Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásrol,...

Igény szerinti szoptatásrol, hogy lehet atterni fix órákra?

Figyelt kérdés
7 hetes babuci igény szerint szoptatott, komfort szopizik is.nincs jatszo cumi itthon (sajnos a nagymamanal kap cumit es üveget ha nem vagyok vele.)
2016. dec. 4. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

7 hetesen miért a nagymama van vele és miért ad neki cumisuveget ha te nem akarod?

Amúgy meg nem kell megetetni minden nyikkanasra, csak az általad kiválasztott időpontokban

2016. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak 2-3 orat szokott a nagyiek lenni hetvegen ha kell mennunk valahova es ot nem tudom vinni. En bekeszitem a kajat ha megehezne a baba. De allitolag megehezik mert mindig megeteti. Pedig szopizik mielőtt ott hagynam
2016. dec. 4. 08:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy ha megszokna a 3 orankenti evest akkor nyugodtabb lennek en is hogy a baba nem orjong az ehsegtol mire kap enni. Csak az a baj, hogy már cumizavaros is asszem, feszt cuppog a cicin az az erzesem , hogy nem lakik jol egyszerre ezert keri akar 1- 1.5 orankent a cicit. Na meg az se tetszik neki ha nincs csurranasig a cici mert akkor meg kell dolgoznia a tejert ezért inkabb orditasba torkollik az eves és abba is marad, majd keri egy jo fel ora mulva ujbol a cicit .
2016. dec. 4. 09:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes baba mèg nagyon pici, termèszetes, hogy sűrűbben igènyli a cicit, a közelsèged. Kár lenne ezen most görcsölni, hogy mindenkèpp 3-4 órára szoktasd, pár hèt múlva be fog állni magától is.
2016. dec. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom elkepzelni, hova kell járni hétvégente egy 7 hetes mellől és ha olyan őrült fontos, miért nem mehet a gyerek is
2016. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Már alig várom azt a pár het mulvat 😆

Eleg sokat van cicin a komfort szopi miatt is , van , hogy 3 orat. Imádom, nem az a baj csak egy kis rendszerességet szeretnek az eletunkbe , annyira ossze visszanak tunik az egesz .

Amugy nem diszkoba jarunk... pl jotekonysagi rendezvenyekre szoktunk hivatalosak lenni , vagy pl bevasarolni vagy akarmi ami neha legalabb 1 szer egy heten kiszabadit a házból

2016. dec. 4. 09:27
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Azért cuppog mert nem éhes annyira, ha óránként szopik keveset. Te sem vágsz be óránként két tál pörköltet, ha egész nap nasizol.


Vegyél otthonra egy játszócumit, és mindig 10 perc vagy negyed órákkal told ez a etetés időpontját, míg el nem éred a 2-3 órát.

Így egyre éhesebb lesz, egy szoptatásra egyre többet fog enni, és szép lassan ki fog bírni 2-3 órát is. Ez persze lehet pár napba beletelik.

2016. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi orara etetessel kezdtuk, amit nagyon megbantam. Bukott, sirt, megterhelte a hasat. Mikor atalltunk az igeny szerinti szopira szoptatasi tanacsado ajanlasara, akkor szuntek meg ezek a problemak, azutan szinte meg bufiztetni sem kellett sosem.


A cumit, cumisuveget elvennem, es kidobnam a kukaba, es mutatnek a cumizavarrol cikkeket. Sved itato poharbol, fecskendobol, vagy medelas poharkabol lehet a babat a lefejt tejjel ugy etetni, hogy elkerulhesd a cumizavart. En eltuntetnem a cumikat, cumisuvegeket (annyiszor, ahanyszor csak szukseges!), es nemadnam oda a babat, ha mashogy is megoldhato, ha a kereseddel szembemennek, ami felhaborito. Mi lesz kesobb, ennel komolyabb dolgokban? (Es mar ez is komoly, ugyanis a cumi, cumisuveg mas szopasi technikat igenyel, ami sebesmellbimbohoz, es szopisztrajkhoz vezethet barmikor, akar honapok mulva is, akkor pedig nem a nagyszulok fognak vele szenvedni).


A facebookon erdemes lenne a kerdesed feltenni a Szoptatas kerdezz-felelek csoportban.

2016. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Én az első perctől órára etettem, mert 3 óránként hozták a kórházban, egy hét múlva órát lehetett állítani a gyerekhez.
2016. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig megéhezik ott vagy anyára vágyik?
2017. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!