Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy élte ezt meg?

Ki hogy élte ezt meg?

Figyelt kérdés

Idén született első gyermekem. A szülés maga nem volt trauma számomra szerencsére ellenben kibírhatatlanul fájt.. tudom tudom ez ilyen.


Szeretnénk tesót neki, ha betölti az egy éves kort majd elkezdünk próbálkozni. Viszont a szülést nagyon nem akarom újra átélni.. azt a fájdalmat.


Aki így volt hogy lendült ezen túl?


2023. okt. 20. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem. Kibírhatatlanul fájt, de nem volt trauma? Ha nem akarod újra átélni, akkor mégiscsak az volt...
2023. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát úgy, hogy mivel akartunk mégegy gyereket nem volt más választásom.
2023. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bogica0616 ***** válasza:
100%
A fájdalmat senki nem szereti és nem is kívánja átélni. Nem volt komplikáció a szülésnél ez jó dolog. Szerintem amíg félsz a fájdalomtól addig ne probálkozzatok újra. Egy ponton erősebb volt a vágy második babára mint a félelem és fájdalom amit a császármetszés miatt átéltem. De így a végén újra elkezdtem parázni, főleg mert valószínűleg indítás lesz belőle.
2023. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én is idén szültem. Tényleg nagyon fájt, nem kívánom újra a terhességet sem, mert az is nehéz volt. De ha akarnék testvért, akkor ezek nem tartanának vissza, mert ahhoz képest semmiség, ami utána jön.

Szerintem neked sem az az x óra vajúdás + kitolás fogja a nehézséget okozni, hanem majd egy örökmozgó 2-2.5 éves mellett ellátni egy újszülöttet.

Na, én ettől jobban félnék, így biztosan nem lesz testvére. 😄 Meg később sem.

2023. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Engem a terhessség-szülés-gyerekágy hármasból a szülés gondolata zavar a legkevésbé, pedig 24 órás vajúdásos szülésem volt, és nem volt azért sétagalopp.

De már úton a tesó, úgyhogy gondolhatod, hogy annyira azért nem izgatott a többi se. Aki szeretne több gyereket, annak el kell fogadnia, hogy nem boltban adják őket. És úgy értem, nyilván ha valami traumatizált, akkor foglalkozz vele, dolgozd fel, de ezen mások nem tudnak változtatni, csak te.

2023. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
3éve szültem, pokoli volt, tényleg úgy tudom leírni, hogy kontrollvesztés volt, minden amit elterveztem ment a sarokba a fájdalom miatt. De ahogy kijött a baba, elmúlt a fájdalom, azóta eszembe se jutott. Ennek fényében simán bevállaltam a másodikat, hiszen a fájdalom csak pár óra, utána elmúlik.
2023. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz terhességem volt,főleg a vége,utána sürgős császárral,nehéz felépüléssel,egy hét plusz kórházzal. Tudom,ez nem hüvelyi szülés. Akkor azt mondtam,hogy na én ezt még egyszer be nem vállalom és nem értettem,miért vállalják be az emberek többször is. Még egy éves se volt mikor valami átlendült bennem,mindig is kettőt szerettünk volna,de akkor éreztem azt,hogy nagyon szeretnék még egyet és nem parázok. :D Most még nagyon korai a dolog,de most már azért félek,csak odázom a végéig ezt az érzést,elég majd ott, és reménykedem,hogy végre egy szirupos terhesség lesz szirupos véggel. De kettőnél többet,ha vágyat éreznék se vállalnánk be,azt már tényleg nem.
2023. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon meg fog változni később a véleményed. A második szülés, sokkal jobb lesz.
2023. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy többet nem szültem.
2023. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat pedig ha bemegy akkor ki is jön vagy így vagy úgy....
2023. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!