Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ettől rossz ember vagyok?

Ettől rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Ha szüléskor komplikáció lépne fel, én a saját életemet menteném, nem a gyerekemét, ezt így ki tudom mondani, számomra egyértelmű a válasz.


Olyan sokat látom viszont, hogy nők azt válaszolják, hogy inkább feláldoznák a saját életüket a gyermekükért cserébe.

De én ezt nem tudnám úgy érzem megtenni és valamilyen szinten ezt képmutatásnak is érzem másoktól.


Szerintetek rossz ember lennék ettől?

Ti hogy vélekedtek erről?



2023. aug. 27. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a férjem mondta hogy biztosan azt választaná h engem mentsenek. Gyerekünk lehet még (alapon)

De egyébként itthon nincs is ilyen. Minden esetben az anyát mentik.


Ez majd akkor változik ha már a kizsírozott sbabád ott van melletted (etetted nevelted, szeretgetted) onnantól gondolod majd azt h feláldoznád magad érte

2023. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy nem te fogsz dönteni, az orvosnak meg kötelessége az anya életét előbbre helyezni. Értelmetlen tépelődés szerencsére.
2023. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember, de tul sok grace klinikat neztel szerintem :D

Vagy valami hasonlo korhazas sorozatot.

Ha olyan eletveszelyes allapot merul fel,akkor te ott mar egyreszt beszelni nem tudsz, de kerdes nelkul mindkettotoket megprobaljak megmenteni.

De egyebkent az anyat mentik elsosorban,ha latjak, hogy a babanak nincs eselye. Ilyen viszont azert iszonyatosan ritka.


Ha majd megszuletik, akkor te is erteni fogod, hogy miert mondjak sokan azt, hogy a gyerekukert felaldoznak az eletuket.

Igy, hogy mar van egy kisfiam, kerdes nelkul tennem en is.

2023. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Majd ha éppen szülés előtt állsz, akkor tedd fel magadnak ismét a kérdést.
2023. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De engem az érdekelne, hogy mit éreztetek szülés előtt, vagy mit gondoltok, hogy érezni fogtok akkor.


Én erre lennék kíváncsi.

A tényekkel én is tisztában vagyok, hogy az anya élete általában a fontosabb a gyakorlatban.

2023. aug. 27. 13:16
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy ettől rossz ember. Miért lennél az? Ha mondjuk a baba életét mentik, az neki miért lenne jó? Hogy anya nélkül nőjön fel, meg hogy avval a bűntudattal éljen, hogy miatta halt meg az édesanyja? Pont az az önzőség, aki a saját halálát akarja, mert nem neki kell úgy élnie, hogy meghalt a gyereke. Amúgy logikus,hogy az anya életét mentik inkább. Nekem is azt mondta párom szülés előtt, ha vmi balul sülne el, és választania kellene, engem menstenek, mert gyerekünk később még lehetne. Igen, rossz lehet nagyon egy újszülöttet elkészíteni, de ilyen esetben a kisebbik rosszat kell választani.
2023. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*elveszíteni
2023. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Egyébként mindenki a saját életét menti bárkivel szemben, ha ott van benne a helyzetben.


Ezek pont olyan üres lozungok, mint amikor valaki húszévesen, egészségesen előadja hogy hogy lenne öngyilkos ha rákos lenne még ilyesmi. Mégis alig van aktív eutanázia még azokban az országokban is, ahol ez teljesen legális. Az ember élni akar, bármi áron.

2023. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Rossz éppen nem vagy, de megkérdőjelezni más érzéseit, és képmutatónak elkönyvelni elég gáz. Mert ők gondolkodnak normálisabban, nem te. Viszont szerintem is sok sorozatot néztél, mert a valóságban ennek semmi alapja. A tragédiák se úgy történnek, hogy akkor tudnak megmenteni valakit, ha a másikat akkor fel kell áldozni.

Illetve még enyhítő körülmény neked, hogy sok kismama ilyenkor még nem tudja kialakítani a megfelelő érzelmi köteléket a babával. Gyakorlatilag te még nem vagy anya. Ne gondolkodj hülyeségeken.

2023. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Korhazban ( mutoben) dolgozom.

Te nem valaszthatsz, ez nem igy megy, nem kerdeznek meg. Tul sok amerikai filmet nezel :)


MINDEN esetben az anyat mentik szuleskor.

2023. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!