Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek sikerült, az hogy...

Akinek sikerült, az hogy csinálta az igény szerinti szoptatást?

Figyelt kérdés
Próbálok igény szerint szoptatni, de ez valami agyrém. 7 hetes a baba, 2 hete kapott rá a cicire. Azóta folyamatosan mellen lenne. Szív párat, aztán elalszik rajta, ha leteszem, 5-10 perc múlva ordít. És kezdődik elölről. Ha hagyom,ezt játssza egész nap. De nem hagyhatom, egyrészről estére már csillagokat látok, úgy fáj a mellem, ha egész nap nyúzza, másrészről nekem is kell valamikor élni. (mondjuk enni, pisilni, esetleg néha aludni egy keveset) Meg itt a háztartás, meg egy 22 hónapos rosszaság, aki lebontja a házat, amíg én szoptatok. Arról nem is beszélve, hogy néha el kell mennünk itthonról. Van, hogy lefejem a tejet, és megkapja cumisüvegből. Ha mázlim van, elfogadja. Ha nem, tépkedi a pólómat. Azt olvastam, hogy majd idővel beáll a rendszer. De nem áll be. Bármennyire is nem szeretném, nekem kell kierőszakolni valami rendszert. Azt találtam ki, hogy óránként mellre teszem 10-15 percre. A köztes időben ordít, vagy alszik, mert kifáradt az ordítástól. Tudom, hogy nem kéne sírni hagyni, de ha nem hagyom sírni, akkor szó szerint semmit nem tudok csinálni. Egy ideig működött, hogy hordozókendőben volt, de már ott sincs el. Úgy ficánkol, hogy majdnem kiesik. Komolyan, hogy lehet ezt kivitelezni?
2016. nov. 28. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Én is ezzel küzdöttem a második babámmal. Az elsőt is igény szerint szoptattam bár ő magától beállt a 3 óránkénti szoptatásra. A második babámnál akkor javult a helyzet amikor rászoktattam a cumira. A babád nem éhes hanem komfort cicizik :) adj neki cumit.Én nem tartom a 3 óránkénti etetést, általában alvás után adok neki enni aztán elvan, alszik, majd megint eszik. Ébredés után adj neki enni. Akkor nem fog sírni amíg ébren van. Köztes időben mehet a cumi ha kell neki, kend be anya tejjel a cumit.Ne tedd bele kenguruba attól ideges lesz, vidd ölben. Ha álmosodik és nem tud elaludni se cumival se sehogy akkor szoptasd meg. A cumi nálam beállította a babát sokat segített. Veled érzek de fog változni :)
2016. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

növekedési ugrás is lehet.

ilyenkor jól megkínoznak minket, hogy több legyen a tej.

minden másra ott a cumi.

jobbnak tartom az ujjainál.

2016. nov. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Az igény szerinti szoptatás lényege, hogy se cumi, se cumisüveg.

A melled azért is fájhat, mert már nem jó a technikája a babádnak.

Ha jó technikával szopik egy baba, akkor 24 órától sem lesz sebes a mell.


Itt egy jó cikk, hogy hogyan van ez a cumizavar:

[link]


Én szopis tanácsadótól kérnék segítséget.


Amúgy meg két ilyen kicsivel nem egyszerű általában. Az első kettő között nálunk is 23 hónap a különbség, szóval megértelek. A pici igényei viszont nem állandósulnak így, még talán pár hét és akkor rövidebb szopiidővel is beéri.


Ha megpróbálsz együtt aludni vele, akkor lehet hogy éjjel lesz sokat mellen és nappal ahogy érdeklődőbb lesz, majd jobban "elfoglalja magát" mással.

2016. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Lehet h refluxos és azért sír lefektetve? Vagy nagy a zaj?

Hordozod-e? az be szokott válni

Alapvetően a gyakori mellre kétezkedés ne gond, épp növekedési ugrásos időben vagytok


én is szoptatási tanácsadót javasolnék


(nekem most 9 hetes a 3. igény szerint szopizó babám, a karikás kendő és az abban szoptatás vált be, így van idő másra is általában)

2016. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrásra tippelek én is, pont most állítja be magának a tejmennyiséget, mert már többre van szüksége. Pár nap, és nyugisabb lesz a dolog, megnő a tejmennyiség, lesz annyi, ami kitölti a pocakját hosszabb időre. Nálunk is voltak ilyen napok, nekem az volt a nehéz, hogy a nagyobb tesóért suliba kellett menni, és bár én aztán tényleg bárhol, bármikor megszoptatom, nem zavar, hogy ki látja, azért ez februárban nem akkora buli :D Főleg, hogy busszal járunk, ott meg nem állok neki szoptatni, mert mire elkezdene szopizni, szállhatunk is le.


Cumisüveggel a helyedben nem kavarnék be, ha nem muszáj, mert cumizavart okozhat.

Hordozókendőben hogy van megkötve, ami már nem tetszik neki? Lehet, hogy másik kötési módot kellene kipróbálnotok. Van egy jó facebook csoport, ahol a hordozásban tanácsot adnak, ott tudnának mondani neked jó kötési módot, ami talán kényelmesebb lesz a babának, én ehhez sajnos egyáltalán nem értek, nekünk csak karikás kendőnk volt ennyi idősen. De valamit ki kell találni, sírni hagyni tényleg nem kéne, persze tudom, hogy ott a nagyobb gyerek és dolgod van, meg is értem teljesen, de azzal, hogy sírni hagyod, a világba vetett alapvető bizalma rendül meg.

2016. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Azt hiszem, nem is a szoptatásban gyökerezik a probléma. A tegnap esti szopizás valahogy más volt mint a többi. Nem tudom még megfogalmazni, hogy miben volt más. Talán most sikerült egymásra hangolódni igazán. Elég hosszan volt mellen az este, utána végigaludta az éjszakát, így én is kialudtam magam, és hirtelen minden könnyebbnek tűnik. A történethez hozzá tartozik, hogy komplikált volt a szülés, nem nagyon sikerült a szoptatásra, megy egyáltalán a babára koncentrálni, hanem azzal küzdöttünk, hogy összeszedjenek engem annyira, hogy el tudjam látni a babát. Ráadásul dongalábbal született, be van gipszelve a bal lábacskája. Bár a doki szerint nem zavarja őt a gipsz, én meg nehezen hiszem ezt el.
2016. nov. 29. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!