Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet tenni az ellen valamit,...

Lehet tenni az ellen valamit, hogy ne legyenek szülés után károk ott alul? (Pl.: szülés utáni inkontinencia, tág p.nci, stb.)

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 14:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Ellene nem igazán. Mivel ugye a gyerek jön és elég sokminden függ attól, hogy mekkora pl a feje. A feje melle teszi e a kezét (nekem így volt) és ekkor jó eséllyel végig is karmol. Stb stb.

Utána lehet intimtornazni, hogy mérsékeld az esetleges károkat. De nem mindenki szívja meg.

2021. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mérsékelni? Akkor igazán sose múlik el?
2021. jan. 13. 14:26
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a károktól függ. Az enyém nem. Bár most megyek egy teljes allapotfelmeresre, meglátjuk van e műtéti lehetőség. Kolleganomnek az inkontinenciat pl műteni kellett. Nekem az pl helyre jött de fajdalmaim meg mindig vannak.
2021. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Kegel gyakorlatokat végezni terhesség alatt. De garanciát nem jelent sajnos...
2021. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
És ha császárral szülök?
2021. jan. 13. 14:59
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Csaszarral szultem semmi valtozas nem tortent lent a hasam alatt nyilvan van egy mar halvany csik (augusztusban szultem tavaly). De ismerek olyat aki huvelyen keresztul szult es azt mondta nala nem valtozott semmi es olyat is olvastam hogy valaki csaszar utan nagyon szuk lett es fajt az egyuttlet az nem tudom mitol lehet.
2021. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Ne ijedj meg, nem minden szülés okoz károkat.

Én kétszer szültem de semmi következmény nem lett. Mindkét alkalommal sima szülés volt pici gatmetszéssel.

Se inkontinencia se semmi. Azóta is normál és mini méretű tampont használok.

2021. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A genetika is számít - kötőszövetek minősége -, azt nem tudod befolyásolni.

Császárral kivédhető egy része, de a süllyedések már terhesség alatt kialakulnak.

Ha hüvelyi szülés, arra érdemes jól felkészülni, tehát pl. ne engedd, hogy oxyval, hasbakönyökléssel siettessék a folyamatot vagy a hátadra fektetve, irányított nyomatással nyomassanak stb.

Intimtorna akkor lehet jó, ha el tudod sajátítani megfelelően, ami nem mindenkinek megy, még tanfolyamon sem, illetve ha van kapacitásod napi rendszerességgel foglalkozni vele.

2021. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Hüvelyi úton szültem, olyan nagy károkat nem okozott, de hazudnék ha azt mondanám nem lett változás. Pár hónapig vizelettartási gondjaim voltak, aztán ez szép lassan megszünt. Intim tornáztam is egy keveset, gondolom az is segített, viszont ha nagyon kell pisilnem akkor azt nem tudom sokáig tartani mint régen.. nem folyik be, de érzem h más a határ mint régen. Nekem a szex az jobb lett mint volt, összességében nem vészes úgy gondolom. Van aki rosszabbul jár.
2021. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
7. válaszoló vagyok. Ugyan mi rosszat írtam hogy le lettem pontozva???
2021. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!