Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig tartanak a korházban...

Meddig tartanak a korházban szülés után?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 3-5 napot, függ attól császár vagy sima szülés.


De a tapasztalt már gyerekes ismerőseim mind azt mondták hogy felejtsem is el mert 2 nap után kibasznak majd a korházból.

Vagy mar 1 éjszaka után.


Es nagyon nem szeretném. Az hogy majd megszülök gyenge leszek nen figyelik meg a babát aztan majd orakat utazzak haza fele



dec. 3. 18:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
48 óra volt mindkettő. Komplikációmentes hüvelyi szülések.
dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%

2x szültem császárral:

1. 8 napot voltunk bent, mert a babám besárgult, nem evett

2. 24 órát (magánklinikán)

dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el, még könyörögni is fogsz 2 nap után hogy hazamehess. Győrben 11 óra a választó, ha előtte születik a baba akkor 2 éj, ha utána akkor 3 éj. A szülés módja mindegy. Persze csak ha mindenki jól van. Otthon a felépülés is gyorsabb, hisz nincs idegen szobatárs ordító csecsemővel, ott a saját ágyad, a saját megszokott környezeted. Nekem 3 csaszárom volt, most az utolsónál 2 nap után jöhettünk haza, imádtam.
dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Először Covid alatt szültem, hajnalban. Kicsit több, mint 2 nap után hazaengedtek, aminek nagyon örültem, mert a szobát csak indokolt esetben volt szabad elhagyni, látogató nem jöhetett, elég nyomasztó volt. Másodszor már nem voltak ilyen korlátozások, több szempontból jobb volt, de akkor is örültem, hogy 72 óra után hazamehettem. Valaki azt mondta, hogy a reggeli vizit előtt születetteknél 48+ óra, későbbi szülésnél +1 nap ehhez képest az alap. Mindkettő komplikációmentes, hüvelyi szülés volt, enyhe sárgasággal (volt labor), a másodiknál nem túl nagy tömeggel (2500 g). Budapest és Szent Imre.
dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

2021-ben szerda délután szültem, szombat reggel engedték haza. Pénteken mehettünk volna, de kicsit besárgult a kislányom, így 1 éjszakát kekfenyben volt.

Bár nekem, ha nem indokolt eszembe sem lenne a kórházban maradni, azért mert gyenge vagyok szülés után. Borzasztóan vágytam haza, baromi kényelmetlenül éreztem magam, akartam már egy jót enni, stb, Isten ments attól,hogy több napig még ott tartsanak.

dec. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben szültem kedd hajnalban, csütörtökön jöhettünk haza (2022 szeptembere).

Én is parás vagyok alapból, de alig vártam, hogy hazajöhessek és aludjak végre egyet nyugodtan úgy, hogy a baba a saját ágyában "biztonságban" legyen, mert már a szülés előtti éjjelen sem sokat aludtam (vajúdott a szobatársam), utána viszont szinte semmit, annyira rettegtem, hogy ráfekszem 🙃

Ha van bármi okuk benntartani, akkor elővigyázatosságból úgysem engednek haza, szóval nyugodtan örülj neki, ha hazaengednek korán, mert az azt jelenti, hogy minden rendben van veletek 🙂

(Fennforgás mindig történhet, akkor is, ha 3-5 nap után engednek haza, szóval emiatt ne akarj tovább bennmaradni.)

dec. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerda delutan szultem, es szombaton jottunk haza. Ha 14 oraig megszulsz, 2 nap, 14 ora utan 3 nap a bentlet ideje (ha minden rendben van).
dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) akkor így inkább tényleg engedjenek haza, csak a babának ne legyen semmi baja, azt hittem az a jó ha bent tartanak mert akkor biztos minden bajt kizárnak a babánál.
dec. 4. 20:29
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél a férjem is ezt mondta és nem értette, miért szeretnék mihamarabb hazajönni (a Covid miatti tilalmak sem javítottak a helyzeten). Mindent nem tudnak kizárni. Ha szükséges, akkor jó, hogy van lehetőség együtt bent maradni, mert mondjuk kezelni kell a sárgaságát vagy rád kell valamiért figyelni, elvileg mindig van kitől tanácsot kérni, de alapesetben elég sok kényelmetlenséggel és kötöttséggel jár. Engem például zavart, hogy ott kényelmesen csak fektetve tudtam szoptatni. Itthon itt a fotelem, párnák, ami kell. Nem mindegy, hányan vagytok bent, de ha veletek vannak a babák a szobában, zavarjátok egymást, ha külön vagy a babától, az meg azért rossz. Egy előnyét láttam: el tudtam úgy menni zuhanyozni, hogy közben a csecsemősök figyeltek a babára (szobatársat nem akartam ezzel terhelni). Van, aki az ottani étkezést is nehezen bírja.
dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!