Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kelnek éjjel sokáig...

Miért kelnek éjjel sokáig egyes szoptatott babák?

Figyelt kérdés

Tápszeres (mostmár hozzátáplált) fél éves babám kb. két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Nappal 3-4 óránként eszik, de éjjel 10-11 órát is alszik egyhuzamban.


Hogy bírják a szoptatós anyukák az éjszakai kelést évekig? Miért éhezik meg a szoptatott baba? Miért nincs nyugodt, pihentető, hosszú alvása?


2016. júl. 21. 12:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
57%

szerintem gyerekfüggő. Az első lányom anyatejes volt, ő 6 hetes koráig tartotta éjszaka a 2x evést (éjfél és hajnal 3 körül). Mikor azt hittem, végem, elhagyta az éjfélit, kitolta 2-3 körülre, akkor örültem, hogy tudtam már aludni akár 4 órát is egyben. 3-4 hónaposan már hajnal 4-ig bírta, fél évesen már csak reggel 6-7 között kelt. Kisebbik lányom szintén anyatejes, ő is 6 hetes koráig 2x kelt, aztán 3 hónaposan aludta át az éjszakát. Egyébként meg sem nyikkan.

Egyrészt bizonyos fokú idegrendszeri érettség, másrészt sajnos sokan nem olyan szerencsések, hogy pl fogzás, mozgásfejlődés ne kavarna be az éjszakai nyugalomba. De az is hozzátartozik, hogy pl én fél éves koruk után ha éjszaka felébrednek, az első vizet kapott üvegből, a második pedig vizet és cumit, nem pedig cicit.

2016. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!