Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön bőrkontaktu...

Szülés után rögtön bőrkontaktusba tett babáknál hagyták, hogy magától másszon a mellbimbóhoz vagy közvetlenül odatették, esetleg még a szájába is erőltették?

Figyelt kérdés

Tehát hagyták-e a babának, hogy másszon az édesanyja hasán, azaz megtörténjen az ösztönös "breast crawl", a mell felé való mozgás, majd a szopás saját tempóban való megkezdése;

vagy annyira közel tették a mellhez, hogy nem igényelt "mászást", csak a mellbimbót kereste meg magától;

vagy konkrétan beletették/tetették a szájába a mellbimbót.



2021. ápr. 12. 19:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%
A homo sapiens miòta nem àllat? Főemlős, emberszabàsù.
2021. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nincs!😅😅😅
2021. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

Ti komolyan ennyire sötétek vagytok hogy fogalmatok sincs a mellre kuszasrol és meg ki is kacagjatok azt aki tud róla?

itt egy video pl: [link]


de nyugodtan keressetek ra: breast crawl.

gyönyörű dologról van szó, kar hogy elveszik az anyaktol.

2021. máj. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
31%
De miértis kéne hagyni kúszni?Mi értelme?Nekem mikor megszületett,konkrétan úgy tolták a mellem a szájába.Szopni alig bírt,nem hogy kúszni.Mi ez az agyrém?!
2021. máj. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

“A Szoptatás Világhetének közeledtével az UNICEF és társszervezetei egy természetes jelenség, a „mellre kúszás” jelentőségére hívják fel a figyelmet, amely az egész világon az édesanyák és újszülöttjeik javára válhat. Minden újszülött képes arra, hogy felkússzon az édesanyja melléig és önállóan szopni kezdjen, ha születése után közvetlenül az édesanyja hasára fektetik.


Egyre több a bizonyíték arra, hogy ez a jelenség áttörést jelent a gyakran előforduló korai szoptatási problémák leküzdésében*. Az anyák és a szülés körül segítők sok esetben tisztában vannak a korai szoptatás jótékony hatásaival, de bizonytalanok abban, hogyan lehet azt megfelelően kivitelezni. A „mellre kúszás” éppen ezt a nehézséget oldja meg.“

2021. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
34%
Hát én nem vitatom, hogy bizonyos esetekben ez valóban segíthet, de én egy ilyen kimerítő élmény után nem bánom, hogy a fiamnak nem kellett még "küzdenie" a ciciért. És köszönjük, azóta is jól megy a szoptatás.
2021. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%
Még mindig nem látom értelmét.Én sajnálnám a gyerekemet nézni ahogy ott szenved.Tényleg vissza fele fejlődik az emberiség,olyan állatiasak!
2021. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
De nem szenved, ez neki teljesen ösztönös.
2021. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem nem volt ilyesmire lehetőségem, mivel engem rögtön vittek CT-re, és az intenzív osztályra császár után.Pedig fejben én is álmodoztam róla.

Na nem is lett túl sok tejem, ráadásul az is csak 6 hétig. (mondjuk nem is erőltettem hogy legyen)

2021. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
54%

Első kora baba volt, rögtön elvitték megmutatni gyerekorvosnak, bebugyolálva visszakaptam és az aranyóra alatt segítettek megszoptatni, ott a szájába tették a bimbót.


Másodikat ugyan távolabb tették a hasamra, de rögtön szóltak is, hogy meg se próbáljam feljebb húzni, mert nagyon rövid a zsinór. Kicsit hagyták, majd miután elvágták a zsinórt elvitték megmérni, bebugyolálva visszakaptam, aranyóra alatt egyedül voltunk és szopizott.


Én egyébként értem, hogy ez egy ösztön, de attól még nem gondolom,hogy kárát szenvedi bárki is, ha nem hagyják küzdeni, hanem odateszik a melled közelébe rögtön... azóta is odahívom a megterített vacsora asztalhoz, pedig biztos egy idő után rájönne, hogy kell felmackózni a kamra ajtót és enne valamit :D

2021. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!