Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nehéz szülése, hosszú...

Akinek nehéz szülése, hosszú vajúdással, hosszú kitolási szakasszal volt és nem sírt fel a gyermeke lett e a babának a későbbiekben baja belőle?

Figyelt kérdés
Gyermekem a 35 héten született, koraszülöttsége ellenére szép súllyal, fejletten. Nagyon nehéz szülés volt, 20 óra vajúdás, fél óra kitolási szakasszal. A szülőszobán egyébiránt nagyon lekezelőek voltak velem. Sajnos nem volt erőm kitolni már a gyermekem, úgy könyökölték ki belőlem. Amikor mondtam, hogy én már nem érzem a fájásokat, nincs erőm, akkor is csak lehordtak. Halálfélelmem volt, abszolút nem éreztem magam biztonságban. A babám szívhangja leesett, nem sírt fel. Rövid ideig ballonos lélegeztetést kapott, amit csak a zárójelentésből tudtam meg, senki nem hívta fel rá a figyelmem. Apgar értékünk 7, 9 lett. Amióta a ballonról tudomást szereztem se éjjelem, se nappalom. Boldogság helyett csak az aggodalom tölt el. Ha valakinek sajnos van hasonló tapasztalata megosztaná velem? A gyermekem most 2 hónapos, gyönyörű. A koraszülött intenzíven csináltak fejlődésneurológiai vizsgálatot, eltérést nem tapasztaltak. Voltunk már többször természetesen a gyermekorvosnál, jár hozzánk a védőnő, voltunk ortopédiai vizsgálaton, koponya-hasi-csipő ultrahangon. Mindenhol mindent rendben találtak. De én lelkileg nagyon rosszul vagyok.

#szülés #koraszülés #Apgar #hosszú kitolás #ballonos lélegeztetés
2021. jan. 30. 09:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Teljesen meg tudlak erteni, bar en ugy ahogy tultettem magam a szulesen es probalok nem visszanezni, hanem elore, mert ha azon a napon kattognek folyamat depibe sodornam magam, amit nem engedhetek most meg magamnak. A fiamra fokuszalok teljesen, mondokazok, tornaztatom itthon,jatszok vele minel tobb inger erje.

En tulhordtam a fiam 5 nappal, amikor elment a viz halvany zoldes volt. Folyamat monitoroztak a szivhangot es mindig jo volt, nem volt indok a csaszarra(ezt allitottak valtig), azt mondtak nem oxigenhianyos bent, csak fejlett a kinti eletre, nincs gond. Nem voltam nyugodt, de biztam a legjobbakban, hisz jo volt a szivhang. Elso babaskent viszonylag rovid, 8 oras vajudas utan oxi adasa nelkul tagultam 9 ujjnyira. A kitolasnal sajnos elakadt a fiam, csak a feje bubja jott ki es csuszkalt be-ki, mint kiderult a koldokzsinor is a nyakan volt 1x. Akkor mar en is bepanikoltam, a dokino sem sokat habozott, mert esett a szivhang, veszelybe kerult, kb utso percben szuletett meg.. nyomta ki belolem, a masik doki meg kihuzta vakummal. Nagyon megviselt es tonustalan volt, sapadt, de egy kis ingerles utan felsirt es a mellkasomra raktak kb 1 percre, majd kozoltek, hogy a fejen a vakum miatt hatul egy odema lett, pup, megfigyelesre elviszik. Inkubatorba raktak, kapott egy kis oxigent(oxigenhianyos lett) es glukozt,aztan vartunk,mig lelohad az odema. Halistennek nem kellett leszivni, felszivodott. Szepen szopizott masnap s azota is. 6 napot voltunk bent, mert ot vegig monitoroztak. Koponya es hasi uh, latas hallas es neurologiai vizsgalat mind jo volt. Nemreg voltunk csipo szuresen es a gyerekorvosnal, nem talaltak elterest. Tegnap volt 2 honapos, mar tartja a fejet, hason is, nagyon szepen fel is huzza magat, par percig birja, aztan elfarad es leengedi a fejet. Mindent csinal, ami elvarhato. Mosolyog, gugyog, forgatja a fejet a hang fele, erdeklodik, nezi a jatekokat stb. Egyedul az aggaszt, hogy sokszor befesziti magat, de baratnom 1 h onapos fia is csinalja, akinek nem volt gond szulesnel szal nem tudom ez gond lesz e. Most kaptunk idezest a rizikos ambulanciara kivizsgalasra. Nagyon bizakodok, de felek en is nem e marad vissza valami. Borzalmas erzes, tudom, de en probalok nem is gondolni a rosszra, ha kell is torna, fejlesztes csak azt sulykolom magamba, hogy megcsinaljuk es minden rendben lesz. Mert muszaj!!! Ha gondolod irj ram, talan konnyebb, ha van egy sorstars...

