Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós kismamák szerintetek...

Szoptatós kismamák szerintetek? Nagyon fontos?

Figyelt kérdés
Ma reggel enyhe hüvelygombára utaló jeleket vettem észre magamon (enyhe viszketés és egy kicsit bővebb fehér folyás) nálam mindig igy kezdődik! Gondoltam elhasználok egy gyno- pevaryl kúpot, arról megfeledkezve hogy szoptatok! Komolyan tiszta hülye vagyok!!! Edit semmilyen gyógyszert nem kellett használnom, aztán teljesen kijöttem a rutinból hogy annyira oda kell figyelnem mint terhesen!(Kérlek ne itelkezzetek, így is ostorozom magam) csak szerintetek gondot okozhat a babámnál?4 hós és csak anyatejes!
2016. nov. 21. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Egy helyileg ható hüvelykúpot használtál. Ettől semmi baja nem lesz a babádnak. Ez nem jut be a szervezetedbe. De mindenesetre én inkább elmennék orvoshoz. Ő tudja, hogy mit használhatsz.
2016. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem hívd fel a gyerekorvost,mivel minden készítmény más,így biztos választ csak ő fog tudni adni! De a picitől ugye nem lehet elvárni,hogy várjon 12 órát pl. mert monjuk addigra lehetne szoptatni. Viszont téged meg ki kell kezelni. Lehet,hogy akkor most pár napig tápszert kell kapnia,ha így lesz,akkor fejd ki a tejet,hogy ne apadjon el (és önts ki :-( ) és amint az orvos engedi visszatértek a szoptatáshoz. Remélem minden rendben lesz!
2016. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Semmi, de semmi baja nem lesz a babadnak, ahogy az elso is irta. Nem valasztodik ki az anyatejbe. Nekem is volt, de otthon voltunk Magyarorszagon (kulfoldon elek, es itt van biztosítasom), es nem tudtam orvoshoz menni. Szoval elmentem a gyogyszertarba, ahol termeszetesen azt mondtak, hogy semmilyen huvelykupot nem hasznalhatok (mindenre ezt mondjak nyilvan szoptatas alatt). Viszont probaljam meg az intimlemosokat. Vettem egyet (CanesFresh a neve) es azt hasznaltam, meg 2-3-szor bekentem Canesten kremmel. Nekem 4-5 nap utan elmulasztotta a tuneteket. Jobbulast!
2016. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Szoptatás esetén a Gyno-Pevaryl hüvelykúp alkalmazása óvatossággal ajánlott.

Ennyiből én azt a következtetést vonnám le, hogy szoptathatsz nyugodtan tovább, mert ha kifejezetten ártalmas lenne, az nagy betűkkel és 16 felkiáltójellel, határozott tiltásként jeleznék.

2016. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszii a válaszokat! Azért ezt használtam, mert terhesen az orvosom kétszer is ezt írta fel, aztán még volt egy db gondoltam megelőzöm a bajt!Aztán kapcsoltam...😩
2016. nov. 21. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Még az jutott eszembe,hogy biztos, ami biztos olyankor helyezd fel a kúpot,amikor utána pár óráig nem szoptatsz,pl este. (Már ha te is olyan szerencsés vagy,hogy átalussza a pici az éjszakát.)

És ebben a pár napban még a szokásosnál is alaposabban moss kezet.

2016. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt rá lehet keresni a hatóanyagra, és máris kiderül, hogy biztonságos-e szoptatás alatt alkalmazni, vagy sem. A szoptatási tanácsadók is ebből az adatbázisból dolgoznak.

2016. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!