Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell félni a szüléstől?

Kell félni a szüléstől?

Figyelt kérdés
6.hónapban vagyok és kell járjunk ilyen báb asszonyhoz aki segít a felkészülésben s következőkor mikor menni kell egy szülőszobát fog be mutatni. De nem ez a lényeg hanem az hogy kicsit már kezdek gondolni a szülésre hogy mi lehet akkor s a fájdalmak stb és anyu is egyebet nem mond csak hogy soha ilyen fájdalmat nem fogok majd érezni szüléskor s ezzel egy kicsit elijeszt. Próbálom magamat biztatni hogy minden rendben lesz.

jan. 5. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A "báb asszony" tényleg ijesztő lehet. Igazi asszony nincs a faluban, akit a helyére tehetnének?
jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11es eskü én amíg a te kommented nem olvastam nem is paráztam annyira a szüléstől :D
jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

13 bocsi 🙈

3,5 éve volt a második de ahogy visszaolvasom az írásom látom hogy az érzések még mindig kihatnak rám annyi hiba van benne 🙈🤣

De hogy jót is írjak, bármikor szülnék még újra. Nekem a felépülés volt gyors és könnyű pedig 3,7 és 4,5 kilós babák voltak. 🙂

jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Semmi gond, gondoltam hogy nem lesz kellemes :D Dehát áldozatot kell hozni a cél érdekében :D
jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#11. Sajnálom. De ettől függetlenül a tiédcsak egy történet a sokból, nem ez az általános.

Kérdező, nem kell haláltusára készülni.

Igen, fájhat nagyon, lásd a 11-est.

De nekem például egyáltalán nem volt szörnyű. A vajúdás nem egy leányálom, de bármikor elcserélném a migrénes rohamaimat egy vajúdásra, pedig 6 órát vajúdtam. A szülőszobán 90 percet töltöttem, de ha valaki garantálná, hogy minden szülésem ilyen lesz (és mondjuk egy csilliárdos rám hagyná a vagyonát), akkor szülnék még kilencet.

Szóval nem tudhatod, neked mit dob a gèp. Csak egyet tudok tanácsolni: ne nagyon tervezd el, hogy mi lesz majd, hanem csak sodródj az árral.

jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

16

Bíztam benne hogy a második "jobb" lesz mint az első de sajnos nem 😵‍💫 annyival voltam előrébb hogy tudtam kb mire számítsak

Próbáltam a másodiknál tudatosan fejben készülni de szintén akkora volt a fájdalom hogy eltompult a külvilág. Irigylem azokat akik fejben ott tudnak lenni.

jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
21%

Na ezért szültem program császárral.

+ azért, hogy a babámnak ne legyenek szövődményei a természetes szüléstől.

Szerencsére a szülésből semmit nem éreztem, a gyerekeim köszi tök egészségesek.

Nekem nem "kell" a fájdalom a 21.században.

jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én nem féltem. Mentem mint a terminátor szülésindításra, hogy na majd én most úgy megszülök, hogy leshettek. Nagyon fog fájni tudom, de majd átlélegzem. Aha. 8kor indítottak fél 9re 2 percenként 1,5 perces fájások szóval fél perc szünet volt. Abban a fél percben sírva könyörögtem, hogy segítsenek. Ez tartott délután 1ig. Mire már nem voltam magamnál a fájdalomtól. Elájultam. A félpercben észheztértem, aztán megint elájultam. Reszkettem egész testemben. Mindenem remegett és nemtudtam beszélni. A baba életjelei romlottak, nem ereszkedett le. Párom könyörgött hogy vigyenek császárra. Ő fogta a kezem, hogy alá tudjam irni a beleegyezést. Végül császármetszéssel

született a lányom fél 2kor. Szóval van ilyen is, de nemtudsz rajta változtatni, mert az a kisember aki utána veled lesz, elfeledtet minden fájdalmat. Azt mondtam, hogy én soha többet nem szülök, egy borzalmas terhesség után egy borzalmas szülésélmény... És még csak 4 hónap telt el, de már most bármikor végigcsinálnám ugyanígy. De az tény, hogy a császármetszést meg sem éreztem, és másnap már szaladtam a kisbabámhoz. Ne félj, mostmár valahogy kikell jönnie vagy így vagy úgy bent nem marad, de inkább készülj tudatosan légzéstechnikában mert az borszazto sokat segít💗

jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt még azért hozzátenném, hogy engem nem engedtek felkelni az ágyról csak zuhanyozni, végig háton kellett feküdnöm. Ez sokat rontott a fájdalmon. JOGOD VAN FELKELNI! És ugy vajudni ahogy neked kényelmes.
jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Barinőm kb 35 éves korában szült, szóval nem fiatalon és mikor két kisebb nyomás után mondta a dokinak, hogy OK, kezdődhet a szülés, felkészült, a doki felemelte a gyereket, hogy dehát már kint van!
jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!