Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan tudnék készülni az...

Hogyan tudnék készülni az első szülésemre?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok, első gyermek, 32 évesen. Fogalmam sincs, hogyan, mivel tudnék(ha tudnék) készülni az első szülésemre. Sok szüléstörténetet olvasok,de ugye fogalmam sincs, mire számítsak. Általában úgy vagyok vele, hogy lesz, ami lesz, benn nem fog maradni. Tudtok jótanácsokat adni?

2021. ápr. 27. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyetlen jó tanácsom, hogy ne izgulj miatta. Ez így is, úgy is meg fog történni. Majd az események visznek magukkal. Felkészülni sajnos erre sehogy sem lehet.
2021. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az

Útmutató szüléshez könyv segített.


Nem féltem, jó szülésélmény lett a komplikált szülésemmel is.

Második alkalommal pedig alkalmazni is tudtam a leírtakat.


A legjobb tanács amit kaptam:

Szád nyisd ki!

Szemed csukd be!

2021. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Dékány Ágnesnek volt tavaly online szülésfelkészítője. Lehet érdemes utána nézni.
2021. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Úgy kell nyomni, mintha kakilnál. Úgy is fogod érezni, amikor jön az inger. Kakil-pisil, ezt mondogatta a szülésznő. Érdemes nem ordítani, hanem minden erődet a nyomásra koncentrálni.

Előtte a vajúdásra mondhat akárki akármit, ha nem kapsz fájdalomcsillapítót, nehéz uralkodni magadon... Én akkor önkívületi állapotba kerültem. Amikor már nyomhattam, sokkal de sokkal jobb volt, kB nem is fájt a hasam, csak nagyon nagyon erősen, minden erődet belevetve kell nyomni, mintha kakilnál. Menni fog. Vagy nem, lehet, hogy kiszedik így - úgy, pl nekem vákummal.

2021. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem lehet felkészülni.. Az elsőnél jártam szülésfelkészítőre, olvastam könyvet, történeteket, na de amikor eljött a vajúdás napja... Na hát szerintem arra nem lehet felkészülni. DE NEM megijeszteni akarlak, csak azt mondom, hogy én pl. azt gondoltam, hogy biztos nagyon fog fájni, de én fel vagyok készülve, és annyit olvastam hogy nem érhet nagy meglepetés. Na ehhez képest, én meg mondom őszintén, rendesen bepánikoltam amikor az erősebb fájások jöttek .Nem hittem el, hogy ennyire tud fájni. Na a második szülésemnél már felvoltam készülve :), mert tudtam ténylegesen mi vár rám. Ráadásul a másodiknál epidurális nélkül szültem (mert az elsőnél rosszul adták be, és egy csomó problémám lett belőle, de ez egy másik történet :), de még így is tök jó élmény maradt. Ahogy már előttem is írták, bent még nem maradt baba. Szerintem az elsőre nem lehet felkészülni, legalábbis nekem nem ment. Ne izgulj, és probléma mentes szülést kívánok neked!
2021. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem gyors szülésem volt elsőre is, a rendszeres fájásoktól számítva 6 óra múlva megszültem-gondolom genetika és szerencse is benne van. Amit tanácsoltak mások, hogy ne feküdjek, hanem járkáljak, üljek labdán, ha tudok, mert gyorsabban halad a vajúdás, én végig labdán vajúdtam. Sok videót néztem légzéstechnikáról, ezt sikerült alkalmaznom szerencsére, sokat segített a fájdalomcsillapításban. Amit tanácsolok, hogy apuka/valaki, akit te szeretnél legyen bent veled, nekem ez adta a legnagyobb erőt, hogy volt ott velem valaki, aki biztat, aki tartja bennem a lelket. Illetve ha hiszel egy kicsit a spirituálisabb dolgokban: olvastam valahol, hogy segíti a szülés haladását, ha becsukod a szemed fájások alatt, és elképzeled, ahogy tágulsz, ahogy halad a babád kifelé. Igyekeztem erre koncentrálni fájások közben, amíg tudtam. Aztán eljön az a pont, amikor befordulsz a legvégén, nekem olyan volt, mintha álmodnék, végtelen hosszúnak tűnt. Aztán jött a kitolás, abban az volt a furcsa, hogy annak ellenére nyomni kellett lefelé, hogy nagyon fájt- az lett volna a természetes reakcióm, hogyha fáj, nem nyomom, ezen túl kellett lépni. Tényleg minden szülés más, a legfontosabb, hogy higgy magatokban :)
2021. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én az elsőre úgy érzem, elég jól felkészültem. Dékány Ágnes online anyagait én is javaslom, Youtube-on a Szülni jó! néven megtalálod csomó videóját, rengeteg hasznos infót hallottam tőle így. Amúgy részt vettem szülésfelkészítőn is egy dúlával, az is baromi sokat segített, első sorban a ráhangolódásban, de azért kérdésekre is választ adott, segített megnyugodni.

Meg nem tudom, te milyen típus vagy, én szerettem a biológiát mindig is, és akármi rossz dolog történik az életemben, bármilyen területen, az sokat segít, ha ismerem az okát és a folyamatát. Ez a szüléssel is így volt, nem sokra emlékszem a vajúdásból, de az előttem van, hogy a legrosszabb pillanatokban magam elé képzeltem egy képet, amit nem sokkal a szülés előtt láttam, amiben konkrétan le volt rajzolva a baba a méhben, és hogy mi történik táguláskor és hogy néz az ki meg minden, engem az olyan szinten megnyugtatott, hogy perceken belül már jöttek is a tolófájások kb :D


Egyébként ha nem is mész szülésfelkészítőre, azt a gondolatot mindenképp érdemes magaddal vinned, hogy a fájdalom a barátod. Engedd neki, hogy tegye a dolgát, ne állj ellent, mert akkor sokkal rosszabb lesz. 8 óra alatt szültem meg úgy, hogy igazából az első 6 szép fokozatosan alakult 10-percenkénti fájdogálásokból 2-3 percesekre, simán elvoltam így otthoni vajúdással, csak a legvégére mentünk be a kórházba már (epi, oxi, gátmetszés, stb nem volt). Szuper élményként maradt meg, nagyon remélem, hogy majd a másodikkal is hasonlóan leszünk :)

2021. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, jó volt mindet olvasni! A fájdalom a barátom gondolat már ezelőtt is megtetszett, így nem leküzdeni akarom majd, hanem engedni neki, és amennyire lehet, megbarátkozni vele, hogy minél hamarabb a kezemben tarthassam a kislányom. A férjem benn lesz velem, bár attól kicsit félek, hogy nem fogja bírni végignézni a szenvedésem. Bár őt is próbálom felkészíteni lelkileg, hogy valószínű nem mosolyogva, rózsaszín felhők között fogok szülni, bár sosem tudni :) eléggé spirituális lélek vagyok, hiszek a vonzás törvényében ezért próbálom mindig úgy magam elé képzelni a szülést, hogy még ha nagyon fájdalmas is lesz, akkor is életem legcsodálatosabb élménye lesz.
2021. ápr. 27. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Én annyit tudnék tanácsolni, hogy mindenképp készülj császárra is. Nem tudhatod, hogy alakul és felkészületlenül elég szar tud lenni
2021. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, arra is készülök lélekben, főleg, hogy még farfekvéses a csajszi, GDM-es is vagyok és előre láthatólag elég nagy baba lesz, én meg elég pici vagyok, szóval benne van a pakliban. De valamiért a császártól nem félek annyira, mint a természetes szüléstől.
2021. ápr. 27. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!