Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön bőrkontaktu...

Szülés után rögtön bőrkontaktusba tett babáknál hagyták, hogy magától másszon a mellbimbóhoz vagy közvetlenül odatették, esetleg még a szájába is erőltették?

Figyelt kérdés

Tehát hagyták-e a babának, hogy másszon az édesanyja hasán, azaz megtörténjen az ösztönös "breast crawl", a mell felé való mozgás, majd a szopás saját tempóban való megkezdése;

vagy annyira közel tették a mellhez, hogy nem igényelt "mászást", csak a mellbimbót kereste meg magától;

vagy konkrétan beletették/tetették a szájába a mellbimbót.



2021. ápr. 12. 19:41
A kérdező szavazást indított:
A mellbimbótól távolabb tették le (pl. hasra, ölbe), így másznia kellett a szopáshoz.
Úgy tették le, hogy a feje a mellbimbó közelében volt, de magától vette a szájába.
Amikor letették, megpróbálták a mellbimbót a szájához érinteni vagy arra biztattak, hogy tedd a szájába.
Egyéb (hozzászólásban kifejtve)
42 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Fogták és beletették a szájába
2021. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1: Ez a 3. verziónak felel meg, ahogy azt a kérdés kifejtésénél is leírtam.
2021. ápr. 12. 19:54
 3/37 anonim ***** válasza:
84%
Annyira nem, mert nem érintették és nem én tettem, hanem a csecsemős nővér kinyitotta a száját és belenyomta a mellemet, minden finomkodás nélkül
2021. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ezt jól elcseszték szerintem. Megszületett, apja elvágta a köldökzsinórt, és egyből rámtették, de úgy, hogy a feje szinte a vállamon volt, szóval se nem a hasamra, hogy felmásszon, se a mellemre. Nem is mondtak semmit, hogy mit csináljak. Aztán pár perc után el is vitték mérni meg rendberakni, addig engem is összestoppolt a doki, és felöltöztetve kaptam vissza. Senki nem mondta, hogy tegyem mellre, senki nem csinált semmit, magunkra hagytak minket és kész. Szóval nem is szopott akkor, hanem kb. 6 órával később először szegénykém. Az aranyóra után elvitték, és 3 óra múlva hozták be a szobámba. Igen, nekem nem volt annyi eszem, mikor megszületett, hogy most akkor gyorsan mellre kéne tenni vagy valami, bocs, de azt se tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány. Utána esett le, hogy nem pont így kellett volna valószínűleg. Majd a többinél máshogy lesz.
2021. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Nekem szülés után egyből a mellkasomra tették, dzsuvásan-zsinórosan, de nem kúszott semerre, csak pislogott meglepetten, hogy most miaf* történt. Egy fél órát így elvoltunk összebújva, amíg a doki lent kártalanított, de mielőtt magunkra hagytak volna az aranyórára, a szülésznő megmutatta, hogy fogjam a babát, és a 3. verzió mentén beraktuk a szájába a mellem. Nem tudom, mennyit kellett volna várni, hogy magától odakússzon, én örülök neki, hogy már akkor elkezdtük a dolgot, így is 4 nap kellett, mire megindult a tejem, pedig nonstop mellen volt.
2021. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#3: Ez is a 3. válaszlehetőségnek felel meg, azaz "konkrétan beletették/tetették a szájába a mellbimbót", kérlek, hogy a 3. választ jelöljétek, ha beleerőltették a baba szájába a mellbimbót.

Rosszul fogalmaztam meg a konkrét választ ezek szerint, reméltem hogy nem ennyire elterjedt az erőltetés.

#4: Hivatalosan nem "mellre" kell tenni a babát, de az mindenképpen jó, ha a köldökzsinórt nem vágják el, amíg lüktet, a babát meg nem mossák le az első (két) órában, hanem ott lehet a meztelen hasadon bőrkontaktusban, ahol majd önmagától, a saját tempójában közelíti meg és veszi szájába a mellet.

2021. ápr. 12. 20:06
 7/37 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csak a hasamra tették de a baba nem mászott. De nem is eroltettek szerencsére. Nekem nem is szimpatikus ez a szokás.
2021. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy mire jó?
2021. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#5,7: Wikipedia szerint ( [link] ) 12-44 perc múlva kezd el araszolni az újszülött, a spontán szopás meg 27-71 perc múlva megtörténik, de a gyakorlatban ennél nagyobb eltérések is vannak, akár 1 óra, amíg elindul, illetve 2 óra is eltelhet, mire magától szopni kezd.

Az erőltetésben az a félreértés is szerepet játszhat, hogy az újszülött elkezdi nyalogatni az öklét és ezt értelmezik úgy, hogy "enni akar", miközben ennek is a mell feltérképezésében van szerepe (szag).

Ha a baba "odaért", először csak nyalogatja a mellet, meg a kezével gyömöszöli és ez olyan hormonokat szabadít fel az anyában, ami még ugyanúgy a szülés része, segíti a tej kiáramlását, sőt a méhlepény megszülésén kívül a szervezet regenerálódását is. [link]

2021. ápr. 12. 21:50
 10/37 anonim ***** válasza:
60%
Megkérdezték vajúdás alatt mit szeretnék. Mondtam, hogy nem akarom, hogy mellre tegyek. A melltartót is magamon hagytam. Így bebugyolaltak gyorsan és így kaptam meg.
2021. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!