Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indítással szült Anyukák!...

Indítással szült Anyukák! Elmesélnétek hogyan zajlott le a szülésetek?

Figyelt kérdés
Holnap reggel indítanak....
2010. aug. 1. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én 14 órakor feküdtem be a kórházba,,megkaptam a beöntést,aztán 15 órakor az edát.Utána repesztették a burkot,este 20 óráig elvoltam mint a befőtt,gondoltam ha ilyen a szülés az szuper.20kor jöttek a toló fájások,kértem volna az edát de már nem adták.Sokat kinlódtam hiába nyomtam nem jött a baba,mint utólag kiderült beszorult szegénykém, a kis kezét az arca előtt tartotta:-((Szóval 21.44kor született meg vákum segitségével.Utána még 1 óra volt mire rendbe raktak.Könynü szülést kivánok !
2010. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem hétfő reggel 6-kor indították a szülést,érzéstelenítést nem kaptam és majd kedd délután 14.35-kor lett meg a lányom.Az utolsó fél órában szívtam maszkon keresztül valamilyen gázt,attól egy kicsit jobb volt.De nem kívánom senkinek azt a kint amit én akkor átéltem!
2010. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a 40+6ik napon lettem indítva.(Éppenhogy 1 ujjnyira voltam nyitva.)

Előző nap kellett befeküdnöm,mert 5kor ébresztettek,Kaptam beöntést,majd volt 1 órám,h elkészüljek.

6kor kerültem a szülőszobára,ott rögötn bekötötték az oxitocin infúziót.Negyed 8kor a dokim burkot repesztett,aztán csak vártunk.(Persze 80-100-as fájások közepette...)Mivel 5 óra múlva még csak 1 ujjnyit tágultam,kértem EPD-t,ami viszont sajna mégjobban leállította a tágulást:-( Így sem előtte,sem utána nem kaptam fájdalom csillapítót,igaz nem is kértem.

A tágulásom továbbra sem volt a toppon így végig a doki tágított kézzel,óránként.

Végül 18:20kor született meg a lányom.

Nem volt egy sétgalopp,meg voltak utána is még gondok velem,de még így is szép emlék tudott maradni a szülésem és szeretnék még babát.A lányom pont ma 2 hónapos:-)


(Egyébként van egy fiam is,ő 12 éves és őt 5 óra alatt megszültem simán:-O)

2010. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem előző nap befektettek a kórházba, majd másnap reggel hat órakor vittek a szülőszobára. Ott megkaptam a beöntést, nézték a baba szívhangját, burkot repesztettek olyan 8óra fele. Egyből 4újjnyi lett a méhszáj, de fájásaim nem lettek. Rátettek délelőtt 10órakor az NST-re, majd bekötötték szintén 10órakor az oxitocint, ami kb 10 perc alatt egtyből 3perces fájásokat csinált. Nagyon nagyon fájt már az első is, nem beszélve az uccsó 2 óráról. Majd délután 15:45kor felsít az én életem! Nem volt könnyű, a fiammal beindult magától, igaz, hogy 16órát vajúdtam vele, de fele ennyire volt fájdalmas a vajúdás, mint indított szülésnél. Most várom a harmadikat! 20hkm
2010. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
NEKEM hétfőn 11:00KOR INDIITOTTÁK MEG A SZÜLÉST TABIVAL....AZTÁN SOKÁIG NEM JELENTKEZTEK A FÁJÁSOK...TIPROODTAM A SZOBÁBA,HOGY BIZTOS NEM AKAR MEGSZÜLETNI A BABA,MERT AZ A HELYZET,HOGY MÉG A FEJE SEM VOLT STABIL HEJEN,DE MÁR MUSZÁLY VOLT MEGINDIITANI A SZÜLÉST....AZTÁN OLYAN 17:00 FELÉ ELKEZDETT GÖRCSÖLNI A HASAM ÉS AZ ORVOS AZT MONDTA,HOGY EZ MÁR AZ LESSZ...DE HOGY MÉG VÁRJAK,MIG 5PERCESEK LESZNEK A FÁJÁSOK ÉS AKKKOR SZOLJAK....SZOLTAM IS,MEGVIZSGÁLTAK,DE A BABA FEJE A LÁBAM FELÉ NYOMOODOTT,NEM TUDOTT VOLNA KIJÖNNI ÉS ERRE ÉN CSÁSZÁRON DÖNTÖTTEM MIRE ESTE LETT....ÉS 21:15KOR MEGSZÜLETETT A KISLÁNYOM :))
2010. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem elég durva volt. Túlhordás miatt indították, csütörtök reggel 7-kor és szombat délelőtt 11-re lett meg császárral. Nekem zselével indították később kaptam oxitocint is.

