Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indulhat ezekkel a tünetekkel...

Indulhat ezekkel a tünetekkel a szülés?

Figyelt kérdés
Első baba, szóval nem tudom, mikor vagy hogy indul a szülés. Nos, tegnap este óta nagyon erősen keményedik a hasam, nincs benne rendszer, de picit enyhe menstruációs görcsölgetés is van (ma pl 5-7 alkalommal éreztem). Aztán, este óta iszonyúan fájnak a melleim, annyira mint a terhesség elején, mikor még az is fájt,ha a kezem felemeltem és a mellbimbóim égnek és beindult az előtej is ma reggel. Nem mondanám,hogy megy a hasam, de sokkal lazább a székletem (bocsi), pedig eddig nagyon durván székrekedésem volt, de ma már vagy ötször mentem mosdóba... Picit émelygek is, sok a savam , ami eddig egész terhesség alatt nem volt nekem. És valamiért tele vagyok energiával, pedig az utóbbi hetekben egész nap csak aludtam volna. A baba nagyon aktív, de már nem köldök felett és köldök tájékon mozog, hanem egészen lent. Igazából, a dokim azt mondta múlt héten terhesgondozáson, hogy 5 percesnél ritkább fájàsoknàl felesleges elindulni, így is csak 20 percre van a kórház. Meg hogy nézzem ha fáj a hasam , hogy van -e benne rendszer. Mondjuk a hasfájásokban nem igazán, de a keményedések kb óránként 5-6-szor vannak és fél perc alatt elmúlnak. Szóval tanácstalan vagyok. Nyilván így nem indulunk sehova, de figyelgetem magam. Ja amúgy 39+6 hetes kismama vagyok.
dec. 2. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy értem hogy nem várnak sokat, hogy segíteni fognak hogy meginduljon, kapsz oxyt vagy burkot repesztenek teljesen, nehogy valami fertőzés felszálljon. Szóval ilyenkor nem hagynak még napokig. Nem császárra gondoltam.
dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem utolsó! Hát végülis bementünk, de hazaküldtek, mert mégsem a magzatvíz csak a folyàsom volt 🤷. Amit én nem nagyon akartam elhinni,mert azért ilyen mennyiségben nem szokott lenni, plusz még azzal a papírral sem nézték meg,hogy elszíneződik-e, hogy most magzatvíz, vagy sem. Aztán én meg kötöttem az ebet a karóhoz, hogy ez tuti magzatvíz,nem is tetszett nekik, hogy "okoskodik", de mondtam, ha már itt vagyunk legalább azt nézzék meg, hogy mi folyik. És láss csodát, tényleg magzatvíz volt, plusz 3 ujjnyira nyitva voltam. Úgyhogy rendesen megrepesztették a burkot, hogy ne csak szivárogjon a víz és 5:37-kor megszületett a kislányom 3720grammal (nem tudom hol fért el bennem)és 53cm-rel. Hát szörnyű volt maga a szülés, de legalább gyors. Kedden már mehetünk is majd haza.
dec. 3. 07:53
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Gratulálok! 😊
dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂!
dec. 3. 10:45
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
Isten éltessen anyuka!
dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂!
dec. 3. 15:56
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

Gratulálok, sok egészséget és boldogságot!


Azért az elég durva, hogy magzatvíz folyással elküldtek volna, és megint az van, hogy a beteg jobban tudja... csak kórházba ne kerüljön az ember.

dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!