Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol az igény szerinti szoptatá...

Hol az igény szerinti szoptatás határa?

Figyelt kérdés
6 napos a babám. kb ugy néz ki a nap hogy 40 perc cici, 1 óra alvás...és ez így váltakozik egész nap, hajnal körül alszik csak hosszabban, max 2-3 órát egyben. a kórházban még 3-4 órákat aludt, úgy kellett keltenem hogy egyen. Attól nem félek hogy nincs tejem, mert állandóan kakil meg bukik...sűrű túrósat bukik, naponta vagy 20szor. ez is aggaszt. pedig böfiztetem. kakija minden pelusban van...épp csak teaskanalnyi, de minden pelus kakis. amugy jo kedvu, lenyegeben annyi a bajom hogy szerintem tul sokat szopizik azert bukik ossze vissza (rengeteget, a masik lanyomhoz kepest) jo volna valahogy ritkitani az eveseket...vagy ilyenkor ez a normalis? prpbaltam persze mashogy is lekotni a figyelmét nem csak cicivel...de nem tetszett neki, kéri a cicit ahogy felkel és azon nagyjából be is alszik a 30-40 perc után.
2016. szept. 17. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Még nincs egy hetes, nyugi! :)


Az én fiam 2 óránként lógott a cicimen 50-70 perceket az első pár hétben, de olyan 3-4 hetes korára beállt a rendszer, összeszoktunk, falánkabb lett, 20p alatt letudtuk a szopit. Onnan már könnyebb volt...

Kitartás!

2016. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak olyan ijesztő hogy non stop bukik..
2016. szept. 17. 16:57
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy többet eszik, mint kéne, de valamiért így esik neki jól. Lehet, hogy nem mindig éhség miatt kéri a cicit, hanem érzelmi okokból, így érzi magát közel hozzád. Én, ha egyértelműen láttam, hogy szopni szeretne, mindig mellre tettem. Pár hét, és jobb lesz, bár ez most még végtelennek hangzik, ezt is tudom... :)
2016. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A bukásnak ehhez nem sok köze van.

Egyik babám volt extrém bukós, 3-4 óránként kérte a cicit, gyakrabban nem. MÉgis szopi után egyből folyt ki az első adag a száján (ahogy elengedte a mellet, textilpelussal a mellem alatt kellett szoptatnom), de 2-3 órával később is, vagy közben bármikor is bukott.

14 hónapos korában maradt csak el a bukás.

Jól fejlődött, semmi baja nem volt sem akkor sem azóta.


Pici még, adj neki, amikor kéri. Elhiszem hogy kimerítő, de nem fog ez így maradni! Ahogy nő változik majd.

2016. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a babám, rajta lógna legszivesebben egésznap de ha kéri adom várj vele még kicsit és jobb lesz nálunk az esték már egyre jobbak, kitartást :-)
2016. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is egyetertek a 3. valaszoloval. Lehet, hogy szimplán a testi közelség miatt vágyik ilyen gyakran cicire.
2016. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ó, azt hittem, hogy egy kb 1,5-2 éves gyerekről lesz szó :D még nagyon picike, épp 1 hetes lesz :) ha segítőkész védőnőd van, hívd át hogy megnézzen titeket esetleg. Nekem nagyon sokat segített az elején.
2016. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. nem az zavar hogy sokat van cicin, nem azert tettem fel a kerdest mert kimerito hanem mert a sok bukas aggaszt. van mar egy lanyom, o is nagy cici fuggo volt de sose bukott ennyit, a tejem is kevesebb volt vele ezert orultem ha csak cicit kert, hogy legalabb tobb lesz, de nem fenyegetett a veszelye annak hogy "tul van etetve"
2016. szept. 17. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ilyen volt a kisfiunk napirendje az első hetekben. Ő is sokat bukott. És nagyon gyorsan hízott. Így érezte jól magát, neki a cici kellett a nyugalomhoz, elalváshoz, stb.

A kislányom 3-4 óránként evett, szinte alig bukott, lassabban gyarapodott, ő jól elvolt, ha csak ölben volt. Mindkettejüket igény szerint szoptattam. Kisfiam 15 hónaposan elválasztotta magát, kislányom még szokott szopizni, most 2 éves.

2016. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért bukik, mert túleszi magát, de mégis inkább cicire megy, mert szeret szopizni. Lelki okokból kell neki a cici, de a tej így túl sok, ezért kibukja. Szerintem. :)


Ha jól fejlődik, akkor ne aggódj, ez a természetes módja annak, hogy ne egyék magukat túl: kijön a fölösleg. Ha őt nem viseli meg, nem sír miatta, akkor szerintem nem gond, csak a túlevés miatt van.


(3-as)

2016. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!