Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedden szültem és már csütörtö...

Kedden szültem és már csütörtök ota van tejem, mostanra sok is és nagyon fájnak a melleim, (az egész) mit lehet vele csinálni hogy jobb legyen? Hogy lehet csökkenteni a tej mennyiséágét?

Figyelt kérdés
Fejem öket és a baba 3-4 oranként eszik utánna lefejem amiböl evett meg néha a másikbol is kicsit mert nagyon feszül,de fejés után is fájnak a mellszöveteim,izmaim.Probálom maszirozni is de az sem segit,igy mr nagyon nem tudom mit csinálhatnék?!Esetleg hogy tudom csökkenteni a tejem mennyiségét?
2008. szept. 28. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! "Sajnos" ez most így lesz egy pár hétig, de utána enyhülni fog. Mást nem tehetsz, csak azt amit írtál, hogy fejed. Egy idő után be fog állni. Örülj, hogy van sok tejed, ne akard csökkenteni a mennyiséget, a babádnak szüksége van,és lesz rá. A felesleget fagyazd le, jól jöhet még. Tudom, hogy fárasztó, de megéri!

Üdv: egy 4 hós kislány anyukája

2008. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig mindenféleképpen fejd. Utána, ahogy az előttem lévő is írta, csökkeni fog a mennyisége, nem lesznek már annyira kemények a melleid, és akkor már lehet kevesebbet is fejni, vagy abbahagyni a fejést. Én is így csináltam, mert nem bírtam az állandó fejést.
2008. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Szerintem is örülj a többletnek, amit lefejsz elteheted. Ha később is sokkal több lesz, mint ami a babának kell, akkor lehetsz esetleg tejadó anyuka is. Aranyárban van egy liter anyatej!Az apasztással csak óvatosan, mert nekem is van egy ismerősöm, ami először sok tejjel rendelkezett, aztán elkezdte hideg vízzel borogatni és utána elapadt a teje. Érdekes, mert előtte volt rendesen. Sajnos már nem tudta visszahozni és tápszeres lett a baba rövidesen ,pedig jól szívott.

Na nem ijesztgetni akartalak, csak azt javaslom, hogy inkább fejd és legyél türelmes, mert valóban pár hét múlva megpuhulnak a melleid. Az elején van egy kis ödéma is a mellszövetben, ettől is feszül, de ez a szülés után elmúlik hamarosan.

Negyedikkel várandós kismama

2008. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ugyanez volt az első napokban, iszonyúan feszített. A kórházban ajánlotta az egyik nővér, hogy forró vizes (annyira forrót, amennyit csak elbírok)törülközővel borogassam be a melleimet, majd tegyek rá egy nejlont, és várjak kb. 15 percet, és mindezt a szoptatás előtt csináljam. Nekem elmúlt a fájdalom.

Szerintem se csökkentsd egyelőre a tejedet, mert még nem állt be a kereslet kínálat. Min. 2-3 hét kell hozzá.

Egyébként a hideg vizes borogatástól csökken a tej.

Kitartás! Megéri!

2008. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg meddig kell fejni? 7 hetes a babókám
2008. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha már elég neki a tejed, akkor szép lassan abbahagyhatod a fejést, és akkor csak annyi fog termelődni, amennyi neki elég.
2008. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát pont ez az minden szopi után sír a babókám pedig 30 perceket lóg rajta!!

Csak félek ha mindkettő cicire rárakom nem fog elég tejci termelődni a köv szopiztatásra!

2008. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De fog termelődni! Rakd rá mindkettőre, ez nagyon-nagyon fontos!!!!! Ne szoptasd csak egy mellből, mert akkor a másikból nem fog jól kiürülni a tej, fejéssel meg nem lehet annyira hatékonyan kiüríteni, ezért csökkenni fog a mennyisége. És nyugi, újra fog termelődni a következő szoptatásra, sőt, egyre több lesz.
2008. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen ,remélem igazad lesz!!

Annyira szeretném csak szoptatni legalább 6 hónapos koráig!!!

2008. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én külföldön élek és itt szültem meg a kislányom, aki most 8 hetes. Kezdettől fogva szoptatok és itt a védőnő egyből azzal kezdte, hogy nyugodjak meg, nem kell fejnem egyáltalán. Ez itt nem elterjedt. A tejtermelés kereslet-kínálat függvénye, a babát mindig rá kell tenni a mellre, ha éhes és az ösztönzi a termelést. Így én 8 hét alatt még sosem fejtem és a melleim is mindig szépen tele vannak sűrű tejcsivel. Az unokatesóm is ugyanazzal a problémával kzködött Magyarországon, mint te is, egyszerre szültünk és mikor hallotta hogy én egyáltalán nem fejek, akkor ő is követte példám és láss csodát, azóta náluk is minden problémamentes.

2008. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!