Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben törés?

Szülés közben törés?

Figyelt kérdés
Brutálisan fellazultak a porcaim, leginkább a farcsontom, belső combtövem és szeméremdombom környékén. Felkelés után kész procedúra elindulnom, kb. indulás előtt "helyre kell" illesztenem magamat. Nagyon félek, hogy szülés közben el fog törni a csontom. A farcsontom már kétszer tört életem során, utána hetekig járni alig bírtam.
dec. 31. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Az ízületek fellazulása normális, a relaxin miatt van.

A törés esèlye minimális. Nem teljesen kizárt, de elég ritka dolog.

dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Pont ezért nem fog eltörni, mert meglazult. A természet jól kitalálta ezt, ne aggódj.
dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fellazult izületek garantáltan nem okoznak törést. Az teljesen normális, hogy felkelés után az izületeknek elöször be kell állniuk a normál helyzetbe.

Másrészt szülés közbeni csonttörés csak akkor lehetséges, ha kivülröl rendivül erös ütés vagy nyomás éri, ami gyakorlatilag kizárt dolog.

dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És nektek is olyan szintű volt ez a fellazulás, hogy pihenést kovetően alig bírtatok elindulni? :(


Nincsenek illúzióim, tudom, hogyha szakadok, varrnak, az sem egy leányálom, de az ilyen ízületi- és csontfájdalmakat világ életemben rosszabbul viseltem, mint bármilyen varratot. (Sajnos utóbbiban is volt már tapasztalatom szülés nélkül, egy proktológiai műtét miatt, de még az is sokkal viselhetőbb volt, mint a két farcsont törésem)

dec. 31. 11:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felállás után nehéz volt elindulni, de szülés után szinte rögtön elmúlt.

Akkor már más dolgok fognak fájni :)

dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem szülés után még kb egy hétig olyan érzésem volt, mintha túl laza lenne a medencém, de tényleg kb. 1 hét után ez a fura érzés elmúlt, meg elkezdtem ilyen gyermekágyi tornát is, szerintem az is picit segített.
dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon fellazult, nagyon rossz elindulni, de főleg ülés után, fekvéstől nem fáj annyira. Ha sokat megyek, elmúlik. Tényleg nagyon rossz :( kitartás
dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Ritka, de sajnos előfordul törés. Sajnos a szülés nem veszélytelen művelet, de szerencsére a legtöbben megússzuk épp bőrrel, épp csontokkal.


Hanyadik terhesség? Hüvelyi vagy császáros szülésre készülsz? Várandósságot probléma mentes?

dec. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerek olyat, akinek eltört a farcsontja szülés során. Sajnos nem mérték fel arányosan a baba súlya/ csípő szélessége kombót, és ez lett a vége, de ez elég ritka.


Nekem átlagos csípőm van és nagy babám született, semmi gond nem volt. De vannak nagyon szélsőséges esetek.

dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as


Első terhességem, teljesen problémamentes, nem indokolt az eddigi vizsgálatok alapján a csm. Amíg nem kezdtek el ennyire fellazulni a szalagjaim, addig mindennap 1 órát edzettem, ugyanúgy ahogy terhességem előtt. Kb. a 36. hét végéig. Igazából most is még igényem van rá, de emiatt a hülye lazulás miatt nem merem, nehogy később valami mozgásszervi problémát okozzon ha edzéssel most ráterhelek. Így marad a nyújtás, bár azzal meg nem érzem olyan jól formában magam.

jan. 1. 11:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!