Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikor húzódott...

Császár után mikor húzódott vissza a hasatok?

Figyelt kérdés

7 hete volt császárom. Nem volt terhesség végére nagy hasam, a babám sem volt nagy. Mégis elég nagy még a hasam, és nehéz behúzni. Ráadásul 1 cm-re szét van nyílva a hasizmom. Lehet vele valamit kezdeni itthon?

Szívesen olvasom a ti tapasztalataitokat, nektek hogy alakult.


jan. 4. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%

Szét nyilt hasizommal te nem irkálnál a gyakorin.n 7 hét meg nem elég a méhnek, meg a szerveidnek.


De a kérdésedre: Első két gyerek 8-10.hét, lapos hasam lett, a 3._nál meg mivel korosabb voltam, nála már nem tudott annyira laposra visszahúzódni, meg igazából már nem is foglalkoztatott. 35 fölött 3 gyerek után. kevesebb súllyal mint amivel szülés előtt indultam már nem lesz kétségbe esve senki ha van egy pici hasa.

jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Soha :(
jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Pedig sokaknál van szétnyílt hasizom, császárnál szét is húzzák ugye (régen vágták). Létezik rá gyógytorna. Persze ha olyan szintű, műteni kell, hogy ne legyen sérv belőle, de egy centi még nem az.
jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt, nagyon gyorsan visszahúzódott a hasam. Gyógytornát csináltam már varratszedés után, orvos jóváhagyásával. 6hét után már könnyebb tornát is, fokozatosan növelve az intenzitást. Felülést hasprést, ugrálást 4 hónapig NEM, futást 8 hónapig nem végeztem. Javaslom, hogy te is menj erre specializálódott gyógytornászhoz. Segíthet a hegmasszázs is.
jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne írkálna a gyakorin szétnyílt hasizommal?

Nekem sem akart összehúzódni, kb. 9 hónappal szülés után indult szülés utáni regeneráló torna a szomszédban, a gyógytornász csaj az előzetes vizsgálatkor azt állapította meg, hogy min. 3 centire szét van még nyílva.

A torna egész szépen rendberakta, de nekem kellett, hogy valami hozzáértő segítsen, egyedül szerintem nehezen tudtam volna otthon elsajátítani már a helyes rekeszlégzést is...

Szerintem nézz szét a környéketeken, hogy nincs-e ilyen, tök jó a gátizom erősítésére meg alakformálásra is :)

(És szerencsére az ilyenekre lehet vinni általában a babát is, ha nincs kire bízni addig.)

jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem csak nyiló 0,5mm félben volt, és rohantak velem az UH-ra, mert majdnem hasfalba szültem. Utána meg azonnal műtő.


Nem hiszek a mesékben, hogy bárki nyitott hasfallal mászkálna:)

jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
4 Első 1-2 gyereknél még mindenkinek visszahúzódik.
jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok, első szülésem volt, igaz, hogy természetes, nem császáros.

Se a hasfalam nem húzódott össze, se a hasam nem lett lapos. A szétnyílt hasfal a tornától összehúzódott, a hasam viszont nem lett számottevően kisebb, csak épphogy, bár sosem volt szép lapos hasam.

De nekem azt mondták a nőgyógyászok és a gyógytornász is, hogy kb. mindenkinek szétnyílik terhesen, csak ideális esetben össze is húzódik idővel magától. Hát nekem ez nem történt meg...

jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon pici hasam volt. Tényleg picike. Egy hétig bent feküdtem,mondjuk ott járt gyógytornász is a császárosokhoz,de én már lapossal jöttem haza. A nőgyógyász meg is jegyezte az utolsó napi vizsgálaton,hogy nem semmi lapos,még mondtam is,hogy szerintem nem,bár nem nézegettem nagyon,nem voltam túl jól. Ezután láttam a szobatársaim hasán,hogy konkrétan mintha nem is lett volna kint a pici akkora volt,császárosnak is. Nekem az a pici súly is lement egyből. De ez szerintem genetika is,szerencse is. De 7 hét tényleg nem idő még,meg szerintem nálad a szétnyílt hasizom is rátesz. Nekem ez nem volt. Nagynénémnek kettőnek is kötényhasa lett császár után,úgyhogy számítottam rá,de szerencsére nincs.

6# Te hallottál már amúgy fokozatokról? Osztod az eszetlenséget és közbe buta vagy,mint a tök. Legalább lennél tisztába dolgokkal.

jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9# vagyok. Bár az a torna csak kis átmozgatás volt,útmutatás későbbre a kórházba. Nálam a varratot még a bentfekvés alatt kivették.
jan. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!