Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A valódi fájásokat ti pontosan...

A valódi fájásokat ti pontosan hol éreztétek?

Figyelt kérdés

Eddig még egyszer sem voltak olyan igazán jóslófájásaim, maximum ilyen "jóslófeszüléseim", "jóslószurkálásaim", ha lehet bármi ilyesmi névvel illetni azokat az enyhe kényelmetlenségeket, amiket eddig éreztem. Még csak a hasam sem keményedett soha.

Az utóbbi pár napban egyre gyakrabban, ma meg már elég intenzíven egész nap éreztem az alhasamnál némi kis szurkálást, pont, ahol régen (amíg még pici volt a méhem és ott volt lent :D ) a menstruáció előtt görcsölgettem (az érzés is egészen hasonló), gondolom talán a méhszáj kezd tágulni, de ugye nincs módom leellenőrizni (ügyeletben fogok szülni, a terhesgondozást végző orvossal már nem fogok találkozni, csak ctg-kre járok, ott mondjuk lehangolóan alacsony számokat mutat a toco). Néha a derekam megfeszülget, de ez lehet akár azért is, mert éppen sokat ültem ugyanabban a pozícióban vagy mert a lányom éppen a gerincemen akar zongorázni, vagy csak beragadt némi levegő, a fene se tudja.


Ha megkezdődnének a valódi fájások, azt hol érezném vajon? Ezek nyilván nem a szülés kezdetét jelzik, azt tudom, meg azt is tudom, hogy rendszeresnek és egyre erősebbnek kell majd lenniük, szóval még nem kezdek el nagyon izgulni a kórházba menés kapcsán, de azért felmerült bennem, hogy mégis milyen érzésekre, hol kéne számítanom? Valamiért az él a fejemben, hogy majd a méhem húzódik össze, a pocakom fog görcsölni, de a szülésfelkészítőn egyébként azt mondta a szülésznő, hogy jellemzően a pocakfájások azok a jóslófájásoknál jelentkeznek, nem a valódi fájásoknál, szóval nem igazán tudom, mikre kéne figyelnem. Most ugye abból indulok ki, hogy nem a magzatvíz elfolyásával indulna meg a szülésem, az mondhatni egyértelmű lenne. Nálatok hol érződött? Mit éreztetek, amiből egyből tudtátok, hogy ez már az igazi dolog?


2020. júl. 17. 20:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
*amilyen én vagyok, ha az ember
2020. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

6#


4-es vagyok


Sannos nekem a mensi is ilyen


Hullámokban jön.. a víz is lever


Brrr


Egyik szülést sem éltem meg katasztrofálisan.. talán emiatt.

2020. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
egyén függő,valakinek dereka fáj,valakinek am éhe,valakinek az egész hasa fáj
2020. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!