Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés könnyebb vagy...

Második szülés könnyebb vagy nehezebb?

Figyelt kérdés
Az első nekem eléggé traumatikus volt és most gyűjtöm a bátorságot a második gyerekhez, jól jönne pár pozitív történet 😊
2023. júl. 24. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 2. jobban fájt és 1 órával rövidebb volt. De ha úgy vesszük könnyebb volt abban, hogy indították és simáb ment minden, az elsőnél meg már kint volt a feje félig amikor nem jött több tolófájás és addig nem történt semmi, amíg nem jött újabb, addig mindenki csak várt, engem meg majd' szétszakított a feje...
2023. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Negyedannyi idő volt, bár sokkal intenzívebb és oxytocint kaptam, mert nem akart megindulni. De összességében könnyebb volt, utána a gyógyulás meg gyerekjáték.
2023. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 15 órán át tartott, burokrepesztés, gátmetszés, de így is repedtem kívül belül, a varrás nagyon fájt, vagy 3 hétig ülni is alig tudtam. Nem épp pozitív élményként éltem meg. A második gyerekem 2 évvel később született, az egész nem tartott 5 órán át, fájni fájt, de nem is olyan intenzíven, és nem is voltak egybefüggő fájásaim. Gátmetszés sem volt, picit repedtem, a varrás sem fájt, 2 órával utána pedig úgy mozogtam, mintha semmi sem történt volna. Nem is fájt kicsit sem. Nekem abszolút pozitív volt a második, szívesen gondolok rá vissza. Szóval van remény 😀
2023. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elsővel 24 óra borzasztó vajúdásom volt, ahhoz képest a kitolásnál kb. kipottyant, pedig nagy baba volt. A második 12 óra volt, hát az sem volt egy wellness, de nem volt rosszabb sem a fájások erőssége, és az, hogy ennyivel rövidebb volt, ég és föld különbség volt. Sokkal inkább meg tudtam élni a szülést, nem azt éreztem, hogy lőjenek le vagy csináljanak bármit, mert ennél meghalni is jobb... A gyermekágy meg mindkettő szülés után álomkönnyen ment, úgyhogy ott nincs különbség. Gyerekkel nehezebb pihenni, viszont tapasztaltabb az ember, úgyhogy az nehézség szempontjából kb ugyanolyan volt.
2023. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Anya szerint én még nehezebb eset voltam sokkal, húgom sokkal sokkal könnyebb. Azt látom hogy a másodiknál eleve van "rutin" már meg könnyebben megy többségnek.
2023. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte pontosan ugyanaz volt mindkettő még időben is pedig 6 év van közöttük. A második után viszont a felépülés villámgyors volt pedig sokkal nagyobb baba volt
2023. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem könnyebb, de intenzívebb, jobban is fájt.


Az elsőnél minden beavatkozás volt.. ( kikönyöklés, vákuum stb)


2. Háborítatlan volt


3. Volt a legkönnyebb pedig indított burokrepesztéssel majd oxy is volt.

2023. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első 12 óra volt, oxit kaptam, kézzel tagítottak, majdnem császár lett, mert nem tágultam.

A második kb.6 óra volt az első fájástól, maga a szülés brutál gyors volt, de sokkal jobban fájt, mint az első.

2023. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem annyiból volt könnyebb, hogy rövidebb ideig tartott a vajúdás, a szülés is gyorsabban ment.
2023. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél több, mint 1 napot vajúdtam, a végén már teljesen kész voltam és még mindig azt mondták, hogy nem elég erősek a fájások. Utána a kitolás 2 óra volt, de abból nem sokra emlékszem. Épp ezért volt bennem egy nagy adag félsz a második szülés előtt, hogy mennyire kell fájnia, hogy elég erős fájásnak tartsák. Így amikor a másodiknál elkezdtem vajúdni, annyira gyenge volt, ritkán jött és szabálytalanul, hogy jóslófájásnak hittem. Épp, hogy beértünk a kórházba, 10 percen belül kint volt a baba. Könnyen kijött, alig fájt és alul is megkímélt, pedig faros volt.
2023. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!