2021. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nem bírt nyugodni a lelkem. Részletes panaszt tettem melyben a betegjogi képviselő is támogatott. Már ma másnap válaszoltak, hogy több tagú bizottság fogja részletesen vizsgálni az ügyet. Mind a bánásmód elfogathatatlan volt, véleményem szerint a szakmai lépéseik is. Persze ami már megtörtént nem változtatható, de ha csak egy nő, egy gyermek emiatt jobb ellátásban részesül már megérte. Igen, tudom, hogy össze fognak zárni...
2021. febr. 3. 12:34
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlók voltak a dolgok mint neked annyi h nekem a kitolasi szakasz 4 óra volt.

Megkésett mozgásfejlődés, 11 hónapos 2 hete kúszik.

Deveny és tsmt hatására.....

Holnap megyünk neurológiara, majd megirom hogy ott mi volt. Ezenkívül más egyéb szerencsére eddig nincs.

2021. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Utolsó drukkolok! Minden rendben lesz! Írj kérlek! Mi 15-én megyünk a klinikára az igazgatóhoz, én is mindenképp beszámolok mire jutottunk!
2021. febr. 11. 09:05
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

39h 4kilos baba. 22o vajudas 1o kitolas. Szivhang folyamatosan leesett, csoda, hogy nem lett csaszar. Vegig azt hittem meghalunk. Vegul kikonyokoltek belőlem. Megkesett mozgasfejlodese derült ki eddig.


Borzalmas volt olvasni amiket irtal, nagyon sajnalom. Esetleg probalj meg keresni valakit akivel feldolgozhatod a tortenteket.

2021. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyit segítek azzal, ha ezt leírom, de hátha megnyugtat. Szerencsére nekem nem ilyen szülésem volt, viszont ilyen volt a születésem 25 éve. Farfekvéses voltam, elakadtam a szülőcsatornában és nem sírtam fel, oxigényhiányos lettem, utána inkubátorban voltam egy hónapig. Részleteket nem tudok, de az orvosok nem sok jót jósoltak. Aztán mindezeknek semmi hatása nem lett a fejlődésemre, sőt, a mozgás- és beszédfejlődésem gyorsabb volt a megszokottnál. És ez 25 éve volt, azóta sokat fejlődött az orvostudomány. Ha mindent rendben találtak és te sem látsz semmi furcsát, akkor ne aggódj.
2021. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
És akkor valaki tényleg képes megkérdőjelezni mást amiért császárral akar szülni
2021. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Véget ért a belső vizsgálat. Szakmai mulasztás természetesen nem történt... A klinika igazgató egyébiránt személyesen is fogadott és elismerte, hogy emberség terén mulasztás történt, ha a későbbiekben mégis gyermeket szeretnénk újra ő vállalja szívesen a terhesgondozást, szülés levezetését. A legdühitőbb, hogy a szülész akként nyilatkozott, hogy én nem voltam hajlandó nyomni, csak üvölteni. Jé olyat szoktak a szülőszobán? Elmondása szerint a férjem sem segített... Tán neki kellett volna levezetnie a szülést is nem? Mivel ezen lealacsonyító megjegyzéseit írásba is képes volt adni még gondolkozom mitévő legyek... Ami a legfontosabb, hogy a kisfiam továbbra is szépen gyarapszik, fejlődik. Lassan 6 kiló, február 28-án töltötte a 3 hónapot. Még 3 hónapos sem volt mikor elkezdett hasról hátra fordulni. Vigyorog ránk, érdeklődő. A vizsgálat szerint nem került ténylegesen oxigénhiányos állapotba, volt légzése, csak szabálytalan, konkrétan kettő befúvás után rendeződött, ezt a laboreredményei is alátámasztják. Remélem minden rendben lesz továbbra is. De a szülőszobán töltött órák örökre nyomot hagytak bennem, az aggodalmam továbbra is fennáll, és, hogy így indult a kisfiam élete, és, hogy az öröm helyett a sírás volt a mindennapjaim része már sosem hozható helyre. És akkor persze szerencsések vagyunk, ha ennyiben megáll a történetünk. Egy biztos, ha lesz kistesó bárki bármit mondhat programozott császár, lehetőleg magánintézményben.
2021. márc. 3. 16:22
 19/29 anonim ***** válasza:
68%
Szégyen....sajnálom! Remélem visszakapja az összes ilyen gusztustalan orvos az élettől egyszer !
2021. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Sajnálom, de most már próbálj előre nézni és bízni a babádban. Én is ezt teszem. Mindkettőnk kisfia szépen fejlődik, s fog is! Én hiszek benne minden sejtemmel. Csomó vizsgálaton voltunk mi is (koponya-vese-csípő UH, hallásvizsgálat, neurológia), eddig megdicsértek mindenhol. Kisfiam nagyon nagy baba, 6600 gramm és 68 cm, most múlt 3 hónapos. A neurológus szerint brutál nagy baba, így javasolt egy kis izomerősítést, mert bár szépen hozza a dolgokat(tartja a fejét hason, ülésbe húzásnál, alkartámasz, megtartja a csörgőt stb),de minél nagyobb egy baba, annál több meló kell a nagymozgásokhoz majd, így pici erősítést javasolt gyermek gyógytornász által. Pár alkalom és itthon fogunk "edzeni" :) Fel a fejjel és élvezd az anyaságot. 11 es voltam.
2021. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!