Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Placenta praevia-val fekszem...

Placenta praevia-val fekszem kórházban már 2 hete, volt kétszer vérzés is, így már bent maradok a végéig. Feljebb “vándorolni” már nem valószínű, hogy fog. Egyelőre cél a 37-38. Mennyi erre az esély, hogy nem történik előbb nagyobb baj?

Figyelt kérdés

Az érdekelne elsősorban ilyen esetben mennyire bonyolítja a műtétet a lepény helyzete? Az eslo gyermekem is császárral született. Ezt a régi heget metszik ki? Hallottam olyat is hogy hosszában vágnak, bár ez számomra nem logikus, megkérdezni orvost még nem tudok róla. A felépülés nehezebb?

Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi.



#placenta praevia #Előlfekvőlepény
dec. 28. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kicsit nehezebb így a műtét, de az orvos tudni fogja a dolgát. Én annyit érzékeltem belőle, hogy tovább tart, illetve sok vért vesztettem, a határán voltam, hogy vért kell kapjak, végül nem kellett. Ugyanott vágtak bugyivonalban, mint az előző kettőnél.

27. Héttől voltam kórházban, akkor volt otthon egy kis vérzés, onnantól voltam kórházban ( bár már a 24. Héten be akartak fektetni). Utána minden gond, vérzés nélkül eljutottunk a 38. Hétig. A 38. Hét első napjára rakták a császárt, teljesen egészségesen, éretten jött a világra a kislányom, lassan 3 éves.

Kitartást!

dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pár hónapja szültem. Teljesen fedte a méhszájat a lepény. Én is kórházban voltam a szülés előtt már hetekkel. Nem véreztem, de a baba nem fordult be hanem harántba volt és folyton rugdosta a lepényt és tartottak tőle, hogy leválik, vagy megreped. A főorvos azt mondta csoda volt, hogy nem véreztem és mázli volt. Nálam a 37. hetet várták meg és csinálták is a császárt. A műtét komplikáltabb volt, de ezt mondták is és éreztem is abból, hogy baromi sokáig tartott. Több mint egy óra volt az a rész ahol a lepényt szedték le a méhfalról. Kettő doki csinálta. (Azt nem tudom normál császárt mennyi doki csinálha nekem ez az egy szülésem volt.) Darabokban tudták csak leszedni a méhfalról és sokat kellett varrni. Vért is kaptam a vérveszteség miatt. A bikini vonal mentén vágtak én nem hiszem, hogy másképp vágnának. Nekem azt mondta a doki ilyenkor a lepényen keresztül mennek be ami nehezitő tényező, de gyakorlottak ebben (Úgy éreztem így is volt).

Mivel nekem ez az első terhességem volt nem tudom milyen felépülni a normál császárból csak a sajátomról tudok beszélni. Nekem elég sokáig tartott. Kaptam vért, de utána is nagyon gyenge voltam a vérveszteségtől és másnap rosszul is lettem infúziót kaptam és emelték a vas adagom. Elég sokáig véreztem, persze az eleje volt intenzívebb akkor sajnos pelenka kellett utána már elég volt a betét. De még a 6 hétben is volt kis vérzés.

A baba szerencsére egészséges annyi, hogy első éjszakára kellett neki légzés támogatás. Azt mondták ez gyakori sima császárnál is.

Nyugodj meg bár tudom nehéz. Biztos nem lesz semmi gond.

dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!