Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kelnek éjjel sokáig...

Miért kelnek éjjel sokáig egyes szoptatott babák?

Figyelt kérdés

Tápszeres (mostmár hozzátáplált) fél éves babám kb. két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nappal 3-4 óránként eszik, de éjjel 10-11 órát is alszik egyhuzamban.


Hogy bírják a szoptatós anyukák az éjszakai kelést évekig? Miért éhezik meg a szoptatott baba? Miért nincs nyugodt, pihentető, hosszú alvása?


2016. júl. 21. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm anyatejes kislánya jóval előbb ataludta az ejszakat, mint a mi tapszeresunk...
2016. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Érdekes hallani ellenpéldát is! :) Itt a gyakorin látom mindig, hogy az anyatejes babák kelnek, és ha az anyuka le szeretné "szoktatni" a kelésről, mindig lebeszélni próbálják őket.
2016. júl. 21. 12:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tápszeres volt, de rengeteget éjszakáztunk. Nem feltétlenül az éhség miatt ébrednek.
2016. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej könnyebben emészthető, ezért hamarabb éhes lesz a baba.

A baba így tartja fent a tejtermelést.


Hogy bírom? Mint minden más nehézséget a gyerekneveléssel kapcsolatban :-) Hol rosszabban, hol jobban. Igyekszem a jó oldalát nézni, emlékeztetni magam hogy ez nem tart örökké. Igyekszem pihenni napközben, mire pedig megyek vissza dolgozni már úgysem fogom szoptatni és remélem, aludni fog éjjel. De nálunk nem kel vészesen sokszor, 1-2x általában. Reggelente futok vagy görkorcsolyázok, az nagyon sokat segít :-) Meg hogy néha lelépek a barátnőimmel pár órára.


A lányom tápszeres volt, ő is kelt éjjel pl fogzás miatt. Már 4,5 éves, amikor a kicsi kel benézek hozzá is, nézem kicsit ahogy alszik... olyan nagy már :-) Tudom, ez nagyon érzelgős, de én élvezem az anyaságot :-)

2016. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt a tápszer laktatóbb mint az anyatej, ezért jellemző hogy éjjel is éhesek a szoptatott babák. sok esetben ők vizet sem kapnak a cici mellé, ezért a szomjúságukat is szopizással oltják. még egyel több ok az ébredésre főleg nyáron. emellett sok anya nem is tudja tőlük megtagadni, igény szerinti szoptatás elvén annyiszor rakja mellra a babát, ahányszor csak kéri. Ez tehát egyfajta függőség is lehet, hiszen a testi kontaktust a baba nagyon élvezi....tápszeres babáknál erre általában a cumi ad megoldást, de a lényeg hogy mindkettő függőség a babáknál. Ennek eredménye lehet az, hogy a baba rászokik arra, hogy éjjel is cicit kap, sőt sok esetben azzal alszik el, anélkül meg nem is nagyon tud...(pl nálunk ez volt, hogy azért kelt éjjelente 5ször, mert nem tudott egyedül a cicim nélkül visszaaludni) alvástréninggel, cumival lehet segíteni a dolgon, kinek hogy kényelmes. én éjjeli 1-2 ébredést kibírtam a babámnál, 1,5 éves kora óta alussza át az éjszakákat, addig legalább egyszer kelt...szopizni már 1 éves kora óta nem szopizik, máshogy altatom vissza, más miatt kel, nem a cici miatt...szóval szerintem nem kell feltétlen cicisnek lennie ahhoz hogy ébredjen éjjel...inkább szerintem örökletes, pl én sem vagyok jó alvó, legalább egyszer felkelek minden éjjel és olyankor minimum 1 óra mire visszaalszom.
2016. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi tápszeres fiunk négy hónapos koráig háromszor kelt enni, 9 hónapos koráig kétszer és 15 hónapos kora óta nem kel egyszer sem. De volt egyegy hónapos időszak 2,5 éves korában, amikor megint kelt éjjel egyszer (néha kétszer)enni.
2016. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ideje már tápszert kap, mégis eszik éjjel, igaz kb fél álomban zajlik de mindig ébred ugyanakkor. A nagyobb tesói aludtak reggelig pár hetes kortól, ő más. Nem lehet így általánosítani.
2016. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét, abban szépen megírja, hogy miért ébrednek (egyes) babák éjjel, és hogyan működik ez az egész.
2016. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyatejes lánykám este 8kor cicizett,aztán kb. hajnal 4 körül...aztán reggel 8kor és akkor ébredt. Szerintem ez teljesen jó. Ki tudtam magam pihenni mellette.
2016. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint inkább gyerekfüggő. :)
2016. júl. 21. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!