Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyit/miben...

Szülés után mennyit/miben változott a testetek,mi volt a következménye?

Figyelt kérdés

Akár császár akár természetes szülés tapasztalata is érdekel.

Tisztázni szeretném hogy nem attól félek hogy nem leszek bombanő szülés után hanem arra hogy mire számítsak.

Lehet ez sokaknak hülyeség,de engem megnyugtat ha tudom hogy nagyjából mire számíthatok.

És képben vagyok azzal is hogy attól hogy xy-alez történt velem nem biztos hogy ,megfog de érdekelnének a tapasztalataitok!


Köszönöm a válaszokat előre is.


2021. márc. 18. 11:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%
Császáros voltam, nekem nem változott semmi. 8 kg-t híztam csak, mire mentünk haza már lement. Pár nappal a műtét után full lapos has, nem lettek új striáim, pedig hajlamos vagyok rá, tejem nem lett, így a cicijeim is maradtak amilyenek voltak. Szex is ugyanolyan jó, mint szülés előtt, nem lettem tág meg semmi.
2021. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

A testem külsőre semmit,szoptatni nem nagyon tudtam,így a mellem is ugyanolyan,de tudom,hogy jó a genetikám. Se stria, se lógó has,se szétnyílt hi. 2 gyerek után. 3-4 kilót még leadnék,de kövér így se vagyok.


Altájékon most már elmondhatom,hogy rendbe jöttem. Első gyerekkel nem is volt semmi a 6.hétre, a másodikkal nehezebben regenerálódtsm, a gátmetszésem sokáig fájt,aranyerem is lett,az is hónapok voltak mire rendbe jött. A hüvelyem se volt az igazi,de intimtornáztam és az is helyrejött, nem lett tágabb,bár én azota is nyomom a kit-et ( 15 hón!apja)

2021. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

1,5 év szoptatás után az amúgy se sok mellém teljesen eltűnt. Pedig mindenki, a szintén kis mellű rokonok is azt mondták, hogy majd a gyerek vállalás megoldja a kis mell problémáját, hogy nekik előtte volt kisebb és utána lett kb vállalható.

5 éves most a gyermekem és valóban rendeződőtt, azt nem mondom, hogy nőtt de a terhesség előtti állapotra állt vissza.

2021. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szülés/terhesség elött ha híztam, az arányosan oszlott el a testemen.

Szülés óta a kezeim, lábaim vékonyabbak mint voltak, viszont minden hízás kizárólag a hasamra megy.

Szex, hüvely terén semmi változás, pedig természetesen, gátmetszéssel szültem.

A melleim 2méretet nőttek, igaz picit lógósabbak, de én is és férjem is imádjuk őket 😂 gyerek elött a szilikon megfordult a fejemben, ez megoldódott.


Csíkjaim brutálisak lettek. Szülés közben repedt ki a bőröm. Ujjnyi vastag lila csíkok. De kb 1 év alatt úgy eltűntek, most semmi nem látszik belőlük.

2021. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Termesztés szülés után enyhe méhsüllyedés, ami nem zavaró, viszont nem tudok testsúlyos és zötyögős sportokat csinálni mint a futás, illetve óriás terhes pocak után bőrös pocakom lett. Nem volt óriási a fiam, de a hasam nagy volt.

Császár után még csak 1 hónap telt el, eddig a hasam fura továbbra is, másban még nem látok változást. Nincs vizelet tartási gondom sem.

2021. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Szülés után 6 hónapig nem tudtam szexelni. (nagyon fájt a gátsebem), nem híztam, nincsenek striáim, nem ereszkedett meg a mellem, de a csípő szélesebb lett. Mindig is pici fenekem volt és széles csípőm, de most még szélesebb lett.

+ néhány ránc és őszhajszál, de összeségében szerintem nagyon jól megúsztam.

2021. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Bőröm nem változott : stria, repedés, nyúlás egyáltalán nem volt.


Gátmetszesem volt, de pici babát szültem, így a vágás is kicsi volt és a 6.heti kontrollra minden visszaállt.

Szex is ugyanolyan, talán annyi, hogy hosszabb szexnél, kb felidőtől érzem hogy tág a hüvely és kissé érzéketlen.


Mellem sajnos megsinylette. 10,5 hónapig szoptattam, óriási és kemény cickoim voltak, pedig naponta többször fejtem.

Miután abbamaradt, visszaállt a mérete, de a bőr maradt és puha lett az egész. Igazából látszani nem látszik, érzésre más viszont teljesen :(

2021. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
A terhesség elött súlyomhoz képest 5 kg val vagyok több így szülés után, de elötte se voltam vékony na m1. Hasamon elég vaktag striák maradtak. Gátsebem elég nehezen gyógyult meg. 4,5 hónapja szültem, a szex elején óvatosan kell csinálni mert érzékeny lett. Mellem ugyanolyan mint volt, mert nagyon rövid ideig tudtam csak szoptatni. A hajam viszont brutálisan hullik.
2021. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Millió striám lett, 2 félig üres tejeszacskó mellem és a 2. után kötényhasam, szétnyílt hasizom és köldöksérv. Szintén a 2. után az egyik lábam egy picit nagyobb és sokkal jobban és büdösebbet izzadok
2021. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

En mindket gyerekemnel szinte csak hasra hiztam, hatalmas volt mindketszer, mar a 30. heten azt hittek, barmikor szulethet, amugy vekony vagyok, a mellmeretem szinte semmit nem valtozott, a hasamon a bor nyult ki, nem tudok vele mit csinalni, a hasizmom a regeneralo tornanak koszonhetoen visszazarodott, megis olyan a hasam, mintha megint terhes lennek, ami a vekony karom, labam mellett meg inkabb szembetuno, es a masodik gyerek utan meg feltunobb lett.


Az elsonel sajnos engedtem sok mindent, amit nem kellett volna, a gatmetszestol sokaig szenvedtem, 4 hettel a szules utan mar tudtam tenni par lepest ovatosan, elotte begyulladt, vadhus nott rajta, egy kb 3-4 centi atmeroju golyo volt ott, es igy 5 evvel kesobb meg mindig ott egy dudor, amit lehetne amugy plasztikaztatni, ez volt a szuleszno tanacsa, de en tuti nem engedem, hogy hozzanyuljanak.


A masodik szulesemnel mar tudtam, mit nem fogok hagyni, es szerencsere a szulest kiserok is tamogattak az elkepzeleseim nagy reszeben, igy annak ellenere, hogy a feje is hatalmas atmeroju volt, az oklet pedig a homloka ele tette, es igy elakadt a valla, megoldottak gatmetszes nelkul, es egy pici, ellatast sem igenylo serulesem lett mindossze, ami 3 nappal kesobb be is gyogyult. Mindket gyerekem 4,3 kg korul szuletett.


Amit nem tudok, hogy az ido vagy a terhesseg tett be, hogy a melleim mar nem olyan feszesek, kicsit megereszkedtek, de igazabol nem veszes. Par striam lett mi dketszer, amik az elso utan elhalvanyodtak, a masodik ota (kb 1,5 eve) viszont ott figyelnek a hasamon.


Az elso szulesem okozta lelki sebek viszont sokkal jobban megviseltek, azok gyogyulnak be a legnehezebben.

2021. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!