Neked miért indítják? Első szülés?

Van sok ismerősöm akinek indították van akinek túlhordás miatt van akiknek lepény elégtelenség miatt és van akinek azért mert kevés volt a magzatvize. A legtöbbjük gyorsan megszült. Nagyban függ hogy mikor és miért indítanak és hogy milyen módszerrel. Ha már valamennyire ki van nyílva a méhszáj akkor már nem tesznek fel zselét hanem burkot repesztenek és nincsenek összehúzódások, rendszertelek vagy nem elég intenzívek akkor adnak még oxitocin infúziót is. Ugyan ez a helyzet akkor is magától reped meg a burok, de a fájások nem elég jók. Szülésznő barátnőm tapasztalata, hogy a 37-38-39. hét körül megindított szülések legtöbbje császárral végződik. Úgy fogalmazott hogy ilyenkor annyit ér az oxitocin kint halottnak a csók, de mivel a szakmai protokoll szerint nem végezhető el egyből a császármetszés meg kell próbálni megindítani a szülést.

2010. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szombat este felkerültem a szülőszobára (rossz szívhang), vasárnap 11 körül beöntés, utána oxytocin. 13.50kor burokrepesztés, 14.30 körül Eda. 21.05re lett meg a kislányom.
2010. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

8.nappal hordom túl a kisfiamat és már kevesebb a magzatvizem is a kelleténél. Azt mondta a dokim, reggel 7-re menjek be, 8-kor beköti az infúziót, aztán meglátjuk mi hogy halad......

Rettentően félek tőle, főleg azok után, hogy van akit két napig hagynak kínlódni. Nem tudom pontosan mi vár rám, de semmi igazi jel, hogy magától indulna.

Nyákdugóm elment már jó pár napja, c1111,de tovább nem tágul.

2010. aug. 1. 11:25
 9/13 anonim ***** válasza:

2 nappal túlhordtam, de aztán megindult a vajúdás, de 7-8 percenél nem sűrűsödött be jobba, és nem is tágultam , vagy alig. így 20 órt vajúdtam. aztán kaptam oxitocint, 3/4 óra alatt meglett a kicsim. de azt a 3/4 órát nem kívánom senkienk. a vajúdás alatt erős mensis görcseim voltka, de túlélhetők, ami utána jött....emlékszem, csak arra voltam képes, hogy amikor jött a fájás, akkora nyüszögten, ide-oda csaptam a fejem,. és mondogattam a férjemnek, hogy meghalok, nem bírom ki....hálistennek csak 5 fájás volt vagy vhogy így, pontosan nem emlékeszem. amikor jött a kitolás, akkor már jó volt, mert nem fájt.

de ha még egyszer így kéne szülnöm, vállanám. :) ezt csak bíztatsképpen mondom. :)

19 hónapos a kislányom .

2010. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

42+0 indították a 2. fiamat.

Én 1 hete már bent feküdtem, volt opt, magzatvíz vizsgálat, napi 2 nst.

Szóval, 9kor feltették a tablettát, 2 órán át nstn figyeltek, fél 2re kellett visszamennem. Utána visszamentem a szobámba. Délben 3 percenként jöttek a fájások, de csak 10 mpercig tartottak. Fél 2kor alig tudtam már visszamenni a szülőszobára, mert percenként jöttek a fájások, de ugyanúgy csak 10 mpercig tartottak.

Megvizsgáltak, nst, majd 2kor beöntés. Utána 40 perc wc, majd 40 perc zuhanyozás.Ez idő alatt a fájások rendesen 40mpercig tarottak már, 3 percenként. Vissza a szülőszobára. Nst, és a dokinő burkot repesztett 3:35kor. Egyből tolófájásaim lettek, de még nem nyomhattam, mert nem tágultam ki rendesen. Ezek a fájások már pokoliak voltak, 3 percenként jöttek! Eltörtem az ágyrácsot, előtte a dokinő kezét megszorítottam dagadásig, annyira fájt mindenem. 4kor már nyomhattam. A babám nagyon fent volt még, így negyed óra volt a kitolás. Nehezen akart leszállni, de végül 5 tolófájás alatt meglett:) Csupán 1 kilóval lett több, mint amire saccolta az uh gép...


Az elsőt is indították,de teljesen más volt. Nála semmit nem éreztem, úgy tágultam ki, hogy fájásaim sem voltak.


Mégis, ha választanom kéne, inkább a 2. szülést élném át újra, hiába hittem ott, akkor azt hogy meghalok a fájdalomtól!

2010. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!