Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nehéz szülése, hosszú...

Akinek nehéz szülése, hosszú vajúdással, hosszú kitolási szakasszal volt és nem sírt fel a gyermeke lett e a babának a későbbiekben baja belőle?

Figyelt kérdés
Gyermekem a 35 héten született, koraszülöttsége ellenére szép súllyal, fejletten. Nagyon nehéz szülés volt, 20 óra vajúdás, fél óra kitolási szakasszal. A szülőszobán egyébiránt nagyon lekezelőek voltak velem. Sajnos nem volt erőm kitolni már a gyermekem, úgy könyökölték ki belőlem. Amikor mondtam, hogy én már nem érzem a fájásokat, nincs erőm, akkor is csak lehordtak. Halálfélelmem volt, abszolút nem éreztem magam biztonságban. A babám szívhangja leesett, nem sírt fel. Rövid ideig ballonos lélegeztetést kapott, amit csak a zárójelentésből tudtam meg, senki nem hívta fel rá a figyelmem. Apgar értékünk 7, 9 lett. Amióta a ballonról tudomást szereztem se éjjelem, se nappalom. Boldogság helyett csak az aggodalom tölt el. Ha valakinek sajnos van hasonló tapasztalata megosztaná velem? A gyermekem most 2 hónapos, gyönyörű. A koraszülött intenzíven csináltak fejlődésneurológiai vizsgálatot, eltérést nem tapasztaltak. Voltunk már többször természetesen a gyermekorvosnál, jár hozzánk a védőnő, voltunk ortopédiai vizsgálaton, koponya-hasi-csipő ultrahangon. Mindenhol mindent rendben találtak. De én lelkileg nagyon rosszul vagyok.

#szülés #koraszülés #Apgar #hosszú kitolás #ballonos lélegeztetés
2021. jan. 30. 09:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Szia 11-es! :) Nagyon örülök, hogy nálatok is minden rendben! Mi kicsit kisebbek vagyunk, de mi is elhagytuk a 6 kilót 3 hónaposan! :) Igyekszem megnyugodni, és nyilván fokozatosan jobban vagyok, a kezdeti napokhoz, hetekhez képest már egy vidám anyuka vagyok. De a düh olyan nehezen csillapodik, hogy nem kellett volna így alakulnia, ha lelkiismeretes orvoshoz kerülünk...
2021. márc. 7. 16:00
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

Sziia, bocsi hogy csak most írom meg, közben mi is voltunj a neurológian.

Nálunk is minden rendben, tegnap töltötte az 1 évet lányom :) még mindig nem mászik, de már kúszik ugye és próbálkozik mászni, a neurológus szerint a hipotonia miatt nálunk az sem gond ha 2 évesen fog járni.

Devenyre már nem kell mennünk, csak a tsmt torna.

Idegrendszerileg minden oké 😊🥰



Ez borzasztó ami nálatok volt, mármint ez a sztori hogy te nem nyomtal..... Én is kiabáltam, meg ezerszer feladtam közbe, de ez bárkivel elő fordul.

Nem is értem az iilyen emberek mégis mit képzelnek?

2021. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
22-es: a hipotonia miatt mikor kezdett forogni a babad? Koszi
2021. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasról hátra és fordítva is 3 hónaposan, ezt ugye előbb csinálta, de utána mindent később.

Gurulva közlekedni úgy 7 hónaposan.

2021. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Koszi. Az enyem alkati hipoton elvileg es mar szinten forog a hasara 3 hos kora ota, a visszaforgas meg csak parszor sikerult.. En ugy latom, h nagyon ugyes, mar hernyozik, forog a tengele korulnes probalja magat kinyomni. De maglatjuk... Rnegeteget rakom a foldre, kemeny feluletre, ugy tudom ez nagyon fontos.
2021. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
4 hos mult...
2021. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Igen nagyon jó ha sokat van a földön, mindig legyen szabad mozgás tere, meg egyébként ha egy nagy labdan előre hátra, jobbra balra hintaztatod az is sokat segít, pláne a kitamasztasban.
2021. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nagyon szepen koszonom a tippet, megprobaljuk azt is holnap :) egyebkent Adamo-ban szoktam neha terapia jelleggel hintaztatni, illetve ovatosan porgetni, ahogy a gyogytornasz javasolta, fejleszti az idegrendszert
2021. ápr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Sziaa minvan veletrk azota kerdezo?
2022. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!