Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után el tudtátok...

Császár után el tudtátok látni a babát?

Figyelt kérdés

Első szülésem hüvelyi volt. 2 óra múlva már járkáltam, elláttam szépen a babámat.

A második szülésem sajnos császár lesz és nagyon kétségbe vagyok esve. Ki látja el ilyenkor a babát? Mikor kaphatom meg? Hozzák majd szoptatni, segítenek mellre tenni?

Minden infó/ tapasztalat jól jönne.

Köszönöm előre is!



2023. szept. 20. 06:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Miután talpra állítanak onnan neked kell ellátni, addig hozzák szoptatni.
2023. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Csász után pár órára felkellett állnom segítség nélkül ( nyílván nem azt vártam hogy felhuzzanak de nem mondták el hogyan kell felülni) majd átrohanni egy szobába ahol a korházi cuccaim lebaszták a földre (sos császár voltam napokig a vajúdóban tartozkodtam a műtét után vitték át nėkülem a cuccaim). A babát csak cicire hozták első nap. Szart se segítettek. Első gyerekem de amikor megkérdeztem hogy kell szoptatni azt mondták hát csak odateszed. Én láttam el a babát. Iszonyatos időszak volt örülök hogy vége. A legtöbben már sírtunk olyan stílusban bántak velük. Itthon végre kipihentem magam és nem basztatott senki.
2023. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nyíregyházán 2016-ban két napig csak szopni hozták a császárosoknak. 3 óránként. Protokoll....


A 3. napon már éjjelre is megkaptam. Mászkálhattam is vele fél éjjel fel-alá,mert nem tudta kikakilni a magzatszurkot. Ordított szegénykém hajnal 4-ig. De bírtam,nem volt semmi baj.

2023. szept. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a sebem annyira nem fájt, de első alkalommal lázas voltam, segítettek, másodszor meg vmi gebasz volt, fel sem engedtek kelni 1 napig, otthon meg 1 hónapig feküdtem. Szóval segítettek.
2023. szept. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen 6 óra után felállítottak, attól kezdve én láttam el a babát, nem segített senki.
2023. szept. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön szültem, a férjem bent volt szinte végig, amíg én nem állhattam fel, addig ő látta el a babát (vagy adta oda nekem szoptatni), neki tanították meg a pelenkázást is. 6 óra után állítottak fel, nem fájt a hegem se akkor, se utána, onnantól ketten csináltuk. Végig mellettem volt a baba. (A körülmények lehet, hogy nem relevánsak, mivel külföld, úgyhogy azt a részét hangsúlyozom, hogy nem fájt semmim és simán tudtam mozogni stb.)
2023. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Kb 5-6 órával a szülés után már mindent én csináltam. Addig az apja segített.
2023. szept. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írtàk, én is magam láttam el a babát császár után. De persze kín szenvedés volt. Annyira fájt minden, alig bírtam mozogni. A második hüvelyi úton született és valóban pár óra után már “szaladgál” az ember a császárhoz képest. Vagyis ég és föld a két fájdalom.
2023. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, műtét után 6 órával keltem fel, onnantól elláttam simán. Nem mondom, hogy nagyon kellemes volt a műtéti sebbel mászkálni, de őszintén sokkal rosszabbra számítottam. Valamint, ahogy mozogtam mintha egyre jobb is lett volna a helyzet, nem fájt úgy a seb idővel. 2 hét után meg már nem is éreztem.
2023. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég kemény volt.. 8 óra után már én láttam el a babát, fel kellett állnom ha akarok ha nem. Az első felállás kegyetlen utána jobb lesz. A kórházi időszakot nagyon nehezen éltem meg, nem sehitett senki, Sírva vittem az ölembe a babám csecsemős nővéreknek hogy etessék meg mert csak sírt. Én meg alig bírtam csoszogni, de túl éltük.
2023. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!