Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívót már manapság...

Mellszívót már manapság mindenki szokott venni, tényleg ennyire fontos?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Én vettem de még egyszer sem hasznàltam. 3hónapos a babàkat.Szerintem nincs szükség rá. Nekem védönöm is ezt mondta.
2016. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt akartam irni hogy babàm
2016. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején én is gondolkoztam ezen.


Nem vettem, de már a szülés utáni második nap reggelén megbántam. Ekkor indult be a tejtermelés, és akkorára duzzadt a mellem, hogy piszkosul fájt. A fiam kicsi volt még ahhoz, hogy ezzel "megbirkózzon" így kézzel masszíroztam, fejtem, kis sikerrel. (valakinek megy ez, én sose éreztem rá a dolog nyitjára)

Akkor a csecsemősöktől kaptam kölcsön egy kórházi mellszívót, és áldás volt.

Ez volt az a pillanat, amikor hívtam a férjem, hogy menjen, és vegyen egyet.


Igazából csak az első hetekben/hónapokban használtam, mindkét gyerekemnél, de simán megérte az árát. Az elsőnél fejtem, tároltam a fagyasztóban eleinte a tejet, a másodiknál már nem. Most 37 hetes terhes vagyok, a kórházi csomagba nem raktam be, elég lesz, ha az első napon behozza a férjem, de összekészítettem, ott majd újra sterilizálják (nálunk mindig nagyon készségesek voltak a csecsemősök).


Egy ismerősömnek koraszülött lett a babája, a mellszívó segítségével az első 4 hétben is kapott anyatejet a babája, és szinten tudta tartani a mennyiséget is, így a hazamenetel után szoptatni is tudott.


Én ajánlom, bár tudom, nem mindenkinek jön be.

2016. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, de csak a legegyszerűbb kézi, manuális, pumpás.. a tenyeremben elfért. Szerettem mert a maradék tejet mindig kifejtem vele, védőnő mondta hogy így csináljam. Másodiknál eleve kevesebb volt a tej, nem volt mit fejni így akkor nem tudtam használni. Most is megvenném, nem bántam meg. De inkább venném ugyanezt vagy egy jobbat használtan, drágát előre nem.
2016. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó volt, nagyon bevált. Kézi volt, nem elektromos. Nélküle nem tudom, mi lett volna, gyakran annyira be volt durranva a mellem, hogy a baba nem tudat bekapni a bimbot. Kézzel esélyem nem lett volna beindítani.

Most is babát várok, es biztosan beszerzek egyet.

2016. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ìgy voltam vele, ha kell veszünk, de előre nem dobom ki rá a pénzt. Barátnőmtől kaptam egy kézit kölcsön, de mondta hogy nem a legjobb. Nem akart beindulni a tejem, párom és anyukám elmentek venni egy elektromosat, mert semmire nem mentem a kézivel. Vègül az elektromos se vált be. Amit tudtam fejni, azt csak kézzel sikerült.
2016. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vettem, és nem bántam meg. De ez tényleg személyfüggő.

A kisebbik fiamnál azért kellett, mert az első hónapban nem tudott szopizni, mivel le volt tapadva a nyelve, így fejnem kellett.

A másodiknál nem volt ilyen gond, viszont nála meg eleve úgy készültem, hogy szeretnék eltenni tejet a fagyasztóba, hogy mindig legyen tartalék. Sokaknak ez is tök felesleges, mert nem használják fel végül, nekünk viszont nem volt az. Bár én bárhol, bármikor szoptattam, de azért időnként volt, hogy elmentem baba nélkül pl. szülői értekezletre a nagyobbik sulijába, vagy akárhová, ilyenkor simán a férjem is meg tudta etetni.

Plusz mellette még tejleadó is voltam, mert elég sok tejem volt, illetve elég jól felszaporítottam a gyakori fejéssel.


Ha viszont zökkenőmentes a szoptatás, és nem akarsz tartalékba eltenni belőle, beállt rendesen a kereslet-kínálat, és minden oké, akkor tényleg nem kell mellszívó.

2016. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vettem egy kézit, első gyereknél egyszer használtam egy kimaradt éjszakai szopi miatt, másodiknál egyszer sem. Jó a tudat, hogy van itthon ha nagyon kéne, de amúgy felesleges használni, ha nem akarsz anyatejet leadni a gyerek beállítja a kereslrt-kínálat egyensúlyát.
2016. szept. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!