Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet marhaság, de vigyek...

Lehet marhaság, de vigyek mellszívót a kórházba?

Figyelt kérdés

Császárom lesz a 38. héten. Ugye ilyenkor gondolom nincs meg az a hormonlöket, amitől beindulna a tejtermelés, sokan írják itt is, hogy több napot kellett várni, közben folyamatosan mellre tenni a kicsit. Arra gondoltam, talán meggyorsíthatnám a folyamatot, ha használnám a mellszívót is, talán hamarabb termelődne. Vagy ez baromság? :)

Mennyire tolerálják amúgy, szabad egyáltalán használni?


(elektromos, ha ez számít)


2016. aug. 24. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hülyeség.Valóban sok helyen hallani,hogy a császárosoknak később indul meg a tej.De tévhit.Viszont amíg nem lövel be,felesleges fejni.A babát tedd mellre,majd ő beindítja.Viszont szívót nyugodtan vigyél.Nekem is be kellett hozatnom,mert 3.nap estére bedurrantak a melleim.Nem.fognak érte szólni.
2016. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tündi0212 ***** válasza:
81%
nyugodtan vihetsz jol fog jonni
2016. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Sztem is nyugodtan vihetsz
2016. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Én vittem és kellett is,bár úgy tudom van a kórházban is,de rakd be szerintem.
2016. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Vidd, hátha kell, én nem vittem, nem kellett, a gyerek szívta, amikor csak igényelte, de végszükség esetére nem árt, sokan visznek és használják. A kórházi személyzetnek természetesen semmi köze hozzá, hogy te használsz-e vagy nem.
2016. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is császáros voltam, 4 nappal a pici születése után jöhettünk haza. Nekem 3. nap éjszakáján durrantak be a melleim, hajnalban ki kellett mennem a nővérkékhez segítséget kérni, mert azt hittem megzavarodok ettől a fura, szokatlan fájdalomtól. Elmondták, hogy mit csináljak és adtak egy mellszívót, ami óriási szolgálatot tett. Kézi volt, nem elektromos, de segített és ez a lényeg. Szóval szerintem hasznos ha van nálad saját, de a kórházban is adnak ha szükséges.
2016. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A tej beövellése amiatt történik, hogy leválik a méhlepény. Az indítja hormonokat is, szóval nagy hülyeség.


Az egyetlen különbség az, hogy a császárosok általában később tudják először mellre helyezni a babát, de ettől még ugyanúgy beindul majd a tejed.


Azért nem érdemes kifejni, mert az elején jövő előtejben olyan értékes anyagok vannak, ami kár lenne, ha nem kapná meg a babád.

Ahogy lehet, tedd mellre a babát minél többször, és menni fog az a szopi!


Egyébként meg ajánlom, hogy olvasgass utána a www.lll.hu oldalon témának, és ha kell, kérd szakértő segítségét is.


Legjobbakat Neked és a babának!

2016. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor bepakolom :)
2016. aug. 24. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem lebeszélt a szülésznő. Császáros voltam én is, 3 napot voltam bent, már itthon lövellt be a tej, utána lett mennyiség. Ha már a kórházban nyüstölöm a cicim a szívóval és nem a babával próbálkozom, az a pár ml kolosztrum biztosan elveszik a mellszívóban. Én azt javaslom, vidd be a szívót, hátha neked hamarabb belövell, de amíg nem durran be a cicid, ne kínozd a szívóval, mert csak elpazarlod a kolosztrumot.
2016. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem simán beindult császárral is, pedig indított szülés volt, nem szabad elhatározásából döntött úgy a baba hogy kijön.

Viszont! sajnos nagyon fájt a sebem, nem találtam megfelelő pózt a szoptatáshoz, a csecsemősöknek nem volt türelmük segíteni, elvitték a babám tápszerezni. eredmény: 39 fokos láz 1,5 hétig, olyan mellgyulladásom lett....már a 2. nap kértem, hogy adjanak egy mellszívót (hiába viszem be a sajátom ha nem tudom elmosni megfelelően), de nem adtak mert ez a "bababarát, szoptatásbarát kórház"....4. nap rájuk szólt a főorvos hogy mi a francért nem adnak már nekem egy mellszívót...na akkor adtak..leszívtam, majd onnantól minden este, míg lement a lázam, és még utána is otthon, 2 hónapon keresztül napi háromszor, hogy visszajöjjön a tejem, és tudjam szoptatni a lányom. Sikerült is.

Most a második szülésemre készülök. Szintén császár. a mellszívó volt az első amit bepakoltam.

2016. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!