Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért ájulnak el...

Szülés után miért ájulnak el sokan?

Figyelt kérdés
Itt Gyakorin is olvastam már, hogy voltak, akik összeestek, meg anyukám is mesélte hogy miután megszülettem, és fel akart állni az ágyról, elsötétült előtte minden, de visszafeküdt, és végül nem ájult el.
jan. 5. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Pl verveszteseg miatt
jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Vérveszteség, kimerültség
jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Aranyóra után elküldtek zuhanyozni, 3x ájultam el. Már teljesen sokkban voltak, mi van velem.

Pedig elég hosszú aranyóránk volt, több mint 2 óra, szóval nem mondhatni, hogy nem pihentem rá. 😃

Amúgy nekem a terhesség is így indult, lombik beültetésre rá 2 napra elájultam, és szétvertem a fejem. Akkor azt a progi pótló hüvelykúpnak tudtam be.

jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Vérveszteség. Ez a legtöbb rosszullét ájulás oka.
jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Hiányzik a térfogat a hasból, és esik a vérnyomás, ami nem elég álló helyzetben az agyi keringéshez.
jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Verveszteseg is, ahogy irtak tobben, illetve az sem mindegy, hogy milyen az adott korhaz vajudasi ideje alatt a protokoll. Peldaul sok helyen nem hagyjak, hogy egyel vajudas kozben, pedig extrem kemeny izommunkat vegez a szervezet es feleli az osszes glikogen raktarat, amit vissza kell potolni minel hamarabb, de legjobb kozben.

Ketszer szultem, elso szulesemnel nem hagytak, hogy egyek, ketszer ajultam, hiaba volt aranyora, hiaba keltem fel ugy, ahogy kell (elobb felkonyokolni, ha nem megy szedules nelkul vissza, varni 5 percet, ismet probalni, ha jo akkor teljesen felhuzni a torzset, ha az jo akkor kirakni oldalra a labat, stb stb). Masodik szulesemnel vajudas alatt vegig hagytak, hogy egyek (magvakat ettem, mandula, kesudio, feherjeszeletet meg izotonias italt ittam), 3 oraval hosszabn volt ez a vajudasom, szakadtam is rendesen, megsem ajultam el.

jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Vérveszteség, kimerültség. Az első szülésem után nem is fehér, hanem átlátszó voltam, annyi vért veszítettem. A másodikat jobban bírtam.
jan. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

A 6-os nem tudom miért lett lepontozva, nem ír hülyeséget. Velem is hasonló volt, az első gyereket egy 24 órás éhezést követően szültem meg, én annyira elfáradtam, hogy a lábamat se bírtam mozgatni, mint amikor túltolja valaki az edzést. Szó szerint nem bírtam mozgatni az izmaimat, mert csuklottam össze.

Másodiknál direkt ettem, és simán elsétáltam saját lábon mindenhova, nem volt szinte semmi bajom.

jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem éjszaka 1kor született meg a fiam, 6kor akart kísérni a nővér zuhanyozni, de felülve az ágyban már jött az erős szédülés, fülzugas. Mivel még 8kor is így volt, kaptam egy infúziót, azután ki tudtunk menni zuhanyozni, de ott is le kellett ülnöm egyszer.

Én elég sok vért vesztettem, kellett kb egy hét, mire visszajött a korábbi erőm.

jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Szüléssel hirtelen változik meg a keringésed is, mivel kijön a baba, az ő vérét már nem keringeted+ folyadék vesztés, vérveszteség.
jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!