kap,...

Ha anyatejes baba vizet kap, károsodik a bélflóra?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy nem csak az akár 1 alkalommal adott tápszer, hanem a víz is tönkreteszi az anyatejes flórát.

Viszont az orvos és a védőnő szerint is nyáron itatni kell.

Akkor most adjak vagy ne? 3 hós, 2-3 óránként szopik.

Ha olyan helyen vagyok ahol nem tudom igény szerint szoptatni, itassam, vagy inkább várjon amíg szoptatásra alkalmas helyet keresek? Vagy vigyek üvegben anyatejet? Cumisüvegeztetni nem akarom, pohárból inna.



2016. máj. 24. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Hétvégén voltunk szabadtéri rendezvényen 2,5 órát, nagyon meleg volt, én kb fél óránként megkínáltam vízzel, volt hogy elfogadta, ivott kb 10-20 ml-t. Csak anyatejes egyébként, 11 hetes. Anyatejet semmiképp ne vigyél üvegben, mert ha nem hűtöd megbuggyan, ha hűtöd akkor hideg lesz a babának, akkor inkább szoptasd. Itthon én se adok neki vizet, inkább szopjon amikor szeretne.
2016. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

egyrészt amíg kizárólag szoptatod, nem kell neki vizet adni. nyáron sem, nagy melegben sem. 40 fokban született a lányom, el sem fogadta a vizet, nem is adtam neki 6 hós koráig.

Ugyanakkor ha elfogadja, amiatt adhatsz neki, hogy szokja az ízét, persze pohárból hogy ne zavard őt meg a szoptatásban...bár alapvetően nem igényelné, de így utólag én is adnék neki ha visszacsinálhatnám, talán akkor most elfogadná 2 évesen a vizet...

a nyilvános szoptatás szerintem egy 3 hónaposnál még teljesen rendben van, hiszen neki valóban nem tudsz mást adni, emiatt biztos nem adnék neki tápszert (mondjuk az én lányom vegyes táplálású volt egy két hétig és mégis utána sikerült kizárólagosan szoptatni tehát nem hiszem hogy bezavarna), de ilyen pici babánál szerintem rendben van ha megszoptatod, amennyiben kulturáltan, kendővel letakarva, diszkréten teszed.

vihetsz üvegben is anyatejet, nekem nem zavart be mondom, hogy néha üvegből evett (tanfolyamra jártam tehát volt olyan hogy egyik nap csak üvegből szinte másnap meg továbbra is simán ciciből), de ugye max 2 óráig áll el, tehát nem biztos hogy ez a jó megoldás.

2016. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy károsodik. A magzatvizet is lenyelte, és abban azért más is volt. A víz semleges kémhatású, így az égvilágon semmit nem csinál a bélrendszerrel, csak hidratál.

1 év alattinál annyi fontos, hogy forrald fel, hűtsd vissza és 24 órán belül add oda (utána újra kell forralni).


És igen, hőségben bizony nem árt itatni, mert az anyatej nem biztos, hogy elegendő folyadék neki.


De az is hülyeség, hogy egy vagy akárhány alkalommal adott tápszer károsítana bármit is. Ha így lenne, akkor minden tápszeres baba kimúlna bélrendszeri zavarban pár hónapos korában. Gondolkozz logikusan.


A bélrendszer a szilárd ételekre nem érik meg bizonyos kor alatt, azt nem szabad adni. Pl. a gyümölcs se károsít egy 2 hónapost, viszont az égvilágon semmi nem szívódik fel belőle, mert zárt a tápcsatorna és bizonyos méret feletti molekulák nem jutnak még át rajta.

2016. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!