Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiegyensúlyozott, boldog...

Kiegyensúlyozott, boldog császáros anyák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Olyan császáros anyukákat kérdeznék, akiknek nem okozott semmilyen lelki gondot, hogy csaszar lett. Mivel magyaraznad egy kivulallonak miert nem lettel szomoru?


Engem beszívott ez az egész és szeretném tudni hogy ennek mi a pozitív értelmezése.

Nekem még nem megy..

Köszönöm szépen


2020. máj. 24. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehetett volna természetes szülés alapból sem, de ha úgy indultam volna neki, hogy sima szülés lesz és abból lett volna császár, az sem zavart volna. Számomra teljesen mindegy hogyan jön ki a baba, ugyanaz mindkettő. Én azt nem értettem soha, hogy miért olyan fontos, hogy a nemi szerveden préseld ki a babádat, semmi vonzó nincs benne számomra.
2020. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem akartam én amúgy se természetes szülést majdnem 4 kilóra saccolt babával.

Fórumokon olvasott életem legnagyobb fájdalma, mintha 10 csontod törne össze és forró lávával égetnének alul se hangzott soha éppen a legjobban.

Végül sürgősségi császár lett, nem bántam, maga a műtét nem volt részes, utána volt egy aranyóránk ami csak mozgás szempontjából volt kellemetlen, na meg az első felállás se piskóta, de napról napra könnyebb volt, nem hagytam el magam.

Engem nem érdekelt hol jön ki a gyerek, csak legyen egészséges, szoptatásból se dőltem a kardomba hogy 4. hónaptól elutasított teljesen, nem vagyok egy ősanya típus, egyszerűen csak a világot jelentő szeretet érzem felé, és bármire képes lennék érte.

2020. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sorstáraad vagyok ugyan, de van egy elméletem. Sztem azok veszi könnyebben, akiknek program caáazárja volt. Volt idejük megbarátkozni a gondolattal és felkészülni. Míg egy sürgősségi császáros csak úgy bumm belekapja a képébe az infót h irány a műtő. Álltalában ugye azzal karöltve, hogy valami baj van. Így ő a műtétet sem úgy tölti, hogy jaj de jó mindjárt itt a baba, hanem hogy úr isten csak élje túl, csak baj ne legyen
2020. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Miert, szegyen a csaszar?
2020. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Semmivel nem magyaráznám egy kívülállónak.
2020. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
Sürgősségi császár volt. Nem éltem meg rosszul, a végeredmény egy élő, egészséges gyerek lett. Csak ez volt a fontos, nem az, hogy hol jött ki.
2020. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Egyes válaszoloval értek egyet. Ugyan én "nemi szerven préseltem ki" de ezt nem érzem különbnek vagy nem gondolom hogy zavart volna ha csaszar lesz, ha orvosilag indokolt.


Próbáld elfogadni hogy erre igy volt szükség es örülj az élő, egészséges gyerekednek, mert ez az ami igazán számít, nem az hogy a múltban milyen nyilason hagyta el a tested a babád.

2020. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom ,egyszerűen az elsőnél 2nap vajúdás után megváltás volt . Az én babám hasfàjós nem alvós volt, nem érkeztem foglalkozni ezzel a kérdéssel ,nem vagyok én különb semmivel mint a simán szült nő és tőlem sem különb senki. Semmi más nem érdekelt csak ,hogy van egy egészséges gyerekem.
2020. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as. Ez enyém is sürgősségi császár volt és nem éltem meg rosszul.

Az én történetem.

Reggel 8 órakor elfolyt a magzatvíz. A rendszeres jó fájások (3 percenként) 12 óra körül indultak be. De a tágulás csak nagyon lassan. Éjfél tájt meg csak 4cm volt. Másnap reggel 6 óra körül elértem a 7cm, majd itt meg is állt a tágulás, de a fájások csak jöttek 11 órakor úgy döntött az orvosom, hogyha nem halad tovább akkor műtő. 12 órakor mondta ki, hogy nincs mire tovább várni én is és a baba is nagyon fáradtak vagyunk már. Ekkor egy pillanatra átfutott az agyamon, "de én meg szeretném szülni, kiért nem megy nekem", majd amikor a szülésznő szólt hogy vegyek mély és hosszú levegőt mert a picinek levegőre van szüksége. Minden gondolatom megállt és csak arra tudtam koncentrálni, hogy jól vegyek levegőt.

A műtőben gyorsan, de nem kapkodva történtek a dolgok. Megkaptam a spinális érzéstelenítés és mire lefeküdtem nem éreztem a lábam. Én tökre "élveztem", hogy nem érzem a lábaim és ami a legjobb volt semmi fájdalmat sem a sok vajúdás után. Mellettem lehetett a férjem is. Majd pikk-pakk kint is volt a fiúnk a doki megmutatta, majd a mellkasomra rakta egy rövid ideig. Elvitték (Max 3 perc volt) becsavarták lepedőbe és újra velünk volt. Először az én arcomhoz tartották oda, majd oda adták a férjemnek. Míg összavarrtak, végig velünk volt. Csodálatos volt, arra nem is emlékszem, hogy hogyan raktak össze, csak a fiamra és a férjemre. Amikor megvolt, akkor a férjem kezében a fiúnkkal átmenetek az örzőbe, addig engem másik ágyra raktak, kipárnáztak és tolták be az örzőbe. Ahol szintén végig velem volt a férjem és a fiam is. Amikor beértünk, akkor már jött is a szülésznő és tanította a fiamat és engem is szopizni/szoptatni. Így eltelt egy óra a másik órában lemérték, öltöztették stb, de akkor is végig láttam mit tesznek vele, hol van. Majd újra mellém rakták es toltak fel minket az osztályra. Soha senki nem vitte el mellőlem a fiam. Nem volt kötelező felállítás/fürdés sem. Másnap reggel kérdeztem meg a nővér, hogy a katétert mikor veszi ki. Akkor azt mondta, hogy miután megreggeliztem jön és kiveszi és ha SZERETNÉK akkor segít felállni is és ha megy akkor zuhanyozhatok, ha SZERETNÉK.

Nekem negatív élményem /tapasztalatom nincs. Ezek szép emlékek. És még a végére. Nem tudom, hogy szerencsés vagyok vagy a doki volt jó, de nagyon hamar felépültem. Császár másnapján már tudtam mozogni, harmadik nap pedig nem volt semmilyen fájdalmam.

Plusz : nekem volt gondom az aranyeremmel amit műteni is kellett, ha hüvelyi szülés lett volna valószínűleg többet szenvedtem volna annak a kezelésével mint a császáros hasfalammal.

2020. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Miért lettem volna szomorú? Egy hüvelyi, majd egy sürgősségi császár után önként választottam harmadikra a programozottat.

Terhes voltam, szültem, lett egy gyerekem. Na jó, három. Kb ennyi a boldogság kulcsa. :)

2020. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!