Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiegyensúlyozott, boldog...

Kiegyensúlyozott, boldog császáros anyák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Olyan császáros anyukákat kérdeznék, akiknek nem okozott semmilyen lelki gondot, hogy csaszar lett. Mivel magyaraznad egy kivulallonak miert nem lettel szomoru?


Engem beszívott ez az egész és szeretném tudni hogy ennek mi a pozitív értelmezése.

Nekem még nem megy..

Köszönöm szépen


2020. máj. 24. 20:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha nem olvastad volna másoktól, hogy császárosként kötelező szomorúnak lenni, akkor kevésbé stresszelnel ezen, nem?


Én sosem értettem ezt a dolgot, nekem ez új volt. A lényeg az egészséges kisbaba, nem az, hogy elmeséljem másoknak, hogyan jött ki. (Ami amugy a legközelebbi barátaimon kívül senkit sem érdekel, ők meg nem olyanok hogy bárkit lesajnalnanak amiatt hogy hogyan szült. )

Szóval nekem az égvilágon semmi lelki bajt nem okozott a császár, sosem gondoltam rá hogy bárcsak hüvelyi úton jött volna ki, a lényeg, hogy itt van :)

2020. máj. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%
Egeszsegesen született a gyerekem. Ennyi pont elég volt ahhoz, hogy ne zavarjon, császárral kellett szülnöm.
2020. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%
Az enyem termeszetesen indult, de csaszar lett. Nem surgossegi, de csaszar. Semmi erzelmet nem valtott ki.se nem voltam vidam tole, se nem voltam tole szomoru. Attol voltam boldog, hogy egeszseges gyerekem szuletett. Emogott minden elhalvanyult. Utana jott a szoptatasi macera es a tobbi. Sosem ertettem ezt a term.szules koruli hisztit. De ha termeszetesen szultem volna, akkor se hiszem, h maga a szules modja barmit kivaltott volna belolem.
2020. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%
Sürgősségi császárral szültem. Megkönnyebbültem amikor mondta az orvos, hogy teljesen egészséges a pici, mostmár nem kell aggódni. Csak ez számított. Így is az anyukája vagyok és ha természetes módon szültem volna, akkor is az lennék. Remélem idővel fel tudod dolgozni, ne rágódj rajta.
2020. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Tudom le leszek pontozva, én örülök a császárnak. Rosszul voltam a természetes szülés gondolatától, hogy nekem ott kijöjjön egy gyerek, egyszerűen elképzelhetetlen, morbid, durva dolog, nem tudtam elfogadni. Az egész terhességem rettegéssel telt. Aztán a 36. hét végére farfekvéses lett a babám, annyira boldog lettem, minden félelmem leszállt. Nem kellett órákat-napokat vajúdni, szenvedni, megvolt kb 40 perc alatt az egész, és nem volt annyira vészes a műtét utáni fájdalom sem, gyorsan felépültem.
2020. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Programozott volt farfekvés miatt, ezért készültem rá.
2020. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan nem voltam terhes de barátnőm igen . Neki sokkal könyebb volt mint szenvedni .
2020. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

Én is le leszek pontozva, mert még nem szültem, de nem szeretném normál úton. Bár olyan rendszer lenne, hogy meg lehetne választani! Engem elrettent a szülés gondolata. A császár kevésbé tűnik brutálisnak. Igen, tudom, hogy hasi műtét. Na és? Lesz még egy pár műtétünk úgyis az életben.

Szóval, ha programcsászárom lesz én aztán nem fogok a kardomba dőlni, sőt inkább örülni fogok.

2020. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

Kívülállónak sehogy nem magyaráznám, mert olyanra nem tartozik.

Első szülésem hüvelyi volt. Pokoli fájdalom, a végén magamon kívül voltam, gátmetszés ellenére kívül-belül repedtem, 2 hétig sírni tudtam volna annyira fájt, kb ülni se tudtam.

Második terhességnél a végéhez közeledve rettegtem, hogy újra át kell élnem azt amit pár évvel korábban. Titkon császárt kívántam magamnak. Végül a sors úgy hozta, hogy a szülőszobáról mentünk a műtőbe fájásgyengeség és nulla tágulás miatt.

Egyáltalán nem éltem meg rosszul, sőt még ha lehet ilyet mondani örültem neki.

Az első 3-4 nap fájt,na meg az ágyból felkelések se voltak egyszerűek, de teljesen pozitív élmény maradt az egész műtét és az azt követő napok. Én az utánavaló pár nap fájdalmát ezerszer jobban viseltem, mintha x óráig vajúdnom kellett volna.

Ezért sosem értettem azt akinek "mély nyomokat hagy a császár". Van egy ismerősöm 15 hónapja szült, a mai napig bele van betegedve. A lényeg hogy a baba is és az anya is egészségesen távozzon a kórházból, teljesen mindegy hol és hogyan jön ki.

2020. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ugyan még nem szültem ám jövőhéten töltöm a kiírt dátumot.

Én sem értem a császár körüli hisztit, hisz nem az a lényeg, hogy a baba egészséges legyen. Valószínűleg nem ok nélkül kerül sor császárra. Vagy azok akik a császár miatt kibuknak jobban örülnének a hüvelyi szülésnek és ezzel együtt egy beteg babának ami esetleg a komplikáció miatt lép fel.

Facebookon viszont a Császárvonal oldalán sokan írták egy poszt alatt, hogy ők a mai napig traumaként élik meg a császárukat, merthogy egyes emberek leminősítették őket ez miatt...

2020. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!