Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki egyáltalán nem...

Van olyan, aki egyáltalán nem sérült szülés közben?

Figyelt kérdés
2023. júl. 31. 08:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél egy pici nyálkahártya szakadásom volt, amit egy kicsi varrással helyre tettek, mert a gyerek keze a feje mellett volt. A másodiknál semmi, egy karcolás sem. Nem készültem rá sehogy, nem fejenállva szültem hanem klasszikus módon, és mindkettő masszívan oxis szülés volt. Ráadásul még a genetika is ellenem dolgozott, mert striás, repedős fajta vagyok, rögtön szakadnak a szöveteim valamiért.


Szóval ez a világ nyolcadik csodája volt minden szempontból, de igen, van ilyen.

2023. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2023. júl. 31. 10:43
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
5 gyerkőcöm van,mind spontán hüvelyi úton született,az elsőnél volt nagyon pici gátmetszésem.A többiek gátvédelemmel születtek,és semmilyen sérülésem nem volt,se repedés,se semmi.
2023. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
8-as igen,minden olyan mint régen.5 gyerek után is.A hüvely szex közben is kitágul ám,majd visszahúzódik.Szülés közben is kitágul,majd szépen visszahúzódik.
2023. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült a gátvédelem, de nem készültem rá sehogy, szimplán szerintem sokban segített, hogy olyan pózban szülhettem amilyenben akartam, nem pedig azon a kínzó szülőágyon feldobott lábakkal.

Szemernyit sem lettem tágabb, a szex ugyan olyan mint volt.

2023. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Akkor azért itt a többségnek igazából különösebb sérülése nem lett.


Egyébként arra voltam legfőképpen kíváncsi, hogy ezt a hüvelyfal repedést mi okozza, vagyis hogy ez törvényszerű, hogy minden hüvelyi úton szülő nőnek valamilyen szinten megreped a hüvelye?

Ez függ a baba méretétől?

2023. júl. 31. 12:15
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy törvényszerű.Akkor fordul elö,ha túl gyorsan születik a baba,és nincs ideje a szöveteknek alkalmazkodni.
2023. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Megùsztam ellátást nem igènylő ,,karcolàsokkal".

Gàt és a hüvely sèrülès lehet külön-külön ès együtt is. Szerencsère, ha tènyleg jò szakembernèl szülsz, akkor a gàtsèrülès (metszèst beleèrtve) ritka. De Magyarorszàgon mèg nincs elèg ilyen.Magyarorszàgon mèg mindig van, ahol automatikusan vàgnak.

A hüvelyfal pl. attól sèrülhet, ha a baba a feje mellett tartja a kezèt.

11-es, a klasszikus mód a függőleges. Csak pàr èvtizede- èvszàzada szülnek fekve, hogy a nézelődőknek kènyelmesebb legyen. Èpp hàton fekve szül az ember ,,fejen àllva", mert akkor a hüvelybemenet feljebb van, mint a mèhszáj.

2023. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésnél egy kicsi repedés volt, kb. két öltéssel összevarrták. A második teljesen sérülésmentes volt. Mindkettő előtt komoly gáttágítást csináltam a 35. héttől.
2023. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!