Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ettől rossz ember vagyok?

Ettől rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Ha szüléskor komplikáció lépne fel, én a saját életemet menteném, nem a gyerekemét, ezt így ki tudom mondani, számomra egyértelmű a válasz.


Olyan sokat látom viszont, hogy nők azt válaszolják, hogy inkább feláldoznák a saját életüket a gyermekükért cserébe.

De én ezt nem tudnám úgy érzem megtenni és valamilyen szinten ezt képmutatásnak is érzem másoktól.


Szerintetek rossz ember lennék ettől?

Ti hogy vélekedtek erről?



2023. aug. 27. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Én sehogy nem gondolom, mert értelmetlennek tartom, hogy olyan kérdésen gondolkodjak, ami a gyakorlatban soha nem fog felmerülni. Az anyát mentik és kész. Senki nem fog megkérdezni, hogy én mit gondolok.

Amúgy van erre-e egy mondás. Mindenki szembeszállna a tigrissel is, ha a gyerekéről van szó, BÁRMIT megtenne érte! Kivéve, hogy átkapcsoljon a Dallasról a Kacsamesékre😁(Behelyettesíthető 2 tetszőleges mai műsorra.)

Az a lényeg, hogy nagy szavakkal bárki tud dobálózni. Könnyű elméletben feláldozni magad olyan helyzetekben, amire sose kerül sor. Sokkal szebb lenne a világ, ha az emberek a mindennapokban lennének ilyen odaadóak.

Ha te és a környezeted ennyire unatkoztok, hogy ilyeneken szoktatok elmélkedni, mondd, hogy te is a gyereket mentenéd és probléma megoldva. Senki nem fogja ellenőrizni.

2023. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésednek szülésnél nincs értelme, hisz sokan leírták, hogy működik a valóságban.


Inkább olyan példát hozhattál volna, ami inkább vita tárgya lehetne, és hallani ilyenekről egyes cikkekben: mi van, ha terhesen derül ki a nőről, hogy rákos vagy egyéb olyan baja van, amit a magzat kárára kezelni kéne azonnal.

Nem tudom, mennyire valós sztorik ezek, de volt pár, ahol 3-4 vagy akárhány gyerekes anyuka a többedik gyerekével volt terhes, és állítólag úgy is megtartotta a gyereket, hogy rossz kilátásai voltak, ha csak szülés után kezdik kezelni. Valamelyik meg is halt utána. Ha igaz persze, mert némely sztorik csak a kattintás végett íródnak.

2023. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
3 gyerekem van, az elsőnél én is a gyereket menteném, többediknél magam a meglévők nem nőhetnek fel anyanélkül.
2023. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#13! Miért? Egy gyerek felnőhet anya nélkül, csak 2 nem? Ebben mi a logika? Az elsőnél a gyereket mented, te meghalsz, ő anya nélkül nő fel. A harmadiknál magadat mented, 1 tesó meghal, 2 anyával nő fel.
2023. aug. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mindig neked kell az elsőnek lenni saját magad számára. A túlzottan önfeláldozó emberek kapják sokszor a legnagyobb pofonokat az életben pl a saját gyereküktől is. Ilyenekből lesznek sokszor depressziósok, vagy öngyilkosok, mert sosem a saját boldogságuk és életük volt az első számukra. Pedig egy még nem is létező személy nem lehet fontosabb nálad, aki már saját gondolatokkal rendelkező, felnőtt ember vagy.
2023. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Senior Séf ***** válasza:
100%
A természetben egy ivarérett nőstény értékesebb, mint egy alig megszületett utód. Ezért kérdéses esetben MINDIG az anya javára dől el minden. Természetesen így van ez az ember esetében is.
2023. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy rossz ember, ahogy írták, ilyen esetben az az etikailag helyes eljárás, hogy az anyát kell menteni.

Kicsit más, de bevallom, nekem az is sok, mikor egy többgyerekes nő rákos, de vállal még egyet, aztán elutasítja a kezeléseket, hogy nehogy a magzatnak baja legyen. Szülés után persze meghal az anya és most isteníteni kell, hogy "feláldozta az életét" a gyerekért. (Vannak ilyen történetek) Szerintem meg felelőtlenség és semmibe vette mind a férjét, mind a már meglevő gyerekeit.

2023. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mit akarsz, az ANYÁT mentik, nem a babát.
2023. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!