Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás leállása erős fájások...

Vajúdás leállása erős fájások után?

Figyelt kérdés

Tegnap este beindult a szülés. Biztos vagyok benne, hogy nem jóslók voltak, este 9-től hajnali 4-ig egyre erősödő, sűrűsödő fájásaim voltak, a végén már sehogy nem volt jó, kapaszkodtam egy-egy fájás közben. Előtte ment a hasam is. Próbáltam pihenni két fájás közben, aztán bealudtam és 6-kor keltem fel, hogy már nincs semmi, csak kis keményedések, alhasi görcsök, de nem igazi fájás. Most is tompán fáj a derekam, néha szúr, a baba feje nagyon nyomja a szeméremcsontom.

Valaki hallott már ilyenről? Jelenthet bajt, hogy csak félig indult be? Pl. rövid köldökzsinór miatt. A baba mozog, néha olyan erősen feszítgeti magát, hogy úgy érzem, hogy kiszakad a bőr a hasamon.


2023. aug. 26. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 barátnőmnél ez volt. Egyik bement a kórhazba is, de hazaküldték.


Egyiknek 3, masiknak 4 nap múlva lett meg a baba

2023. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szabályos, 4 perces fájások voltak, amikor befejeztem a mérést. Nem érdekel, ha nem most lesz meg a baba, csak ne legyen baja. Olyan fura ez az egész. A barátnőidnek is fájva maradt utána mindene, nem tudod? Mert nekem most is nagyon fáj a derekam, csak nem olyan igazi összehúzódásaim vannak, amikor a hasadban az összes izom középre gyűlik. Hajnalban viszont olyanok voltak.
2023. aug. 26. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól igen, fájt mindenük.


De ha nem hagy nyugodni a dolog, menj be a kórházba. Megnézik és legalabb megnyugszol te is :)


1#

2023. aug. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Én rendes vajúdás közben képtelen lettem volna aludni, néha olyan durva volt, hogy levegőt venni nem akartam.

A jósló se volt semmi, és az is lehet rendszeres.

Ettől függetlenül szabályos jóslófájások után is beindulhat a rendes szülés, de hidd el, azt nem fogod átaludni, vagy ilyenek. Lehet elvétve hallani ilyen sztorikat, de a gyakorlatban nagyon ritka.

2023. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
A szülés szakaszai (látens vajúdàs, intenzìv vajúdàs, kitolàs, lepènyi szak) szokott lenni élettani szünet. A méh nagyon intenzìv izommunkàt vègez, kell közben a ,,pihenő".
2023. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az elalvás után már nem voltak rendes fájások. Két fájás közt aludtam addig, mert borzasztó fáradt voltam. De én az első szülésemnél is bealudtam két fájás közt a végén. Nem azért, mert nem fájt annyira, hanem mert kb ájulásig voltam fáradva. Még mindig nagyon erősen fáj a derekam és a méhszájamat, szeméremcsontomat olyan erősen nyomja a baba, hogy a combom közepéig fáj. Úgy járkálok egész nap, mint akit hasba rúgtak és nem bír felállni. Keményedek, de rendes összehúzódás még mindig nincs. :(
2023. aug. 26. 12:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szabályos fajasokkal indult, bementunk, megvizsgáltak, mondták hogy haza már nem engednek, de nem biztos, hogy ebből szules lesz. Elkészítettek, ctg, stb...

Esrosodtek a fajasok, de ha leültem, abbamaradtak. Szülésznő mondta, le ne üljek, jarkaljak. Este mentünk be, 12 órára született, pedig harmadik gyerek volt. Ha otthon maradok, tuti abbamaradt volna nekem is.

Könnyű szülést kívánok!

2023. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálok akkor én is minél többet járkálni. Eddig is úgy esett jobban, bár úgy jobban is fáj. Nem akarok itt félig fájva maradni.
2023. aug. 26. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Nézesd meg magad.A 4.gyerekem úgy született,hogy nem volt "igazi"fájasom.Kórházban csak pislogtam,hogy teljesen kitágultam,elcsípték a burkot,jött 3 toló,és megvolt a gyerek.Ctg-re mentem eredetileg.Volt pedig tapasztalatom,hiszen 4.gyerek volt,de semmi hasonlót nem éreztem,csak keményedgettem,de se fájdalmas,se rendszeres nem volt.
2023. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Én is azt mondanám, ha teheted, azért menj majd be. Lehet, már nyílt a méhszáj is.
2023. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!