Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs bent az apa a szülésn...

Ha nincs bent az apa a szülésnél? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igyekszem nagyon rövidre fogni.


Tehát van már 2 gyerkőc,mind a 2 születésénél bent volt a férjem.

Elejétől a végéig..


Hamarosan belépünk a 35.hétbe. a kapcsolatunk a terhesség alatt azt hiszem igen megromlott. Hogy a hormonok. A nem egyszerű terhesség miatt, vagy mert ő is egészen másképpen viselkedik most mint az első kettőnél nem tudom. Iszonyatosan eltávolodtunk egymástól.

Most már többször is elgondolkodtam azon ,hogy én azt hiszem egyáltalán nem szeretném ha velem lenne a vajúdás és szülés alatt..


Csak attól tartok később rá jövök rossz döntés volt ez részemről.

És a kötődés? Apa és legkisebb gyermeke között? Ezen sokat változtatna? Hogy pont ő nála nem lehetett ott? És a kapcsolatunk ?


Viszont jelenleg valahogy nem érzem azt ,hogy magam mellett szeretném tudni.😔


Köszi ha elolvastad.

Minden hozzaszólás érdekelne. Nem tudom mit várok. Talán csak néhány szót, senkinek nem mondtam ezt a környezetemben. Férjemnek 1x igen, megviselte.



2023. aug. 1. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Meg tudod fogalmazni, mi a bajod a férjeddel? Agresszív, csúnyán beszél, elhanyagol? Vagy mi a gond pontosan?
2023. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rosszban vagytok, hogy már a gyereketek születésénél sem akarod, hogy ott legyen, hogy képzeled el egyáltalán a közös jövőtöket?



Éltek majd egymás mellett némán utálkozva a pénz miatt?

2023. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Semmi köze a kapcsolatuknak ahhoz, hogy bent van-e a szülésen vagy nem. Abszolút nem számít.
2023. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 szülésem volt, mindkettőnél annyira volt bent, hogy bevitt a kórházba. Itt most nincs apás szülés, de mi nem is éltünk volna a lehetőséggel.

Semmi kötődési probléma nincs. Igazából nem érzem hátrányat semmilyen szempontból.

2023. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legfontosabb, hogy te hogy érzed jól magad, a babának is az a legjobb. Hallgass az érzéseidre, ne most, hanem amikor beindul a szülés. Párkapcsolati válságot ne most kezelj.
2023. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerek születésénél sem volt bent a férjem,és kötődik a gyerekekhez.
2023. aug. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"És a kötődés? Apa és legkisebb gyermeke között? Ezen sokat változtatna?"

Semmi jelentősége nincs ilyen szempontból...


Inkább az a baj, hogy hogy akartok így három gyereket nevelni. Az nem sokat számít a baba szempontjából, hogy az apja bent van-e, az viszont igen, hogy éveken át otthon milyen a légkör.

2023. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom amit az elöttem lévők.mikor ott az alkalom akkor dönts róla,hogy akarod vagy sem.

Vár nem egy a helyzet de én végig azt vallottam hozzàm ne jöjjön be a férjem mikor vajúdok stb. Erre mikor beindult a szülés(már benn feküdtem a kórházba) egyből hívtam hogy jöjjön mert szüksègem van rá

2023. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a 7-essel kell egyet értenem, ha ennyire rosszban vagytok, így egyáltalán mégis minek akartatok egy harmadik babát is bevallálni? még esetleg lehet, hogy ha több infót is leírtál volna, mint például, hogy mégis mi a bajod a férjeddel, mégis hogyan milyen szempontból változott meg, akkor lehet többet tudnánk mondani. és arról, hogy bent legyen-e vagy sem, majd dönts akkor, ha beindult a szülés :)
2023. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi zajlik pontosan nálatok, de a terhesség alatti hormonváltozások is felerősíthetik a problémát. Ha úgy érzed, könnyebb lenne nélküle szülni, akkor próbáld vele normálisan átbeszélni ezt. Lehet, hogy szülés után pár héttel kicsit helyreállnak a hormonok és így a helyzet is. Az apjával a kötődés nem a kórházban fog kialakulni, semmivel se szeretik majd egymást kevésbé, ha nem lesz ott, mikor megszületik.
2023. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!