Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmetszés, a gátvarrás és...

A gátmetszés, a gátvarrás és a varratok kiszedése mennyire fáj külön-külön?

Figyelt kérdés

1. A gátmetszés mennyire fáj?

2. A gátvarrás mennyire fáj?

3. A varrat kiszedése mennyire fáj?


4. Mennyi idő múlva szedik ki a varratokat?

5. Meddig fáj rajta az ülés?

6. Mikortól nem fáj a szex?

7. Varrat szedés után mikor lehet szexelni?



2020. aug. 5. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

1-2 meg sem éreztem

3 picit

4 aznap, mikor elhagyod a kórházat

5 változó

6 sosem fájt

7 6 hét múlva ha nincs gond

2020. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Saját tapasztalataimat írom, mindenkinél más

1. Első szülés 10/8, második szülés 10/5

2. 10/10 (két érzéstelenítővel), 10/10 (egy érzéstelenítővel)

3. 10/0, 10/0

4. 5 nap, 4 nap

5. 6 hét, 2 nap

6. 1 év, 6 hét

7. 6 hét, 6 hét

Nagyon jól látszik, hogy részemről az első sokkal rosszabb volt.

2020. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-2: szintén nem éreztem

3-4: felszívódós varrat volt

5: nekem másfél hónapig fájt

6: nem a varrat miatt fájt a szex, hanem a hüvelyben, és kizárólag az aktus elején pár percig, kb 5-6 hónapig


Mások vagyunk ;)

2020. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A metszést nem éreztem. A varráshoz adtak érzéstelenítést, így azt sem. Felszívódó varrat volt, így nem kellett szedni. De más varratszedésből tapasztalat (3x volt már), hogy nem fájdalmas, de még csak nem is kellemetlen.

Az ülés szülés után kB 1 hétig fájt. Napról napra egyre kevésbé.

Sose fájt a szex. A 6 hetes kontroll után lehet újra.

2020. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A metszést nem éreztem.

A varrás érzéstelenítő ellenére is nagyon fájt.

A varratszedés csak minimális fájdalommal járt. Nekem szülés után 1 héttel kellett visszamennem.

Az ülés sokáig gondot okozott, emlékeim szerint még 3 hónap múlva is ügyelnem kellett a mozdulataimra, arra, hogy mindig legyen összezárva a lábam, és "jól tartsam" a fenekem, különben...

Szex elvileg 6 hét múlva mehet, de hogy ki mikortól képes rá, az egyéni. Engem amikor a 6 hetes kontrollon vizsgáltak, még bőven üvölthetnékem volt a fájdalomtól, így nyilván szóba sem jött a szex. De leghamarabb amúgy is kb. 3 évvel később volt lehetőségem próbálkozni (egyedülálló anya voltam-vagyok), még akkor is fájt, többedjére is. Mostanra, lassan 6 évvel a szülés után már nem fáj, csak semmilyen, élvezhetetlen x@r. A többséggel viszont - remélem - nem bánnak el így.

2020. aug. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 khniki ***** válasza:

Nem volt metszésem.

A varrás picit fájt, de nagyon kellemetlen volt.

Felszívódó varratokat kaptam.

Kb 3 napig nem bírtam ülni, utána jobb lett.

8. héten volt először szex, a 10. héten már nem fájt.

2020. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot írok én is:


A vágást fájás közben csinálták, így is éreztem, talán egy erősebb csípéshez hasonlítanám. Akkor mondtam is, hogy na most vágtak, de ennyi volt, haladt tovább a szülés.


A varrás fájt. Epi kiment belőlem, helyi meg nem hatott vagy nem vártak annyit, nem tudom, így minden tűszúrást éreztem. De kedvesek és türelmesek voltak.


Felszívódó varrat volt.


Egyszer-kétszer éreztem leülésnél, de amúgy semmi extra nem volt.


8. héten jutottam el orvoshoz, ő mondta, hogy már mehet a menet (és, hogy nem vagyok terhes). Nem rémlik, hogy fájt volna a szex a gátmetszés miatt, igaz, óvatosabbak voltunk az elején.

2020. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia


1. Nem éreztem különösebben, bár akkor már eléggé fáj minden és az ember euforikus állapotban van.


2. Varrás sem fájt, bár talán 3 vagy 4 öltés volt csak


3. Szedés kicsit csípő érzés volt, próbáltam ellazulni és dokival dumáltunk közben


4. Szülés utáni 6. napon szedte ki


5. Nem volt vészes, csak ha keményebb volt az ülés, meg kórházból hazafelé kocsiban kényelmetlen, illetve otthon 3-4 napig párnát rajtam pl székre


6. Szex nem volt vészes, persze első 3-4 alkalom azért fájt kicsit, érzékeny volt a heg, de egyre jobb lett


7. Szülés után 6 hétig nem lehet, függetlenül a szülés módjától.

A kontroll után még aznap megprobaltuk :)

Előtte amúgy már pettingeltünk és csikló orgazmust bevallaltam kB a szülés utani 4-5 héten, persze tiszta kézzel, behatolás nélkül és vérzésem már nem volt

2020. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!