Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön bőrkontaktu...

Szülés után rögtön bőrkontaktusba tett babáknál hagyták, hogy magától másszon a mellbimbóhoz vagy közvetlenül odatették, esetleg még a szájába is erőltették?

Figyelt kérdés

Tehát hagyták-e a babának, hogy másszon az édesanyja hasán, azaz megtörténjen az ösztönös "breast crawl", a mell felé való mozgás, majd a szopás saját tempóban való megkezdése;

vagy annyira közel tették a mellhez, hogy nem igényelt "mászást", csak a mellbimbót kereste meg magától;

vagy konkrétan beletették/tetették a szájába a mellbimbót.



2021. ápr. 12. 19:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
57%
Én tudtam szoptatni mindhárom babámat a császár után, miután összevarrtak. Maguktól nem kúsztak a babáim, mindhármuknak gyengéden meg kellett mutatni, mi a "dolguk". És Ők tudták, mi a dolguk, szopiztak.
2021. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
82%

Ölembe tették születése után, nem volt dzsuvás, semmi.. Olyan tiszta és szép volt. Csak pislogott rám és az apjára.


De már akkor azon csodálkoztunk, hogy egy most született baba hogy tud igy mászni, ilyen ösztön.. Nem tudtam hogy erre kell számítanom igazából. Felkuszott teljesen a mellemig. Aznap be indult a tejem.


Nagyon hamar ment is és azóta sem állt meg, a habitusa maradt :)

2021. ápr. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ùgy tettèk a mellemre, rà is segìtettek, ha jòl emlèkszem, pedig benne volt ìràsban a szülèsi tervemben, hogy szeretnèm ha hagynàk magàol felmàszni.

,,Thank you" NHS.

2021. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
72%
Rám rámtették, de nem kellett rögtön megszoptatnom. Előtte elvitték fürdeni, én is megfürödtem, és utána szoptattam. Nem volt ott semmilyen nővér, megoldottam magamnak.
2021. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is úgy volt, ahogy az elsőnek, a csecsemős nővér kb. belenyomta a szájába...
2021. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
59%
Nekem csak odarakták a mellemhez, de ő kapta be a mellbimbót egyedül.
2021. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
27%
Egy párperces újszülött nem fog kúszni sehová, mert fingja nincs, azt hogyan kell ;)
2021. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
#17 Köszönjük a "tartalmas" hozzászólást, lásd #9. Egy ösztön működéséhez nem kell "fing". ;)
2021. ápr. 17. 19:05
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem állat h.oda máazik a cicihez.Életembe nem hallottam!🤣🤣🤣🤣
2021. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Ignis Subdialis ***** válasza:
85%
Lenyűgöz, mik vannak itt az utolsó válaszolók fejében. Pontosabban mik nincsenek. :D Pl. indíttatás arra, hogy ha valamiről nem hallottam, akkor annak utánanézek. A breast crawl szakirodalmi háttere bizonyítja, hogy a szülést követő egy órában a baba ösztönösen - szag, vizuális inger stb. alapján - keresni fogja a mellbimbót és ha távolabb helyezkedik el tőle, egy sajátos araszoló mozgással, a lábával tolva magát felfelé, képes azt elérni önmagától. Bármilyen fájdalmas ezzel szembesülni, a baba pontosan egy kis ösztönlény, akit a biológiai tények irányítanak attól függetlenül, hogy mit gondol erről az édesanyja. :D Mindennek pontos biológiai funkciója van a mell megkeresése során, pl. amikor már a kezével gyömöszöli a mellett és nyalogatja a bimbót, ez az anya hormontermelődésében idéz elő változásokat, ami többek között magát a tejtermelődést is segíti. Tehát itt sem arról van szó, hogy béna szegény és nem találja a mellet, ezért a szájába kell erőltetni.
2021. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!